„LitCapital“ laimėjo prieš Stulpiną

  Publikuota: 2013-12-10
  Atnaujinta 2015-06-01 14:31
  svg svg
  „Verslo žinios“

  Arbitražo teismas, „Verslo žinių“ duomenimis,  atmetė Arvydo Stulpino,  buvusio plastikinės pakuotės gamintojos „Putokšnis “ vadovo ir savininko  prašymą pripažinti „Putokšnio“ ir „LitCapital“ sudarytas sutartis negaliojančiomis.

  Šalys teismo sprendimo nekomentuoja. Spėjama, kad šis sprendimas tėra tik pertrauka, per kurią akcininkai galės  priimti radikalius sprendimus, pavyzdžiui, parduoti akcijas.„Mes saistomi konfidencialumo, todėl apie teismo sprendimą nieko pasakyti negaliu. O įmonės finansinės padėties šiuo metu komentuot nenoriu“, - kategoriškas Šarūnas Šiugžda, rizikos kapitalo fondo KŪB „LitCapital“ valdantysis partneris.Pono Stulpino pakalbinti nepavyko.Rugsėjį „Verslo žinios“ rašė, kad Lietuvos apeliacinis teismas nepritaikė laikinųjų apsaugos priemonių akcininkų sutarčiai – tai reiškia, kad  „LitCapital“ gali parduoti turimas Šiaulių  „Putokšnio“ akcijas. Ir derybos dėl jų pardavimo tuomet vyko.O „Putokšnio“ ir „Litcapital“ akcininkų sutartis numato, kad  „LitCapital“ nusprendus parduoti trečdalį „Putokšnio“ akcijų, savo turimą akcijų dalį būtų priverstas parduoti ir kontrolinio akcijų paketo savininkas p. Stulpinas bei   jo valdoma UAB „3RILL“.Kol akcininkai santykius aiškinasi teismuose, bendrovė dirba nuostolingai: 2011 m. nuostolis viršijo 4 mln. Lt, 2012 m. – 1 mln. Lt.Kaip nesyk rašyta, gelbėdamas įmonę nuo gresiančio nemokumo, prieš dvejus metus tuometinis „Putokšnio“ generalinis direktorius ir pagrindinis akcininkas p. Stulpinas kreipėsi į privataus kapitalo fondų valdymo bendrovę „LitCapital“, siūlydamas investuoti į „Putokšnį“. Tuomet įmonei buvo sumažinti kreditų limitai, ir ji negalėjo įsigyti reikiamo kiekio žaliavų, bankai nenorėjo perfinansuoti trumpalaikių paskolų, reikalaudami didinti  kapitalą ir t. t.2011 m. „LitCapital“ įsigijo blokuojantį kiekį – 33,34% akcijų.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

  Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

  Verslo žinių pasiūlymai