Teismas nustatė, kad kauniečio įmonės bankrotas buvo tyčinis

Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino UAB Tobula santechnika, kuri vėliau atgimė į UAB Certa, bankrotas buvo tyčinis. Analogišką sprendimą rugsėjo mėnesį buvo priėmęs Kauno apygardos teismas.
2011 m. spalį UAB Tobula santechnika, kuri užsiėmė prekyba vandentiekio, kanalizacijos, šildymo sistemos įranga, vadovas Donatas Bielskus kreipėsi į teismą prašydamas iškelti jo vadovaujamai įmonei bankroto bylą. Kauno apygardos teismas pareiškimą tenkino. Tačiau bankroto administratoriaus įgaliotas asmuo, vadovaudamasis įmonės kreditorių nutarimais, teismo paprašė pripažinti bankrotą tyčiniu.Argumentai buvo keli. Pirma, bendrovės verslas, turtas ir darbuotojai buvo perkelti į kitą įmonę UAB Certa, kurios steigėju ir, iki tam tikro laiko, vieninteliu akcininku buvo tas pats UAB Tobula santechnika vadovas p. Bielskus.Antra, įmonės vadovai laiku nesikreipė į teismą dėl bankroto, nors pagal bendrovės finansinės atskaitomybės duomenis įmonė jau 2010 m. buvo nemoki.Trečia, įmonė sudarė sandorius, dėl kurių negalėjo atsiskaityti su kitais kreditoriais. Pavyzdžiui, automobilis Honda Civic buvo parduotas įmonės vadovo žmonai, o prieš bankroto bylos iškėlimą p. Bielskus išsimokėjo sau 20.000 Lt įmonės lėšų, kad susigrąžintų dalį įmonei suteikto kredito.Tačiau p. Bielskus su tokiais teiginiais nesutinka. Anot jo, argumentai, jog visa UAB Tobula santechnika veikla ir turtas (išskyrus įsipareigojimus) buvo perkelti į kitą UAB Certa, nepagrįsti. Jis pardavė (2011 m. birželio 29 d.) visas Certa akcijas ir jokios įtakos bendrovės veiklai neturėjo.Tuo tarpu Tobula santechnika po 2008 m. pasaulinės ekonomikos krizės susidūrė su didelėmis finansinėmis problemomis. Sumažėjus prekybai, sustojus santechnikos darbams ir nepavykus bendrovei pelningai parduoti savo nekilnojamojo turto Veiverių g. 92, Kaune, kilo sunkumų atsiskaitant su kreditoriais. Dėl automobilio tai įmonė turėjo penkis automobilius, kuriuos įsigijo su SEB Lizingas kreditais. Juos teko parduoti, kad būtų išvengta dar didesnių nuostolių. Dėl pinigų vadovas įmonei paskolino 201.560 Lt nuosavų lėšų, tad įmonę buvo siekiama išsaugoti, o ne žlugdyti, teigė p. Bielskus.Bet apeliacinės instancijos teismo vertinimu, siekiant stabilizuoti įmonės finansinę padėtį, įmonės vadovybė įprastomis verslo sąlygomis turėtų būti suinteresuota plėsti įmonės veiklą, ieškoti naujų klientų. Kitos įmonės, užsiimančios analogiška veikla, įkūrimas rodo ne resursų taupymą, bet galimų klientų nukreipimą į naują įmonę.Tai, jog UAB ,,Tobula santechnika finansinei padėčiai blogėjant, akcininkas ir vadovas perkėlė veiklą į naujai įsteigtą bendrovę UAB Certa, o skolas ir kitus įsipareigojimus paliko UAB Tobula santechnika, yra pakankamas pagrindas išvadai, kad bankrotas buvo tyčinis, pripažino teismas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti