Apskaitininkai ne tik skaičiuoja

Nuotrauka: Juditos Grigelytės
A
A
2013-10-14 Vadyba

Kad ir koks mažas būtų jūsų verslas, be bendrovėje dirbančio buhalterio ar samdomos buhalterinės apskaitos įmonės paslaugų jis greičiausiai neišsivers.

Įvairius mokesčių, buhalterinės apskaitos, atlyginimų mokėjimo ir panašius klausimus pradedantieji verslininkai dažniausiai vadina kaip sudėtingiausius ir keliančius daugiausia problemų. Gerai, jei klaidos daromos pirmuosius veiklos metus, per kuriuos už jas niekas nebaudžia. Vėliau nesugebėjimas tvarkyti biurokratinių reikalų gali nemažai kainuoti.Laura Gavėnaitė, UAB „Teisės ir finansų sprendimai“ direktorė, sako, kad vis dažniau valstybės teikiamomis nemokamomis konsultacijomis besinaudojantys pradedantieji verslininkai neturėtų užmiršti, kad ir kokios geros konsultacijos būtų, verslininkas kai kurių darbų pats vis tiek greičiausiai nesutvarkys.„Įvairios valstybės remiamos konsultacijos raštvedybos, verslo finansavimo, rinkodaros, finansų apskaitos klausimais, be abejo, prisideda prie jauno verslininko ugdymo, teigiamo psichologinio nusiteikimo ir paskatinimo pradedantiesiems verslą. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad tik konsultacija už jus darbo neatliks. Tarkime, teikiamos konsultacijos apie finansų apskaitą apima patarimus apskaitos organizavimo, apskaitos sistemos pasirinkimo klausimais, tačiau neapima pačios buhalterinės apskaitos tvarkymo įmonėje. O šioje srityje daugiausia kyla įmonei gyvybiškai svarbių klausimų, kurių atsakymas padėtų įmonei sėkmingai žengti į priekį“, – teigia p. Gavėnaitė.

Padeda visaip

Pašnekovė sako, kad paprastai buhalteriams nepakanka mokėti gerai skaičiuoti. Anot jos, pradedantys verslininkai iš jų nori gauti pagalbą įvairesniais klausimais.„Verslininkas, susidūręs su kasdiene problema, pavyzdžiui, personalo įdarbinimo, darbo saugos klausimais, teisiniais neaiškumais, įvairių priežiūros institucijų raginimais, teisės normų aiškinimo klausimais, visada pirmiausia kreipiasi į įmonės buhalterį. Ir tik nuo įmonės pasirinkto buhalterio priklausys, ar jis išspręs daugumą kylančių problemų, kurios galbūt ne visai susijusios su apskaita“, – kalba p. Gavėnaitė.Dėl šios priežasties verslo naujokams geriausia būtų samdyti ar įdarbinti tokį buhalterį, kurio akiratis yra gerokai platesnis, gilesnis žinių bagažas.„Jei įmonės steigėjas renkasi apskaitos įmonę, kuri tvarkys apskaitą, ir yra pradedantis verslininkas, kuriam stinga pradinių elementarių žinių, kaip išrašyti sąskaitą faktūrą, kokie mokesčiai yra Lietuvoje, kaip sutaupyti verslo pradžioje optimizuojant išlaidas, tai turėtų daryti labai atsakingai. Atkreipti dėmesį reikėtų į tai, ar apskaitos kompanija orientuojasi į pradedantįjį verslą“, – sako pašnekovė.Žinoma, vienas žmogus visais pradedančiajam verslininkui kylančiais klausimais pakonsultuoti negalės, tačiau renkantis partnerius vertėtų gerai patyrinėti rinką ir rasti tų, kurie galėtų suteikti maksimaliai plačią pagalbą.„Derėtų atkreipti dėmesį į įmonės teikiamą pridėtinę vertę, ar ji linkusi puoselėti jaunąjį verslą, ar turi kitų sričių specialistų – teisininkų, verslo konsultantų, kurie, esant reikalui, būtų pasirengę padėti. Pačiai apskaitos įmonei toks požiūris į jaunąjį verslininką yra didžiulė investicija ir tik nuo įmonės politikos priklauso, kaip ji žiūri į jaunuosius verslininkus“, – kalba p. Gavėnaitė.

Jeigu jau atlyginimas nebemotyvuoja, tuomet – kas? Premium

Kol švytuoklė yra darbuotojų pusėje, darbdaviams uždavinys prisivilioti geriausius specialistus tampa vis...

Vadyba
2023.05.21
„Peikko Lietuva“ vadovas – apie sumanų požiūrį į darbuotoją Premium

Statybinių metalinių konstrukcijų gamybos įmonė UAB „Peikko Lietuva“ – viena iš nedaugelio statybinio...

Pramonė
2023.05.21
Dirbtinis intelektas praretino Briuselio vertėjų gretas

Europos Komijoje dirbantys vertėjai pirmieji ES institucijose susidūrė su dirbtinio intelekto (DI)...

Finansai
2023.05.20
E. Parulskis: Kai Augusta pavalgys Premium

Tikrieji Australijos gyventojai turi labai laisvai interpretuotiną laiko ir erdvės pajutimą. Pavyzdžiui, jei...

Verslo klasė
2023.05.20
Geidžiamiausi darbdaviai: kodėl darbuotojai nori dirbti su šiais vadovais Premium 2

Įmonių vadovai yra tarsi treneriai: kai komanda laimi, liaupsinami žaidėjai, kai pralaimi – koneveikiamas jos...

Vadyba
2023.05.19
Artėja tvarumo ataskaitos, o verslo automobiliai – taršūs, moterims mokama mažiau Premium 2

Apie 330 didelių Lietuvos įmonių, kurios po poros metų privalės deklaruoti savo veiklos tvarumo rodiklius,...

Finansai
2023.05.19
„Maserati“ atsisveikina su ikonišku varikliu ir pristato paskutinę „Trofeo“ seriją su V8 varikliais Verslo tribūna

„Maserati“ automobilių kultūros ir rinkos entuziastų renginyje „Motor Valley Fest“ pristatė naujieną, kuri...

Kaip suspėti su plėtros pasiūlymais: įsikurti kviečia kiekvienas naujas prekybos centras Premium

Kai prieš dvidešimtį metų Lina Liutkevičienė, UAB Linos artelės įkūrėja, ėjo kalbėtis su Vilniaus prekybos...

Mano verslas
2023.05.19
Papildomos naudos darbuotojams: dažnai efektyviausios kainuoja mažiausiai Premium

Mažesni ar didesni papildomų naudų paketai darbuotojams siūlomi kone kiekvienoje įmonėje. Ne paslaptis, kad...

Vadyba
2023.05.17
A. Jadovas tapo „Viamatikos“ vadovu

Konkursą į AB „Viamatika“ vadovo poziciją laimėjo ir direktoriaus pareigas pradeda eiti Anatolijus Jadovas.

Vadyba
2023.05.17