„Microsoft TechDay 2013“ profesionalų akimis

Publikuota: 2013-10-30
Kristijonas Kaikaris, UAB „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.
Kristijonas Kaikaris, UAB „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Trečiadienį vykstanti konferencija "Microsoft TechDay 2013“ Informacinių technologijų (IT) profesionalams suteikė ir vertingos informacijos, ir sukėlė šypsenų.

Kaip ir tikėtasi, šiųmetinė konferencija atspindi naująją "Microsoft" paslaugų ir įrenginių strategiją, kurioje jau aiškiai matomas "Lumia" prekės ženklas ir vieningos platformos  įvairiems įrenginiams link judančios programinės įrangos.Konferencijoje daugiausiai kalbėta apie serverių programinės įrangos galimybes, įmonėse veikiančių įvairių įrenginių ir programinės įrangos valdymo niuansus, saugumo sprendimus, debesų kompiuteriją bei šių sistemų valdymą su "Windows Azure" ir kitais įrankiais, nuosavų įrenginių darbe tendenciją bei su tuo susijusias problemas, įmonių socialinius tinklus ir, aišku, mobiliąsias technologijas bei "Windows 8.1" operacinę sistemą.

Nori pririšti vartotojus

Pagrindinis dėmesys buvo skirtas naujų „Microsoft“ sprendimų ir produktų, susijusių su lanksčiuoju darbo stiliumi bei organizacijų ir vartotojų veiklos produktyvumu, pristatymui.Renginyje dalyvaujantys Lietuvos įmonių IT vadovai, sistemų administratoriai ir kitų sričių IT profesionalai sako, jog dalis pranešimų tikrai įdomūs, tačiau priduria į tam tikrus dalykus žiūrintys su šypsena.Vienas tokių dalykų – nuosavų įrenginių darbe tendencija. "Verslo žinių" kalbinti  sistemų administratoriai sako, jog pasiklausyti apie įvairius tokių įrenginių valdymo sprendimus įdomu, tačiau jie pripažįsta, jog didelė dalis IT įmonių Lietuvoje kol kas dar neigiamai žiūri į šią tendenciją. Užuot leidusios darbe naudoti savo įrenginius, jos mieliau nuperka darbuotojams jų pasirinktą techniką ir prieš atiduodama jiems šią į rankas, tinkamai sukonfigūruoja.Kitas profesionalams šypseną keliantis dalykas yra "Microsoft" sprendimai, skirti įmonių techninės ir programinės įrangos valdymui. Įrankiai neblogi, sutaria daugelis kalbintų konferencijos dalyvių, tačiau jie tinkami tik "Microsoft" ekosistemoje veikiantiems įrenginiams. Tuo metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje populiariausia serverių programinė įranga yra iš "Unix" ir "Linux" šeimos, o darbuotojų kompiuteriuose paprastai diegiama kuri nors "Windows" OS. Tad vieningą įrenginių ir programinės įrangos valdymo sistemą tokiose įmonėse sunkiai beįdiegsi.

Teks atsinaujinti

Tiesa, "Microsoft" reikia pagirti už verslo siekius, mat kompanija, siūlydama gerai suderintas vieningas sistemas, bando pririšti vartotojus prie savo ekosistemos. Plataus vartojimo segmente taip elgiasi "Apple" ir "Samsung".Konferencijoje Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius dar kartą priminė, jog kitąmet bus nutrauktas „Windows XP“ OS palaikymas. Ši žinia turėtų būti aktuali smulkiajam verslui, nesusijusiam su IT. „Microsoft“ duomenimis, Lietuvoje „Windows XP“ tebėra įdiegta maždaug kas ketvirtame kompiuteryje. Tai apie 150.000 darbo vietų. Daugiausia tai – smulkios ir vidutinės įmonės bei namų vartotojai.

Apie "TechDay"

Jau tradiciniu tapęs "Microsoft" renginys kasmet pritraukia apie 600 IT profesionalų ir programuotojų ne tik iš Lietuvos.Renginio esmė – dirbantiems su "Microsoft" produktais, suteikti galimybę iš pirmų lūpų išgirsti apie visas naujoves ir su jomis geriau susipažinti bei išbandyti.Tai pati didžiausia „Microsoft“ organizuojama techninio švietimo konferencija Lietuvoje ir Baltijos šalyse, skirta IT vadovams, specialistams, programuotojams ir partneriams.Šiemet renginio dalyvio mokestis siekė 145–300 litų.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus