Vyriausybė prašys europietiškų pinigų Nacionalinio stadiono statybai

Publikuota: 2013-11-22
Atnaujinta 2015-06-01 14:16
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Vyriausybė sieks, kad iš Europos Sąjungos fondų būtų skirta didžioji dalis pinigų, reikalingų Nacionaliniam stadionui Vilniuje užbaigti.

Šis klausimas aptartas penktadienį įvykusiame Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje.„Buvo pateikta labai išsami Finansų ministerijos medžiaga, visi paskaičiavimai dėl Nacionalinio stadiono užbaigimo arba statybos darbų tęsimo. Po diskusijų buvo priimtas sprendimas tęsti stadiono statybą ir duotas pavedimas Finansų ministerijai parengti visą būtiną dokumentaciją kreiptis į Europos Komisiją dėl finansinės paramos įgyvendinant šį didelės vertės projektą“, - po posėdžio sakė Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas.Kreiptis į Europos Komisija planuojama jau šių metų gruodį.Premjero teigimu, tikimasi, kad iš ES 2014-2020 m. finansinės perspektyvos Nacionaliniam stadionui bus skirta iki 85% viso reikiamo finansavimo.Skaičiuojama, kad paties stadiono statyboms baigti reikia dar 270 mln. Lt, visai aplink infrastruktūrai sutvarkyti – apie 100 mln. Lt. Iki šiol į visus darbus buvo investuota apie 100 mln. Lt.Pasak Vyriausybės vadovo, planuojama skelbti tarptautinį konkursą parinkti esamos Nacionalinio stadiono būklės vertintoją: „Tai padarius bus galima skelbti konkursą statyboms. Tuomet ir paaiškėtų, kiek lėšų gali prireikti joms užbaigti.“Iš viso iš ES fondų šiam projektui įgyvendinti gali būtų prašoma apie 200-250 mln. Lt.Nacionalinis stadionas vadintas vienu svarbiausių šalies sporto infrastruktūros būsimų objektų. Bet daugelį metų Vilniuje, ant Šeškinės kalvų, styrantys stadiono griaučiai tebelaukia valdžios sprendimo, kada statybos bus tęsiamos.Anksčiau skelbta, kad Nacionalinio stadiono statybos, jeigu būtų atnaujintos 2014-aisiais, turėtų tęstis dvejus-trejus metus.Šio sporto objektą projektuoti pradėta 1985 m. Po poros metų stadioną pradėta statyti. Iki 1991-ųjų buvo sumontuoti stadiono tribūnų rėmų pamatai ir dalis tribūnų rėmų.1993 m. stadiono statyba konservuota. 2006-aisiais Nacionalinį stadioną pripažinus nacionalinės svarbos sporto objektu, jo statyba atgaivinta. Tačiau po metų sutrikus finansavimui darbai buvo nutraukti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku