Skraidyti pasienyje su Baltarusija ir Rusija bus galima tik karininkams leidus

Publikuota: 2013-11-20
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

Po pernykščio vadinamojo „pliušinių meškiukų“ incidento Lietuva sugriežtino reikalavimus pasienyje su Rusija ir Baltarusija skraidantiems orlaiviams.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino nutarimą, kuriame nustatomos kitokios civilinių lėktuvų skraidymo Lietuvos pasienio zonoje taisykles.„Supaprastintos skraidymo Lietuvos viduje ir į kitas Europos Sąjungos šalis taisyklės –  dabar orlaiviams, kurie skrenda Lietuvos viduje arba į kitas ES valstybes, nereikės gauti karinių atstovų leidimų“, - aiškino Rimantas Sinkevičius, susisiekimo ministras.Bet nutarime nustatyta, kad civilinių orlaivių ir valstybės orlaivių skrydžiai pasienyje su trečiosiomis šalimis – Rusija ir Baltarusija, bus „galimi, jeigu pateiktas skrydžio planas, orlaivyje įrengta radijo ryšio aparatūra bei specialus radiolokacinis atsakiklis, taip pat skrydžiui buvo gautas karinių oro pajėgų vado ar jo įgalioto karininko leidimas, išduotas Lietuvos kariuomenės vado nustatytomis sąlygomis ir tvarka“.Pastarasis punktas netaikomas tarptautiniams skrydžiams ir valstybės orlaivių skrydžiams. Vadinasi, karininkų leidimą skristi pasienio zonoje su Rusija ir Baltarusija privalės gauti visi privatūs civiliai orlaiviai.„Nesutinkame su kai kurių žinybų pareikštomis pastabomis, kad tokia tvarka varžys žmogaus teises ir laisves. Manome, kad turime vengti visokių „meškiukų“ ir panašių incidentų“, - kalbėjo ministras.Iki šiol galiojusioje tvarkoje buvo nustatyta, kad orlaivių, skrendančių pasienio zona, pilotai privalo „karinių oro pajėgų operatyviniam budėtojui pateikti informaciją apie skrydį“. Jokio leidimo tam gauti nereikia.Nutarime nustatyta, kad pasienio zona aviacijoje yra 4 jūrmylės į Lietuvos valstybės gilumą – tai yra apie 7,4 km. Iki šiol galiojusiais teisės aktais nustatyta dvigubai didesnė – 15 km pasienio zona.Susisiekimo ministerija paaiškino, kad nauja tvarka „siekiama numatyti priemones, kurios padėtų veiksmingiau užtikrinti skrydžių vykdymo kontrolę nevaldomojoje oro erdvėje pasienio zonoje“. Pasak ministerijos, griežtesnė tvarka atsirado „atsižvelgiant į įvykius, susijusius su Švedijos pilotų galimai padarytu oro erdvės sienos pažeidimu“.Pernai liepą privatus švedams priklausantis lėktuvas pakilo iš aerodromo netoli Kauno ir kirto Lietuvos-Baltarusijos sieną. Greta Minsko švedų žmogaus teisių aktyvistai iš šio lėktuvėlio išmėtė didelę partiją pliušinių meškiukų su pritvirtintais raginimais ginti piliečių laisves. Užbaigęs maždaug valandą trukusią operaciją lėktuvas grįžo į Lietuvos oro erdvę ir netrukus netrikdomas išskrido į Švediją.Šis incidentas sukėlė autoritarinio Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos įtūžį ir įtampą oficialiojo Minsko santykiuose su Lietuva, Švedija ir visa Europos Sąjunga.Lietuvos teisėsauga pradėjo incidento tyrimą, tačiau šiemet jį perdavė kolegoms iš Švedijos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau