Verslas 2014: iššūkis „Aviva Lietuvai“ – permaininga finansų politika

Publikuota: 2013-10-31
Atnaujinta 2015-06-01 13:38
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Asta Grabinskė, „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė, tikisi, kad 2014 m. permainingos Lietuvos finansų politikos keliamas rizikas verslui švelnins gerėjanti ekonominė situacija šalyje ir pasaulyje.

Bendras p. Grabinskės išsikeltas uždavinys 2014-iesiems – užtikrinti įmonės pelną ir verslo plėtrą. Jo sako sieksianti įgyvendindama įmonės viziją - būti viena labiausiai klientų vieni kitiems rekomenduojamų gyvybės draudimo ir pensijų fondų bendrovių Lietuvoje.Ponia Grabinskė kitąmet tikisi panašių augimo pagreičių kaip ir šiemet. Bendrovės 2013-ųjų pirmojo pusmečio rezultatas – 13,2 mln. Lt grynojo pelno, t.y. 1,3% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Klientams išmokėta virš 7,9 mln. Lt, arba 51% daugiau nei pernai sausio-birželio mėn. Per pirmąjį pusmetį „Aviva Lietuva“ pritraukė 15.300 naujų klientų ir šiuo metu jų turi virš 230.000, o bendrovei patikėtas turtas viršija 1 mlrd. Lt.

Verslo rizika – politinė aplinka

Verslo riziką 2014 m. kels politinė aplinka ir politinės valios nestabilumas, yra numačiusi p. Grabinskė.„Verslo sektoriaus, ypač mūsų – gyvybės draudimo srityje, – veikla labai jautri politiniams sprendimams: mes orientuoti į ilgąjį laikotarpį, tuo metu politikai mėgsta dažnai keisti taisykles verslui, priimti greitus, ne visada pamatuotus sprendimus.Ryškiausiai tai matyti pensijų kaupimo reformos įgyvendinime. Nors tik pernai buvo pertvarkyta, vis dar pasigirsta įvairiausių nuomonių ir norų nepaliaujamai ją tobulinti ir keisti. O juk šiemet jau yra pereinamasis laikotarpis, kai žmonės gali pareikšti savo valią, kokiu būdu nori kaupti pensiją. Tam nesiblaškydama turi pasiruošti ir SoDra, ir mes – kaip techniškai įgyvendinti papildomą II pakopos pensijų kaupimą, – įžvelgia p. Grabinskė. – Būtų gerai, kad greičiau ateitų laikas, kai bus galima stabiliai dirbti".

Anot jos, valstybinis blaškymasis skausmingai palies kiekvieną darbdavį: „Jau nuo sausio skirtingais tarifais teks pervedinėti mokesčius nuo atlyginimų. Tam reikės įdėti darbo, o tuo metu vis dar pasigirsta kalbų apie tolesnius tobulinimus“.

Mokestinės aplinkos stabilumas - iššūkis ir verslui, ir politikams

"Aviva Lietuva" vadovė stabilumo bei ilgalaikės vizijos pasigenda ir mokestinėje aplinkoje: "Geriausia, kad verslo aplinka būtų stabili, staigiai nesikeičianti, o jei įvedami nauji mokesčiai, tai tik racionaliai įvertinti".„Dramatiški, staigūs pokyčiai išmuša iš vėžių ir gali visus verslo planus paversti perniek. Tikėkimės, kad politikai elgsis atsakingai ir, jei vėl planuos mokestinės sistemos tobulinimus ar keitimus – pirmiausia jie bus išsamiai išanalizuoti ir aptarti.Juk ir naujam investuotojui ateinant į rinką, planuojant veiklą, labai svarbu matyti aplinką ir gebėti įsivertinti, kokių rezultatų bus galima pasiekti bent kelerius metus į priekį“, - teigia p. Grabinskė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Galvosopis – perėjimas prie kitos valiutos

"Aviva Lietuva" generalinė direktorė su nerimu laukia ir pasiruošimo eurui - anot jos, informacijos trūkumas jau dabar kelia galvos sopulį finansų sektoriaus bendrovėms.„Pasigendame daugiau aiškumo ir konkretumo iš Vyriausybės. Kol kas valstybė nusiteikusi įvesti eurą 2015 m., galutinis sprendimas turi būti priimtas kitų metų viduryje. O iki tol reikia aiškių taisyklių, reikalavimų, ką mes, verslas, turėsime padaryti. Juk reikės išreikšti įkainius ir tarifus dviem valiutomis likus 4 mėnesiams iki euro įvedimo.Mums, kaip draudimo bendrovei, kyla daug techninių klausimų: perskaičiuoti visų draudimo sutarčių vertes, įmokas išreikšti eurais. Tai atrodo paprasta, bet kai prieini prie šių reikalų savo sistemoje, iškyla esminiai skirtumai: kurioje vietoje reikia apvalinti - iki dviejų skaičių po kablelio ar iki keturių skaičių po kablelio? Suskaičiuoti valiutas mums kainuos tikrai ne vieną šimtą tūkstančių litų. Tam reikės nemažų investicijų į programavimą, pasiruošimą“, - nurodo p. Grabinskė.Ji tikisi, kad jau po Naujųjų metų verslui bus pateikta daugiau informacijos apie euro įvedimą, o tuo tarpu bendrovė strateginius planus kurpia pagal senus reikalavimus.„Naudojamės įstatymų projektais, kurie buvo parengti dar prieš 2007-uosius, kai pirmą kartą norėjome įsivesti eurą. Tikimės, kad reikalavimai bus tokie patys ir dabar“, - viliasi p. Grabinskė.

Galimybės - atsigaunančioje ekonomikoje

Visgi tarp kitąmet verslo laukiančių iššūkių „Aviva Lietuva“ vadovė įžvelgia ir galimybių, viena jų - pastebimai gerėsianti ekonominė namų ūkių situacija.Anot „Aviva Lietuva“ ekspertų, kitais metais šalis turėtų pasiekti 4% bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą ir pagal šį rodiklį patekti tarp Europos lyderių. Šalies ekonomika turėtų grįžti į tą patį realaus BVP lygį, kuris buvo prieš krizei sukrečiant pasaulio finansų rinkas. Daugiausiai BVP augimui įtakos turės eksporto augimas (10%), taip pat asmeninio vartojimo (apie 5%) ir vidaus investicijų apimčių (15%) augimas.„Jei žmonių perkamoji galia, finansinis namų ūkių pajėgumas didės, taip pat didės poreikis ir pasirūpinti savo šeimos ateitimi bei finansine pagalve nelaimės atveju. O mes turime „AVIVA“ grupės užnugarį ir patirtį, todėl galėsime pateikti tai, kas rinkoje geriausia“, - neabejoja p. Grabinskė.

Laukia vartojimo augimo užsienio rinkose

Ji verslo plėtros viltis sieja su bendru vartojimo atsigavimu tarptautinėje rinkoje: „Investuojame užsienio rinkose klientų lėšas, tad jų būsena atsispindės ir mūsų veiklos rezultatuose, klientų pasitenkinimo, investicijų grąžos matuose. Kol kas mes pakankamai optimistiškai nusiteikę, nors pasaulis nėra ramus“.Apskritai, 2014- ieji verslui nebus išskirtinai sėkmingi, bet nebus ir niūrūs. „Lietuvos ekonomikai analitikai prognozuoja vieną sparčiausių augimų Europoje, tai reiškia, kad jei bus sudarytos tinkamos sąlygos ir mūsų eksportui, ir vidaus ekonomikos judėjimui, augs paklausa ir „Aviva Lietuva“ paslaugoms. Todėl tikimės, kad mūsų verslui bus pakankamai palankūs metai“, - sako p. Grabinskė.

Atlyginimus kels pagal kvalifikaciją ir rezultatus

Auganti ekonomika atsispindės ir kilsiančiame darbo užmokestyje. „Aviva Lietuva“ ekspertai prognozuoja, kad Lietuvoje darbo užmokestis 2014 m. augs 5%. Remiantis bendrovės prognozėmis, dėl konkurencijos darbo rinkoje atlyginimų augimą pirmiausia turėtų pajusti aukštesnės kvalifikacijos darbuotojai, o nedarbo lygis turėtų būti nežymiai didesnis nei 10%.Tuo metu pati „Aviva Lietuva“ kasmet peržiūri atlyginimus kiekvienam darbuotojui individualiai, atliekant metinį veiklos vertinimą.Ponia Grabinskė tikina, kad kasmet atlyginimai bendrovėje pakyla vidutiniškai 4-5%.„Nebūtinai visiems atlyginimai kyla vienodai. Perskaičiuojame atlyginimus pagal tai, kaip pakilusi žmogaus kvalifikacija, koks buvo indėlis į mūsų bendrą rezultatą. Tikimės, kad algos keliais procentais kils ir 2014 m. Darbuotojų, kurie dar tik pradeda savo karjerą bendrovėje, atlyginimo procentinė raiška kyla sparčiau – gali ir 10%, ir 20% padidėti. O aukštos kvalifikacijos darbuotojų, kurių atlyginimai jau ir taip aukšti, procentinis augimas nedidelis", - aiškina p. Grabinskė.„Aviva Lietuva“ centriniame biure Vilniuje dirba 71 darbuotojas, o filialuose visoje Lietuvoje – dar 500 pardavėjų konsultantų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Avivos“ vadovė A. Blanc: einant aukštesnes pareigas, atsiranda atsakomybė pasisakyti dėl svarbių dalykų Premium

Britų draudimo bendrovės vadovė – apie kovą su seksizmu per visuotinį metinį susirinkimą, vaikystę...

Laisvalaikis
2022.06.25
Lietuvoje veikiantys bankai pirmąjį ketvirtį uždirbo beveik 100 mln. Eur pelno

Lietuvoje veikiantys bankai pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo beveik 100 mln. Eur pelno – trečdaliu daugiau...

Rinkos
2022.06.22
„Payseros“ pelną gelbėjo parduotas sklypas, ruošiasi tapti tarpusavio skolinimo platforma Premium

Finansinių technologijų bendrovės „Paysera“ pelnas per praėjusius metus susitraukė perpus, mažėjus kainoms už...

Rinkos
2022.06.22
„Vienna Insurance Group“ investuoja 15 mln. Eur į „BTA Baltic Insurance Company“ mokumo kapitalą

Baltijos valstybėse veikiančios Latvijoje registruotos ne gyvybės draudimo bendrovės „BTA Baltic Insurance...

Rinkos
2022.06.21
SEB nuo rugsėjo keičia kai kurių paslaugų kainas

SEB bankas pirmadienį informavo klientus, kad nuo rugsėjo 1 d. įsigalios nauji kai kurių paslaugų įkainiai.

Finansai
2022.06.20
Prie „Finora Capital“ prisijungė L. Dailydė

Finansinių paslaugų įmonių grupės „Finora Capital“ vadovų komandą papildė ilgametę patirtį verslo...

Vadyba
2022.06.20
„Money 20/20“: „fintech“ reguliavimas toliau eis saugumo keliu

Birželio 7–9 d. Amsterdame vyko didžiausias Europoje „fintech“ renginys „Money 20/20“, kuriame pirmą kartą...

Inovacijos
2022.06.19
„Eika“ išnuomojo penktadalį biurų pastato „Flow“

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika“, sostinės centriniame verslo rajone (angl. CBD) plėtojanti biurų...

Statyba ir NT
2022.06.17
„Luminor“ refinansavo biurų pastato „Lvivo“ plėtotoją

Komercinis bankas „Luminor“ pranešė suteikęs 35,4 mln. Eur paskolą investicijų bendrovės „Lords LB Asset...

Statyba ir NT
2022.06.17
Šveicarijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą 1

Šveicarijos centrinis bankas taip pat imasi didinti bazinę palūkanų normą – jis ją kilstelėjo 50 bazinių...

Rinkos
2022.06.16
„Swedbank“ skolina 50 mln. Eur „Girtekos“ įmonių grupei 5

Didžiausią nuosavą vilkikų parką Europoje valdančiai „Girtekos“ įmonių grupei „Swedbank“ suteikė 50 mln. Eur...

Rinkos
2022.06.16
ECB žada rengti valstybių skolų rinkos apsaugos nuo krizės priemones

Europos Centrinis Bankas (ECB) trečiadienį pareiškė ketinantis išlikti „lankstus“ įgyvendindamas pastangas...

Rinkos
2022.06.15
Atšiaurioje aplinkoje paslaugų centrai Lietuvoje išlaiko savo žavesį Premium

Lietuvoje veikia 90 verslo paslaugų centrų. Juose dirba daugiau nei 23.100 specialistų. Sektorius pagal...

Finansai
2022.06.15
Kredito unijų sektoriaus pelnas šiemet augo 22%

Lietuvos kredito unijų sektorius pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 2,8 mln. Eur pelno – 22% daugiau nei...

Rinkos
2022.06.15
ECB dėl išsipardavimo rinkose renkasi į neeilinį posėdį 1

Europos centrinio banko (ECB) Valdančioji taryba renkasi į neplanuotą susitikimą trečiadienį, norėdama...

Rinkos
2022.06.15
Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų pajamos šiemet augo 1,8 karto

Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų pajamos iš licencinės veiklos pirmąjį šių ketvirtį augo 1,8 karto iki...

Finansai
2022.06.14
„Heavy Finance“ pajamas paaugino iki 0,7 mln. Eur

„Heavy Finance“, žemės ūkio techniką finansuojanti sutelktinio finansavimo platforma, 2021 m. pajamas augino...

Rinkos
2022.06.13
Nutekėjęs „Luminor“ auditas parodė 3,9 mlrd. Eur įtartinų operacijų 1

Nutekinti „Luminor“ audito duomenys rodo, kad per dešimtmetį – nuo 2008 iki 2018 m. – DNB ir „Nordea“...

Rinkos
2022.06.13
Šveicarija skelbia naujas sankcijas, jungiasi prie naftos embargo 1

Bernas dėl karo Ukrainoje nusprendė Rusijai ir Baltarusijai paskelbti naujas, Europos Sąjungos paruoštas...

Verslo aplinka
2022.06.10
ECB: infliacija kurį laiką išliks „nepageidautinai didelė“, liepą – 0,25 proc. punkto didinimas 8

Kaip ir tikėtasi, Europos centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį nepakeitė bazinių palūkanų normų, tačiau...

Rinkos
2022.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku