„Litrecords“ perima „Eridano“ palikimą

Kauno verslininkai nusprendė išgelbėti šiemet veiklą nutraukusio pirmosios ir ilgiausiai veikusios Lietuvos fantastikos leidyklos Eridanas prekės ženklą bei palikimą. Eridano knygos bus perleistos elektroniniu formatu.
Šių metų liepą oficialiai pranešta, kad dar 1992 m. įkurta fantastikos leidykla Eridanas priversta nutraukti veiklą dėl lėšų trūkumo. Kauno mobiliųjų programėlių kūrimo bendrovės TeleSoftas antrinė įmonė JAV Litrecords LLC, užsiimanti elektroninių knygų bei knygų programėlių pavidalu leidyba, perėmė dalį Eridano akcijų, darbuotojus ir daugiau nei 500 knygų lietuvių kalba leidybos teises. Tarp jų yra ir fantastikos pranašais vadinamų autorių, kaip antai Harry Harrisono, Issaco Asimovo, Sergejaus Lukjanenkos ir kitų kūrinių.Šiuo metu vyksta derybos ir su daugeliu kitų autorių, sako Algirdas Stonys, UAB TeleSoftas ir būsimos UAB Litrecords direktorius.Anot jo, kol kas lietuviška įmonė dar nėra įkurta, egzistuoja tik jau minėta Litrecords LLC. Tačiau pradėjus bendradarbiauti su Eridanu esą atsiranda poreikis turėti ir Lietuvoje registruotą antrinę bendrovę.
Išliks elektroninio formato
Ponas Stonys neatskleidžia, kiek sumokėjo už žlugusios leidyklos akcijas ir leidybos teises. Sandorio suma kol kas neskelbiama.Eridano ir Litrecords sandoris įvyko abipusiu uždaru akcininkų sutarimu. Litrecords įsigijo prekyboje esančias Eridano knygas, leidyklos prekės ženklą ir į lietuvių kalbą išverstų knygų leidybos teises. Perėmėme taip pat ir darbuotojus, šiuo metu jie dirba su mūsų žmonėmis. Mes įsipareigojome išsaugoti Eridano prekės ženklą ir produkciją. Taip pat iš pagarbos leidyklai, jos vadovams ir fantastikos žanrui ketiname pabaigti jų pradėtą darbą ir išleisti paskutines 7 Pasaulinės fantastikos aukso fondo knygas popieriuje. Šiuo metu jau esame užsitikrinę 200.000 Lt privataus kapitalo investiciją, o per ateinančius metus ketiname investuoti dar apie 1 mln. Lt, sako verslininkas.Anot jo, kitais metais planuojama išleisti 250 elektroninių knygų lietuviškai ir 50 knygų mobiliųjų programėlių formatu anglu kalba. Jos bus platinamos per Amazon prekybos sistemą ir Google Play programėlių parduotuvę.
Leidybos platforma
Litrecords taip pat baigia kurti interneto leidybos platformą Fenix tai interneto naršyklės pagrindu veikiantis įrankis, skirtas mobiliųjų programėlių pavidalu kuriamų elektroninių knygų leidybai. Beje, tokiu pat vardu pakrikštytas ir vienas iš seniausių Lietuvos fantastikos mėgėjų klubų 1984 m. įsteigtas Kauno Feniksas.Anot p. Stonio, Fenix tai ne tik leidybos, bet ir bendravimo įrankis.Įsitikinome, kad pasaulyje yra labai daug žmonių, parašiusių knygų ar novelių, kurias norėtų publikuoti. Dažnas ieško dizainerių, galinčių knygas iliustruoti, šie dairosi, kur parduoti savo darbus, kiti ieško redaktorių, stilistų ir t. t. Fenix padės tokiems žmonės susirasti vienam kitą. O vėliau mes padėsime jiems savo kūrinius platinti. Per mūsų platformą vartotojas arba vartotojų grupė galės nedelsdami išplatinti savo kūrinius Apple iTunes, Appstore ir Google Play parduotuvėse, pasakoja TeleSoftas vadovas.Leidykloms, norinčioms platinti knygas elektroniniu formatu, ir jauniesiems autoriams siūlomos dvi galimybes: parengtą knygą platinti ir reklamuoti patiems arba pasirašyti sutartį su bendrove Litrecords, kuri mainais už dalį pajamų iš knygos pardavimų įsipareigoja reklamuoti kūrinį ir parduoti tam tikrą jų kiekį.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti