Prezidentės pastabos Vyriausybei – dėl kovos su korupcija ir nedarbo mažinimo

Publikuota: 2013-12-10
Atnaujinta 2015-06-01 14:22
Algirdas Butkevičius, premjeras ir Dalia Grybauskaitė, prezidentė
svg svg
Algirdas Butkevičius, premjeras ir Dalia Grybauskaitė, prezidentė Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Prezidentė giria metus dirbančią Vyriausybę už gerą pirmininkavimą Europos Sąjungai ir įgyvendinamus strateginius energetikos projektus, tačiau atkreipia dėmesį ir į būtinybę sparčiau įgyvendinti šilumos ūkio pertvarką, mažinti nedarbą, nustatyti kompensacijas už sunkmečiu sumažintas pensijas.

Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su visa Algirdo Butkevičiaus vadovaujama centro kairės koalicijos Vyriausybe, dirbančia nuo praėjusių metų gruodžio. Aptarti padaryti ir nepadaryti darbai 2013-aisiais bei planai kitiems metams.„Ką labiausiai vertinu šios Vyriausybės darbe? Situacija buvo ypatinga, nes po šešių mėnesių nuo šios Vyriausybės darbo pradžios pradėjome pirmininkauti ES tarybai. Bet visų institucijų, tarp jų ir Vyriausybės atliekamą pirmininkavimą vertinu labai teigiamai. Noriu pasveikinti šią Vyriausybę su sėkmingu pirmininkavimu“, - sakė valstybės vadovė po valandą trukusio susitikimo.Ji taip pat sveikino Vyriausybės žingsnius, siekiant įtvirtinti energetinę Lietuvos nepriklausomybę. „Dėl Suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo statybos irgi noriu pasveikinti. Vyriausybė sugeba atlaikyti „Gazprom“ spaudimą ir siekia užtikrinti mūsų energetinę bei ekonominę nepriklausomybę“, - kalbėjo p. Grybauskaitė.Prezidentė sveikino ir tai, kad sėkmingai statomos elektros jungtys su Lenkija ir Švedija.

Prezidentė: matome problemas Seime

Kalbėdama apie planus 2014 m. valstybės vadovė užsiminė suprantanti, kad Vyriausybė dirba sudėtingomis politinėmis sąlygomis. „Visi matome tas problemas Seime ir kokios kokybės yra valdančioji koalicija. Jos kokybė apsunkina Vyriausybės darbą greičiau ir efektyviau spręsti problemas. Bet pastebime premjero pastangas įveikti jas“, - paminėjo prezidentė.Ji tvirtino, kad kitąmet būtina toliau išlaikyti finansinę drausmę, užtikrinti, kad nuo 2015 m. Lietuva taptų euro zonos nare.Be to, p. Grybauskaitė paragino kitų metų pavasarį parengti per krizę sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmą. „Tai jau senas įsipareigojimas kurį reikia įvykdyti“, – sakė ji.Atkreiptas dėmesys į būtinybę didinti užimtumą, kovoti su nedarbu, reformuoti profesinio mokymo sistemą, didesnį dėmesį skirti jaunimo nedarbo problemoms spręsti.Ypatingą dėmesį p. Grybauskaitė paskyrė šilumos ūkio pertvarkai, ypač kai kuriuose miestuose, tarp jų – Vilniuje, kur, anot prezidentės, nenorima reformuotis, ginant „tam tikrus interesus“.„Skatinu griežtai ir energingai imtis šios reformos. Tai tiesioginė Vyriausybės atsakomybė“, – kalbėjo prezidentė.Be to, anot p. Grybauskaitės, „gyvybiškai svarbu“ užtikrinti kovą su korupcija skirstant ES lėšas bei sveikatos apsaugoje, viešuosiuose pirkimuose, policijoje ir kitose srityse.

Prioritetas – energetinis savarankiškumas

Valstybės vadovė paragino pertvarkyti vidaus reikalų sistemą, užtikrinti žmonių viešąjį saugumą, efektyvinti bendrojo pagalbos centro darbą, kovoti su kibernetinėmis atakomis.„Valstybė turi pirmiausia matyti energetinį šalies savarankiškumą. Premjeras nuosekliai siekia, kad SkGD terminalas pradėtų dirbti laiku. Labai vertinu, kad energetinis savarankiškumas išlieka svarbiausias prioritetas. Esame labai arti savo tikslo tapti ekonomiškai savarankiškesni. Ši Vyriausybė gali tapti ta, kuri tai užtikrins. Be to, ši Vyriausybė gali užtikrinti, kad įsivestume, nors ir paskutiniai iš Baltijos šalių, eurą. Nors ir sudėtingomis politinėmis sąlygomis, bet šis tikslas tikrai pasiekiamas. Linkiu šiai Vyriausybei aktyviai spręsti žmonėms svarbias problemas. Pradžia yra nebloga. Linkiu toliau tęsti tuos darbus“, - savo kalbą baigė p. Grybauskaitė.Padėkojęs prezidentei už gerą Vyriausybės darbo įvertinimą ir už veiklos kitiems metams gaires p. Butkevičius sakė, kad „Lietuvos ekonomikos augimas yra vienas sparčiausių ES, todėl tai leidžia manyti, jog kitąmet turėtų didėti vartojimas, o tai savo ruožtu didins biudžeto pajamas“.Vyriausybės vadovas pažadėjo gerinti mokesčių surinkimą ir administravimą.Kalbėdamas apie kovą su šešėline ekonomika premjeras priminė, kad Vyriausybė yra pasiryžusi apriboti atsiskaitymą grynaisiais pinigais. „Be to, didelis darbas atliktas teritorijų planavimo reikaluose, kas irgi yra ne tik pasiekimas gerinant verslo aplinką, bet ir kovojant su korupcija bei šešėliu“, - tvirtino jis.„Energetikos klausimais su prezidente buvo išties didelė diskusija. Noriu patikinti, kad visi darbai, susiję ir su SkGD terminalu, ir su elektros jungtimis vyksta laiku“, - sakė p. Butkevičius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kompensuos sumažintas pensijas

Jis užtikrino, kad Vyriausybė jau pradėjo rengti programą, kaip bus kompensuotos sunkmečiu sumažintos pensijos. Ši programa atsiras kitų metų pavasarį ir turėtų būti Seimo priimta iki liepos.„Noriu pasakyti, kad kompensuodami pensijas atsakingai išlaikysime finansinę drausmę“, – sakė premjeras. Kita vertus, jis pareiškė suprantąs, kad šis klausimas yra socialiai jautrus ir žmonės nekantriai laukia, kada bus įgyvendintas įsipareigojimas kompensuoti sumažintas pensijas.


Ponas Butkevičius taip pat teigė, kad Vyriausybė pasirengusi netrukus priimti užimtumo didinimo programą. Be to, bus skirtas didelis dėmesys šilumos ūkio pertvarkai.„Apibendrindamas galėčiau konstatuoti, kad mūsų tikslai kitiems metams yra tokie pa, kokius šiandien nubrėžė prezidentė“, – tikino jis.Nei prezidentė, nei Vyriausybės vadovas po susitikimo į žurnalistų klausimus neatsakė ir iškart po savo pareiškimų išėjo iš salės.Po Seimo rinkimų pernai centro kairės koalicijos suformuota Vyriausybė prezidentės dekretus paskirta 2012 metų gruodžio 12 dieną. Gruodžio 13–ąją Vyriausybės nariai prisiekė ir pradėjo darbą.Ministrų kabinete premjero postas ir septynių ministrų portfeliai priklauso Lietuvos socialdemokratų partijai, keturi atiteko Darbo partijai, du atstovus Vyriausybėje turi partija „Tvarka ir teisingumas“, vieną ministrą delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Per metus kabinete pasikeitė vienas ministras - atsistatydinus ūkio ministrei socialdemokratei Birutei Vėsaitei į šias pareigas paskirtas šios partijos atstovas Evaldas Gustas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku