Pataikaudama Rusijai Baltarusija nenori bloginti santykių su Lietuva

Publikuota: 2013-10-09
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Kaip Baltarusija nedraudė ukrainietiškų „Roshen“ saldainių, taip neketina taikyti apribojimų lietuviškam sūriui. Nors, vykdydama  įsipareigojimus vieningai muitų sąjungai ji turėtų drausti per savo šalies teritoriją gabenti Rusijoje draudžiamus produktus.

Rusijai pradėjus karą prieš Lietuvą su jos pienu ir sūriais, artimiausia muitų sąjungos partnerė ir sąjungininkė Baltarusija nedemonstruoja ketinimų palaikyti Rusijos pusę, rašo vienas didžiausių Rusijos laikraščių  „Nezavisimaja gazeta“.Oficialių komentarų šia tema Minske nėra. O į neoficialius klausimus su nuostaba kilsteli antakį: „Ir kas, kad muitų sąjunga?“Panašiai buvo ir su Ukrainoje gaminamais „Roshen“ saldainiais, vykdant bendros muitų sąjungos įsipareigojimus - Baltarusijos muitininkams buvo perduota informacija apie draudžiamą tranzitą į Rusiją, nurodo kompetetingi Minsko pareigūnai.Panašūs atvejai – ir su  moldavišku vynu arba vynu iš Gruzijos, Ukrainos sūriais ir t.t.Rezultatas  – kartkartėmis pasirodanti informacija, kad Rusijoje atsiranda tai kontrabandinio moldaviško, tai  gruziniško vyno arba kitų draudžiamų produktų.„Baltarusija elgiasi chuliganiškai. Kol kas mes tai kenčiam“  - kažkada apie tai yra sakęs Genadijus Oniščenka, vyriausiasis Rusijos sanitarijos gydytojas.Apie Rusijos kantrybę susiklosčius panašioms aplinkybėms, ekspertai pastaruoju metu kalba vis dažniau.
„Rusijai, žinoma, apmaudu, bet nusivaliusi ašaras ir nosį, Rusijai tenka ir toliau dirbti su Lukašenka, tai ji ir daro“ – sako Sergejus Skrebecas, buvęs Baltarusijos parlamento deputatas, primindamas aplinkybes, susijusias su „Uralkalij“ konfliktu. Ir ne tik.Ponas Lukašenka nedaro nieko, kas griautų jo interesus – jis nesipyksta su Ukraina, tikėdamasis šioje šalyje parduoti baltarusiškus produktus, kurie mažiau paklausūs muitų sąjungos šalyse.Jis negadina santykių su Lietuva, kuri vos ne vienintelė yra oficialiojo Minsko interesų lobistė Europos Sąjungoje ir už tai sulaukia kolegų priekaištų..Baltarusiai tokias metamorfozes aiškina ekonomikos viršenybe prieš politiką. “Nezavisimaja gazeta“ ne kartą citavo vietinius politologus, tvirtinančius, kad p. Lukašenka laikosi, kad sugeba „gerai parduoti Rusijai savo geopolitinį palaikymą.„Vilniaus susitikimo „Rytų partnerystė“ išvakarėse itin paaštrėjo Rusijos ir ES kova dėl įtakos posovietinėje teritorijoje“, - teigia Valerijus Korbalevičius, politologas.Jo nuomone, kai Ukraina pasirašo sutartį su ES, Rusijai neapsimoka pyktis su Baltarusija ir bandyti ją pamokyti, tuo Lukašenka ir naudojasi.„Tai Rusijai Ukrainos posūkis į Vakarus – užsienio politikos katastrofa. Baltarusijai visai ne taip – Ukrainos suartėjimas su ES netgi naudingas režimui“, - sako p. Korbalevičius.Eksperto nuomone, jei Ukraina būtų atėjusi į muitų sąjungą, dalis Rusijos subsidijų būtų nukreipta jos pusėn. O dabar pagrindiniai dividendai atitenka Baltarusijai.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau