Dėl Venckienės apkaltos kreipėsi į KT

Publikuota: 2013-12-12
Atnaujinta 2015-06-01 16:12
„Verslo žinios“

Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) prašydamas pateikti išvadą, ar parlamentarė Neringa Venckienė verta apkaltos.

Ketvirtadienį Seimo nariai iš pradžių patvirtino laikinosios tyrimo komisijos išvadą, kad pasiūlymas pradėti p. Venckienei apkaltos procesą yra teisiškai pagrįstas, nes ši parlamentarė jau aštuonis mėnesius be pateisinamos priežasties nesilanko Seime, nevykdo konstitucinės pareigos dalyvauti plenariniuose posėdžiuose.Tuoj po to buvo priimtas Seimo nutarimas dėl kreipimosi į KT, kad šis pateiktų išvadą, ar tokiu savo elgesiu p. Venckienė nepažeidė Konstitucijos ir ar nesulaužė duotos priesaikos.Tikimasi, kad KT išvada bus paskelbta iki kitų metų kovo, kai prasidės Seimo pavasario sesija. Jeigu Teismas nuspręstų, kad p. Venckienė pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, apkaltos procesas grįžtų į Seimą, kuris balsuotų, ar atimti iš jos mandatą. Tam reikia ne mažiau kaip 85 Seimo narių balsų.Ponia Venckienė įtariama pasipriešinimu teisėsaugos pareigūnams, šmeižtu, kitais neteisiniais veiksmais. Kai š.m. balandį Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę, kad teisėsauga galėtų pradėti procesinius veiksmus, p. Venckienė pabėgo į užsienį ir per visą tą laiką nepasirodė savo darbo vietoje Seime.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku