Išdalinti 4G dažniai, „Bitei“ atiteko dažniai su įpareigojimais

Publikuota: 2013-10-11
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

Šiandien paskelbti aukciono dėl teisės naudoti 800 MHz dažnių juostą nugalėtojai - jais tapo trys Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovės. Už galimybę Lietuvos kaime pasiūlyti 4G ryšio paslaugas šios bendrovės valstybei sumokės daugiau kaip 8 mln. Lt.

Viešojo aukciono dėl teisės naudoti radijo dažnius (  iš 791–821 MHz ir 832–862 MHz radijo dažnių juostų laimėtojas Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) direktoriaus įsakymu patvirtinti mobilieji operatoriai "Bitė Lietuva, "Omnitel", "Tele2". Kiekvienai iš jų atiteko  po trečdalį 800 MHz dažnių juostos.Už leidimus įmonės paklojo skirtingas sumas. Štai "Omnitel" už du dažnių blokus sumokėjo po 2,25 mln. Lt - iš viso 5,1 mln. Lt. "Tele2" du dažnių blokus įsigijo už 2 mln. Lt sumą (po 1 mln. Lt už kiekvieną). "Bitė Lietuva" už dažnius paklojo 1,01 mln. Lt."Bitė" įsipareigojo
Skelbta, kad aukcione parduoti leidimai naudoti dažnius nelygiaverčiai, mat vienos iš aukcione parduotų dažnių juostos laimėtojui  taikomi privalomi plėtros reikalavimai. Teises į šią  juostą aukcione įsigijo "Bitė Lietuva".
"Bitė" privalės įvykdyti keletą reikalavimų: per trejus metus sudaryti galimybę gauti ne mažesnės kaip 2 Mb/s duomenų perdavimo spartos ryšių paslaugas ne mažiau kaip 30% šalies seniūnijų, aprėpiant ne mažiau kaip pusę kiekvienoje iš tų seniūnijų esančių namų ūkių. Per 5 metus bus privaloma sudaryti galimybę gauti minėtas paslaugas ne mažiau kaip 80% seniūnijų, aprėpiant ne mažiau kaip 85% kiekvienos seniūnijos namų ūkių. O iki 2020 m. reikės sudaryti galimybę gauti ne mažesnės kaip 4 Mb/s duomenų perdavimo spartos ryšių paslaugas ne mažiau kaip 95% namų ūkių.
Likusių keturių leidimų  laimėtojams specialių įpareigojimų nėra, jie tinklą ir paslaugas galės plėtoti savo nuožiūra ir tokioje teritorijos dalyje, kokią matys esant reikalingą. Tačiau jiems galioja bendrieji radijo dažnių naudojimo reikalavimai, t. y. dažniai turi būti naudojami veiksmingai ir efektyviai: pradėti naudoti per vieną mėnesį nuo leidimo išdavimo, jeigu RRT nenurodo kitaip.
Leidimai naudoti minėtas 800 MHz radijo dažnių juostas užtikrins aukciono laimėtojams galimybę plėtoti belaidžius elektroninių ryšių tinklus, kuriais būtų teikiamos ir duomenų perdavimo, ir belaidžio interneto paslaugos visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Išduoti leidimai aukciono dalyviams suteikia teisę naudoti aukščiau nurodytus radijo dažnius iki 2030 m. liepos 1 d.Dėlioja planus
VZ.LT rašė, kad 800 MHz dažnių juosta mobiliojo ryšio operatoriams itin svarbi 4G paslaugų plėtrai, mat puikiai tinka teikti šias paslaugas kaimuose, kur įrengti 2.600 ar 1.800 MHz siųstuvus neapsimoka.
"Omnitel" šiandien jau paskelbė, kad jos laimėti dažniai esą yra palankiausi tinklo plėtrai iš visų, kuriuos buvo galima laimėti aukcione. "Radijo trikdžių bei tinklo plėtros ribojimų juose bus mažiausiai, todėl "Omnitel" klientai galės naudotis aukščiausios galimos kokybės 4G LTE paslaugomis", - teigiama įmonės išplatintame pranešime. 
"Labai džiaugiamės, kad mums pavyko įsigyti palankiausias iš visų galimų 800 MHz licencijų - tai leis mums teikti savo klientams aukščiausios kokybės mobiliojo interneto paslaugas. Sparčiai augant mobiliųjų duomenų vartojimui, tinklo kokybė turės lemiamą reikšmę vartotojams.800 MHz dažnių juostoje toliau didinsime "Omnitel" 4G LTE tinklo aprėptį šalyje, plėsime jį kaimiškose šalies vietovėse, kad kuo didesniam "Omnitel" klientų ratui užtikrintume geriausią patirtį naudojantis sparčiausiu mobiliuoju internetu", - pranešime spaudai cituojamas Danas Strömbergas, "Omnitel" prezidentas.
Pasak jo, pirmasis žingsnis bus žengtas 2014-aisiais, kai "Omnitel" suteiks galimybę naudotis 4G LTE ryšiu pusei Lietuvos gyventojų.
Komercines 4G LTE paslaugas "Omnitel" pradėjo teikti pirmoji Lietuvoje 2011 m. balandį, 1800 MHz dažnių juostoje, kurią naudos ir toliau.  "Omnitel" 4G LTE ryšiu  visiškai padengti Vilniaus ir Kauno miestai, "Omnitel" ketvirtosios kartos ryšys taip pat veikia Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje ir Nidoje."Tele2" bendrovė, gavusi licenciją, numato jau kitais metais pradėti diegti 4G tinklą, naudojant ir 800 MHz dažnius. Šie dažniai leidžia mobiliojo ryšio bazinių stočių signalą transliuoti didesnėje teritorijoje.„Mobilusis internetas tampa žmonėms būtina paslauga. 3G internetą siūlome už gerą kainą ir jo vartojimas kas ketvirtį išauga bent 50 procentų. 3G interneto spartos dabar pakanka, tačiau ateityje duomenų bus perduodama dar daugiau ir reikės didesnės spartos už patrauklią kainą. Tai užtikrins naujas 4G ryšio tinklas“, – pranešime spaudai cituojamas Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.Nors „Omnitel“ teigia,  kad jos laimėti dažniai yra palankiausi tinklo plėtrai , mat juose mažiausiai trikdžių, „Tele2“ atstovas sako, kad visi dažniai iš esmės yra vienodi.
„Vienintelis reikšmingas skirtumas yra įpareigojimai vienam iš laimėtojų. Technologine prasme visi šie dažnių  ruožai jokių bent kiek svarbių skirtumų neturi: visi jie bus veikiami Rusijos ir Baltarusijos oro navigacijos įrangos ir visiems operatoriams teks į tai atsižvelgti. Koks tai bus poveikis - paaiškės tik statant tinklą, nes iki šiol jokių praktinių bandymų nebuvo“, - teigia p. Masiulis.

“Bitė” apie 4G

Ne kartą skelbta, kad „Bitė Lietuva:  4G LTE ryšio paslaugų klientams kol kas neteikia, nors kiti du didieji mobiliojo ryšio operatoriai – „Omnitel“ ir „Tele2“ – jas jau siūlo. Kada tiksliai pasiūlys 4G paslaugas, “Bitė” neatskleidžia.
„Operatoriams padalinus naujas dažnių juostas po kelių metų galėsime naudotis 4G (LTE) tinklu, kuris padengs visą Lietuvos teritoriją. Šiuo metu svarbesnis klausimas yra 4G ryšį palaikančių įrenginių – išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir mobiliojo interneto modemų bei turinio didesnė pasiūla vartotojams.Apskritai, pasaulinėje technologijų rinkoje nebeskiriama tiek dėmesio skaičiui prieš raidę G – viską lemia reali vartotojų patirtis naudojantis mobiliojo interneto paslauga, aptarnavimas ir paslaugų kokybė. Kai atsiras prieinamų įrenginių ir turinio, kuriam reikalinga ši technologija, ją pasiūlysime savo klientams”, - sakė Pranas Kuisys, “Bitė Lietuva” rinkodaros direktorius.
Tai, jog “Bitė“ aukcione įsigijo dažnių juostą, kurią įsigydama vienintelė iš operatorių prisiėmė ryšio paslaugų aprėpties ir spartos įpareigojimus, p. Kuisys vadina bendrovės “pažado labiau rūpintis klientais dalimi.
“Laimėję aukcioną dėl  dažnio, esame pasiruošę pradėti darbus, kai laimėtas dažnių ruožas bus parengtas komerciniam naudojimui”, - sakė jis.
Kas ką laimėjo:
UAB „Bitė Lietuva“ laimėjo teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 791–801 MHz ir 832–842  MHz suporuotos radijo dažnių juostos.UAB „Omnitel“ laimėjo teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 801–806 MHz ir 842–847 MHz suporuotos radijo dažnių juostos (blokas Nr. 3) ir radijo dažnius (kanalus) iš 806–811 MHz ir 847–852 MHz suporuotos radijo dažnių juostos.UAB „Tele2“ laimėjo teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 811–816 MHz ir 852–857 MHz suporuotos radijo dažnių juostos (blokas Nr. 5) ir radijo dažnius (kanalus) iš 816–821 MHz ir 857–862 MHz suporuotos radijo dažnių juostos
ŠALTINIS: RRT

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku