Diena su „AVIVA Lietuva“ generaline direktore

Publikuota: 2013-10-13
Atnaujinta 2015-06-01 15:50
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

Astos Grabinskės, „AVIVA Lietuva“ generalinė direktorės, karjera ir patirtis įspūdinga, tačiau šių antpečių ji darbe anaiptol nenešioja ir specialiai, o gal ir ne, atrodo labiau paprasta nei rimta.

Jau pirmųjų valandų su p. Grabinske metu mintyse priskiriu jai pravardę: „Moteris-šypsena“. Ji daug juokiasi, šmaikštauja, susirinkimų metų netrukdo nei sau, nei pavaldiniams nukrypti nuo darbo temų į asmenines istorijas.Sunku įsivaizduoti, kad iš pažiūros itin jautri moteris prieš dešimtmetį buvo LR finansų viceministrė. Bet ji sako, kad būtent patirtis valstybiniame sektoriuje padėjo sunkmečiu išvesti „AVIVA Lietuvą“ iš finansinės duobės. Lengva nebuvo: „Juk prekiaujame ne produktais, o ateities gerovės pažadu“.

Nuo valdininkės iki verslininkės

Ponia Grabinskė studijavo ekonomiką Vilniaus universitete, kai Lietuva perėjo iš planinės į rinkos ekonomiką. „Pasimečiau. Neįsivaizdavau, kaip teks toliau dirbti“, - prisimena p. Grabinskė.Pamąsčiusi, kad apie rinkos ekonomiką išmano per mažai, išvyko tęsti finansų magistratūros studijų į Didžiąją Britaniją. Grįžusi į Lietuvą – iškart į LR Finansų ministeriją.Čia praleido ketverius metus ir dar vienerius Pasaulio banke, tuomet 2003-aisiais teko apsispręsti: likti ar pereiti į privatųjį sektorių – jai buvo pasiūlyta bendrovės „AVIVA Lietuva“ (tuo metu „Commercial union Lietuva Gyvybės draudimas“) generalinės direktorės kėdė. Galimybė pakeisti darbą ir viliojo, ir baugino.„Išeiti iš ministerijos nebuvo lengvas sprendimas, kadangi dirbau mėgiamą darbą, man patiko iš dalies formuoti šalies politiką, vairuoti šalies finansus. Valstybės valdymas – visiškai kitas pasaulis, palyginti su privačiuoju sektoriumi. Negalėjau pasakyti, kad „AVIVA Lietuva“ buvo mano svajonių darbas, kitavertus, ilgą laiką dirbau finansų srityje ir mane viliojo galimybės dirbti tarptautinėje kompanijoje.Norėjau parodyti, ką iš tikrųjų sugebu. Juk vadovauti verslui – žymiai sunkiau, nei dirbti valstybinį darbą. Tada dar net minčių neturėjau apie milijonus ir milijardus „AVIVA Lietuva“ bendrovėje, tačiau priėmiau iššūkį ir šiandien – rezultatai jums prieš akis“, - didžiuojasi  p. Grabinskė.

Rezultatai pranoko lūkesčius

Šiuo metu „AVIVA Lietuva“ turi virš 230.000 klientų, pasirašiusių draudimo sutartis, o bendrovei patikėtas klientų turtas viršija 1 mlrd. Lt.„AVIVA Lietuva“ 2013-ųjų pirmojo pusmečio rezultatas – 13,2 mln. Lt grynojo pelno, t.y. 1,3% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Taip pat per pirmąjį pusmetį bendrovė savo klientams išmokėjo virš 7,9 mln. Lt, arba 51% daugiau nei pernai metų sausio-birželio mėnesiais. Per pirmąjį pusmetį „AVIVA Lietuva“ pritraukė 15.300 naujų klientų.„Tokia didelė atsakomybė įpareigoja dirbti profesionaliai ir kelti sau aukštus reikalavimus. Atsipalaiduoti negalime – mums patikėti žmonių pinigai, jų ateitis, todėl kiekvienas darbuotojas turi jausti atsakomybę. Mūsų verslo filosofija: orientuojamės į lyderius ir siekiame būti tarp jų“, – sako p. Grabinskė.Anot jos, šių metų pirmojo pusmečio rezultatai viršijo bendrovės lūkesčius:  „Tai siejame su gerėjančiomis vartotojų nuotaikomis. Pagal mūsų grupės tyrimą, šiuo metu Lietuvos gyventojai į šalies ekonomines perspektyvas žiūri optimistiškiausiai Europoje“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Planuoti darbotvarkę išmoko su laiku

„AVIVA Lietuva“ generalinė direktorė įprastai biure pasirodo 8:30 ryto. Skaito spaudą – jai svarbios politikos ir makroekonomikos naujienos. Tada peržiūri darbotvarkę, atsakinėja į elektroninius laiškus ir pirmąjį susitikimą planuoja 9:30.Šįsyk, VŽ lankantis biure, pirmasis susitikimas – bendrovės viešųjų ryšių koordinatoriumi, kuris p. Grabinskei ant stalo pažeria atspausdintų rytinių straipsnių iš portalų, kurie tą dieną parašė apie „AVIVA Lietuva“ projektus.Savo darbotvarkę p. Grabinskė derina taip, kad neturėtų daugiau dviejų susitikimų pirmoje dienos pusėje ir tiek pat antroje.„Juk visada nutinka kas nors, ko negali nei numatyti, nei suplanuoti. Verslas nedirba pagal griežtą tvarkaraštį. O gaila, būtų daug papraščiau dirbti, nebūtų taip sunku laikytis terminų, juk investuoti pinigai turi būti prižiūrimi, darbuotojams turi būti laiku išmokėti atlyginimai, įvairūs ilgalaikiai projektai ne visada gali būti tinkamai sureguliuoti laike. Gyvenimas dažnai pakoreguoja planus“, - atsidūsta p. Grabinskė.Pasak jos, kiekvienam vadovui pirmiausiai reikia išmokti nesusiplanuoti pilnos darbo dienos, nes visada iškils nenumatytų reikalų: „Net ir netikėtai pas mane su klausimais užsukę darbuotojai šiek tiek pakoreguoja susiplanuotą darbotvarkę“.„AVIVA Lietuva“ vadovė vykdo atvirų durų politiką. Ir tikrai – biure visi susitikimai vyksta už uždarų durų, darbuotojai turi savo kabinetus, tačiau ieškodamas bendrovės vadovės nepasiklysi – atvertos durys koridoriaus gale aiškiai nurodo, kad esi laukiamas užeiti. Pavaldiniai pas direktorę ateina ne tik iškilusių klausimų spręsti, bet ir tiesiog trumpai pasidalinti nauja informacija, kuri jai gali būti įdomi.

Sužavėjo auditorius

10 val.  prasidėjo susitikimas su „AVIVA“ grupės atsiųstais auditoriais iš Prancūzijos ir Lenkijos. Jie savaitei laiko atvyko įvertinti įmonės vidinės kultūros aplinką ir kitus makroekonominius rodiklius, taip pat audituoti IT sprendimų skyriaus veiklą. Kas kartą atvykę auditoriai tikrina vis kitas „AVIVA Lietuva“ veiklos sritis ir vertina, ar atitinka bendrai keliamus tarptautinės „AVIVA“ grupės nustatytus kokybės standartus.Ponia Grabinskė net ir šį formalų susitikimą su auditoriais iš užsienio sugeba paversti pusiau formaliu: daug juokauja, pristatydama įmonės veiklos rezultatus prideda nemažai asmeniškumo, emocinių detalių.Bendrovės veiklos rezultatų pristatymo užsienio svečiams metu paaiškėjo, kad jei Lietuvoje „AVIVA“ prekės ženklo atpažįstamumas siekia 80%, tai kitose šalyse šis rodiklis žymiai mažesnis – bent jau taip teigė nustebę auditoriai.

Privalumas: bendrovės dydis

Kas savaitę „AVIVA Lietuva“ rengia valdybos posėdžius bei su pardavimais susijusių klausimų susirinkimus, o kas dvi savaites – atskirų projektų, rinkodaros susitikimus, taip pat posėdžius su vyriausiąja rizikos valdyba. Su pardavimų vadovais iš visos Lietuvos susirinkimai vyksta kas mėnesį. Toks vyko ir VŽ žurnalisto su „AVIVA Lietuva“ vadove dieną.Susirinkę pardavimų vadovai iš visos Lietuvos plojimais sveikina įmonės veiklos rezultatus – bendrovės valdomas turtas perkopė 1 mlrd. Lt. ribą. Didžiausi pardavimai per pirmuosius 8 šių metų mėnesius buvo Šiauliuose, o geriausi bendrovės pardavimų rezultatai nuo 2008-ųjų buvo pasiekti šį rugpjūtį.Ponia Grabinskė išdavė, kad efektyviausiai dirba ir daugiausiai naujų sutarčių su klientais sudaro vyresnio amžiaus (per 60 m. perkopusios) pardavėjos-konsultantės. Bendrovės vadovė patikino pati daug važinėjanti po skirtinguose miestuose įsikūrusius „AVIVA Lietuva“ filialus ir stengiasi palaikyti asmeninį ryšį su savo darbuotojais.„Mūsų privilegija: esame nei maža, nei per daug didelė kompanija, todėl turime galimybę visi susirinkti viename kabinete ir pasikalbėti, aptarti aktualijas. Galime komunikuoti ne vien elektroniniu paštu. Aš tai vertinu kaip didžiulę galimybę bendrauti su darbuotojais tiesiogiai ir iš jų išgirsti apie jų nuotaikas“, - nedidelės bendrovės dydžio privalumą įžvelgia vadovė.„AVIVA Lietuva“ centriniame biure Vilniuje dirba 71 darbuotojas, o filialuose visoje Lietuvoje – dar 500 pardavėjų konsultantų.

Ilgalaikė rinkodaros strategija: klientų rekomendacijos

„AVIVA Lietuva“ biure akį traukia iškabinėtos lentelės „Klientai rekomenduoja mus labiausiai“. Vadovė čia pat patikina, kad būtent senų klientų rekomendacijos jiems daugiausiai pritraukia naujų.Tarytum tyčia, susirinkime su Lietuvos filialų pardavimų vadovais, prisimenamas pernykštis įvykis, kai žuvo bendrovės klientas. Iš pradžių buvo manyta, kad žmogus iš gyvenimo pasitraukė savo noru – žinia, savižudybės atveju gyvybės draudimo kompanijos mokėti išmokų neprivalo. Tačiau „AVIVA Lietuva“ neskubėjo daryti išvadų, palaukė ekspertizės rezultatų. Po metų paaiškėjo, kad žmogus nuskendo netyčia. Tada „AVIVA Lietuva“ išmokėjo kliento šeimai 48.000 Lt.„Pagrindinis mūsų strateginis žingsnis – dėmesys klientams, – šios istorijos moralą dėsto p. Grabinskė. – Tai veda mūsų verslą į priekį ir lygiai pat ištraukė iš krizės. Reikalaujame, kad mūsų pardavėjai-konsultantai bent kartą per metus su savo klientais susitiktų gyvai, išsiaiškintų, ar nepasikeitė jų finansinė situacija, šeimyninės aplinkybės, ar tenkina mūsų pasiūlymai. Krizės laikotarpiu šią praktiką dar labiau suaktyvinome ir pritaikėme daugiau lankstumo – klientams leidome kuo laisviau koreguoti įmokas, pasirinktus polisus, net pasidaryti mokėjimų pertrauką“.

Konkurencinė strategija: asmeninis ryšys

„Dirbame principu – per asmeninį ryšį. Man pačiai buvo atradimas tai, kad mūsų sėkmės paslaptis – glaudus, žmogiškas ryšys su klientais“, – teigia p. Grabinskė, daug metų svarsčiusi, kaip konkuruoti su pagrindiniais bendrovės „AVIVA Lietuva“ konkurentais bankais, kurie siūlo tas pačias paslaugas ir turi lengvesnes veiklos sąlygas.„Į banką žmogus ir taip ateina pats, turi jame sąskaitas. O mūsų verslas renka klientus pradėdamas nuo tuščio lapo – žmones reikia prisikviesti, susipažinti, įgyti jų pasitikėjimą. Jie patys pas mus ateina gana retai. Ne vienerius metus svarsčiau, ar įmanoma konkuruoti su didžiaisiais bankais, teikti paslaugas geriau nei jie. Mums pavyko – gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo srityje šiuo metu esame antri po „Sweedbank“, kaip tik šiemet pralenkėme SEB. Pirmoji vieta rinkoje, vis keičiasi, tuo metu mes stabiliai išliekame tarp lyderių“, – giriasi p. Grabinskė.

Motyvuoja save pati

Sunkių situacijų versle p. Grabinskė nuo pavaldinių po dirbtine šypsena neslepia, – kad kažkas klostosi blogai, – bet ir viešai nukabinti nosies neskuba.„Juk negali visą laiką būti naiviai išsišiepęs „ai, čia nieko tokio, viskas gerai“ ir užsimerkti. Vadovo misija ne ta. Svarbiausia ieškoti priežasčių, ir ieškoti išeičių. Jei būčiau nukabinusi nosį, kai vyko pensijų reformos, jau seniausiai būtumėme užsidarę ir niekas čia nevyktų. Kai sunku – svarbiausias veiklumas, tu turi įdėti dvigubai daugiau juodo darbo, kad paskui galėtum džiaugtis teigiamais rezultatais, o ne nuostoliais“, – sako „AVIVA Lietuva“ generalinė direktorė.Ponia Grabinskė atskleidžia, kad sunkesniais momentais, vos pabudusi rytais, sau kartoja savotišką mantrą: „Noriu tęsti veiklą toliau, noriu dirbti, noriu stengtis“.  „Užsimotyvuoju save pati“, – šypsosi ji.***

Patarimai „Vadovas vadovui“:

• Vadovui svarbu atsižvelgti į paprastus, žmogiškus dalykus ir nepamiršti jam dirbančių žmonių. Domėtis ir rūpintis jais.• Svarbu būti sąžiningu su savo personalu. Pavaldiniai jaučia, ar vadovas į juos žvelgia kaip į sau lygius, ar bendrauja nuoširdžiai, ar žiūri iš aukšto. Darbuotojai netikės vadovu, jei jis apsimetinės.• Atsparumas iššūkiams – vadovo stiprybė. Net sunkiausiose situacijose nenuleidžiantis rankų vadovas motyvuoja savo darbuotojus taip pat tikėti: „mes galime, mes padarysime“. Darbuotojų optimizmas ateina iš vadovo, o ne iš kur nors kitur. Vadovas turi būti entuziastingas, einantis į priekį, darantis, o ne dūsaujantis. Tada ir žmonės kartu su juo eis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Bandomasis laikotarpis – klausimai, į kuriuos vadovas turėtų galėti atsakyti po 3 mėnesių Premium

Trys mėnesiai bandomojo laikotarpio – puikus metas geriau pažinti nauja darbuotoją, jei šis laikas...

Vadyba
2022.06.25
Filantropas, mąstantis ne iki lubų, o iki dangaus Premium

Su Klemencu Agentu, verslininku ir mecenatu, susitarėme pasikalbėti vos Rusijai klastingai užpuolus Ukrainą.

Verslo klasė
2022.06.24
Darbostogų džiaugsmai ir vargai – teisinė atsakomybė už darbus ir susižalojimus

Teisininkai įspėja, kad bendros nuotolinio darbo taisyklės, kurias dėl pandemijos turi daugelis organizacijų,...

Vadyba
2022.06.24
Infliacijai kandant padidėjo Europos Komisijos darbuotojų atlyginimai 1

Europoje siaučiant infliacijai, Europos Komisijos (EK) darbuotojams buvo automatiškai padidintas atlyginimas.

Verslo aplinka
2022.06.24
50 mln. Eur investicija Klaipėdoje – galimybė pramonei nebemindžikuoti ties inovacijų slenksčiu Premium 1

Jau šį rudenį planuojama baigti statyti 21.000 kv. m ploto pramonės inovacijų parką „VMG Technics R&D Park“,...

Vadyba
2022.06.23
„Telia Lietuvos“ komandą papildė trys naujos vadovės 4

„Telia Lietuvos“ valdyba patvirtino naują bendrovės struktūrą ir iš įmonės vidaus paskyrė privačių klientų,...

Vadyba
2022.06.23
A. Stikliūnas laikinai vadovaus Lietuvos oro uostams

Lietuvos oro uostų generalinio direktoriaus pareigas paliekantį Marių Gelžinį nuo birželio 23 dienos keičia...

Vadyba
2022.06.23
Verslas ieško burtų lazdelės: kaip suvešėjus infliacijai neprarasti pelno Premium 4

Įmonių vadovai, kurių dauguma apie infliaciją yra skaitę tik ekonomikos vadovėliuose, šiandien turi padaryti...

Finansai
2022.06.23
Nuo liepos didės minimalios motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos 12

Vyriausybė trečiadienį patikslino tvarką, kaip nustatomos minimalios motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros...

Vadyba
2022.06.22
Naujas mokytojų karjeros modelis: kompetencijas tikrintų kas penkeri metai 4

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) svarstymui siūlo naują mokytojų karjeros modelį: darbo...

Vadyba
2022.06.22
Vykstant pokyčiams pasaulyje – nauji reikalavimai darbuotojams Verslo tribūna

COVID-19 pandemija, išaugęs geopolitinis nestabilumas kelia didžiausias grėsmes ekonomikos augimui.

Kuriantiems rytojui
2022.06.22
JAV Nepriklausomybės dienos minėjime suplevėsuos rekordinio dydžio – 246 m2 – JAV vėliava Verslo tribūna

Lietuvoje jau tradiciškai minima Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės diena šiemet išsiskirs...

Vadyba
2022.06.22
V. Šmaižytė-Kuliešienė palieka užsienio reikalų ministro komandą

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio komandą palieka atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė

Vadyba
2022.06.21
Naujasis „Bitė Lietuvos“ vadovas – G. Butėnas

Naujuoju UAB „Bitė Lietuva“ vadovu paskirtas Gintas Butėnas, ilgametis bendrovės darbuotojas, pastaruoju metu...

Inovacijos
2022.06.21
Darbostogų bagažas: kremas nuo saulės, kompiuteris ir teisininko rekomendacijos Premium

Išleidžiant kolegas darbostogų – mėnesį ar kelis dirbti užsienyje – dar iki kraunantis lagaminą ir...

Vadyba
2022.06.21
Dėl vairuotojų trūkumo retinami maršrutai 9

Keleivių vežėjus neigiamai veikia ne tik išaugusios kuro sąnaudos, bet ir vairuotojų trūkumas. Vilniuje dėl...

Vadyba
2022.06.20
„Citadele“ patirtis: kaip transformuota organizacijos kultūra padeda pasiekti geresnių rezultatų Premium

Žaneta Tomaševičė, „Citadele“ banko transformacijos padalinio vadovė, „Verslo žinių“ organizuotoje...

Vadyba
2022.06.20
Kaip pradėti statybų verslą po paskaitų ir nuridenti sniego gniūžtę Premium

Statybos sektoriaus neapleidžiantys pastarųjų metų iššūkiai virto nemaža sniego gniūžte jaunoms įmonėms,...

Gazelė
2022.06.20
Įmonės registravimas internetu – populiariausios formos ir svarbiausi žingsniai Verslo tribūna 1

Pastaraisiais metais Lietuvoje mažoji bendrija tapo populiariausia naujai steigiamo juridinio asmens teisine...

„Agile“ gali būti „Lean“ interpretacija: svarbu suprasti, kaip jie gali draugauti, o ne kliudyti Premium 2

Kaip pastebi kalbintos įmonės, „Agile“ ir „Lean“ praktikos viena kitai neprieštarauja ir siekia panašių...

Vadyba
2022.06.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku