Premjero sudaryta darbo grupė svarstys Nidos oro uosto ateitį

Publikuota: 2013-10-29
Atnaujinta 2015-06-01 14:02
Nuotrauka: Aušros Barysienės
„Verslo žinios“

Iki ateinančios vasaros Vyriausybė žada apsispręsti dėl Nidos oro uosto statuso. Tikimasi, kad po metų ten galės leistis mažieji ir privatūs lėktuvėliai.

Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, sudarė darbo grupę, kuriai pavesta iki 2014 m. birželio 1 d. pateikti pasiūlymus Vyriausybei dėl „Nidoje esančio orlaivių nusileidimo ir pakilimo tako statuso, geriausiai atitinkančio Lietuvos aviacijos sporto ir aviacijos turizmo plėtros bei Neringos savivaldybės poreikius, ir tinkamiausio šio tako valdymo formai nustatymo“.Darbo grupei, kurioje yra Susisiekimo, Aplinkos ministerijų, Nacionalinės žemės tarnybos, Kūno kultūros ir sporto departamento, Saugomų teritorijų tarnybos, Civilinės aviacijos administracijos, įmonės „Oro navigacija“, Lietuvos aeroklubo, Neringos savivaldybės atstovai, vadovauja Paulius Girčys, Vyriausybės kanceliarijos Ekonomikos pažangos departamento Ekonomikos skyriaus patarėjas.Kaip VŽ jau skelbė, Neringos vadovai tikisi, kad jau 2014 m. antrąjį pusmetį paaiškės Nidos oro uosto statusas ir jame galės leistis mažieji bei privatūs lėktuvėliai.Darius Jasaitis, Neringos meras, teigė šią vasarą susitikęs su Susisiekimo ministerijos atstovais ir aptaręs Nidos oro uosto veiklos atnaujinimo galimybes. „Tikimės, kad jau kitąmet jame galėtų leistis nedideli lėktuvai“, - tvirtino p. Jasaitis.Pasak mero, per likusius metus numatoma pašalinti teisines ir technines kliūtis Nidos oro uosto veiklos atnaujinimui.Sovietiniais laikais pastatytas nedidelis aerodromas už 3 km į šiaurės rytus nuo Nidos nutraukė veiklą 2001 m., kai konstatuota, kad jis neatitinka techninių saugumo reikalavimų. Šiame oro uoste uždrausti bet kokių lėktuvų tūpimai. Jame gali leistis tik sraigtasparniai.Daugiau kaip dešimtmetį ieškota techninių, aplinkosauginių ir finansinių galimybių atnaujinti oro uostą ir vėl jį atidaryti nedideliems lėktuvams.Susisiekimo ministerija teigia iš esmės pritarianti šiai idėjai, nes „nedidelio aerodromo veikla būtų naudinga šiam kurortiniam miestui ne tik ekonominiu, bet ir ekologiniu požiūriu“.Aplinkosaugininkai savo ruožtu yra pareiškę, kad oro uostas Nidoje galėtų sėkmingai veikti, jeigu nesiplėstų.Buvo planuota šį oro uostą rekonstruoti, nuo 815 iki 1.200 metrų prailginant tūpimo-kilimo taką. Tačiau tokiems planams priešinasi aplinkos apsaugos specialistai. Tikimasi, kad jie leis bent sutvarkyti oro uostas prieigas – nukirsti kai kuriuos medžius ir pašalinti krūmus. Atlikus šiuos darbus Nidos oro uostas galėtų minimaliu režimu atnaujinti veiklą, priiminėti kelias vietas turinčius lėktuvėlius. Tai dažniausiai yra nedideli, privatūs orlaiviai.Kiek didesni, keliolika ar kelias dešimtis sėdimųjų vietų turintys lėktuvai Nidos oro uoste dar negalės leistis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau