Seimas atmetė vieną prezidentės veto, pritarė kitam

Publikuota: 2013-10-01
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio
 

Antradienį Seimas sugebėjo atmesti prezidentės veto įstatymui, numatančiam, kad strateginius projektus įgyvendinančios valstybės įmonės turi teisę nemokėti dividendų į biudžetą.

Tačiau pritarta kitam prezidentės veto – įstatymui, leidžiančiam bendrovėms nemokėti Konkurencijos tarybos paskirtos piniginės baudos, jeigu jos paskyrimas yra apskųstas teismui.Parlamentarai paprieštaravo p. Grybauskaitės veto Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisai, reglamentuojančiai, kad strateginius projektus įgyvendinančios valstybinės įmonės atleidžiamos nuo į biudžetą įmokamų pelno įmokų mokėjimo.„Nustačius siūlomą teisinį reguliavimą, valstybė netektų galimybės biudžeto sudarymo metu persiskirstyti iš valstybės turto gaunamų pajamų, nes jos nepasiektų biudžeto“, - teigė prezidentė. Ji pasiūlė šį įstatymą laikyti nepriimtu.Tačiau Seimo narių dauguma tam nepritarė. 83 parlamentarų balsais prieš 5 ir susilaikius 14-ai veto sugebėta atmesti. Todėl patvirtinta ta pati įstatymo pataisa, kurią Seimas jau priėmė praėjusią vasarą ir kurią valstybės vadovė vetavo: „Nuo į biudžetą įmokamų įmonės pelno įmokų mokėjimo atleidžiamos valstybės įmonės, kurios įgyvendina ar dalyvauja įgyvendinant teisės aktu pripažintą ypatingos valstybinės svarbos ar valstybei svarbų ekonominį projektą.“Atmetę vieną prezidentės veto Seimo nariai antradienį pritarė kitam – Konkurencijos įstatymo pakeitimams, nustatantiems, kad bendrovės turi teisę nemokėti Konkurencijos tarybos paskirtos piniginės baudos, jeigu jos paskyrimas yra apskųstas teismui. Seimo pakeistu įstatymu buvo leista piniginę baudą sumokėti per tris mėnesius po to, kai teismas priima sprendimą, jog ji yra pagrįsta.Antradienį dauguma parlamentarų pritarė prezidentės nuomonei, kad priimtosios pataisos „sudarytų prielaidas ūkio subjektams piktnaudžiauti teise kreiptis į teismą ir skųsti Konkurencijos tarybos nutarimus ne dėl to, kad jie siektų apginti savo teises teisme, bet vien dėl to, kad atidėtų baudos mokėjimo terminą, kol vyksta ginčas teisme“.Seimas sutiko su valstybės vadovės pasiūlymu laikyti Konkurencijos įstatymo pataisas nepriimtomis.Prieš pusantros savaitės Seimas balsavo už tai, kad būtų priimtas dar vienas prezidentės veto – įstatymui dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos viešbučiams.Valstybės vadovė paprieštaravo, kad apgyvendinimo paslaugoms būtų numatytas lengvatinis 5% PVM tarifas. Ji pasiūlė nustatyti, kad šiai veiklos sričiai nuo 2015 m. pradžios būtų taikomas 9% PVM tarifas.Prezidentė, siūlydama tokį mokesčio tarifą, argumentavo, kad dėl to „valstybės biudžeto praradimai bus 10 mln. Lt mažesni“. Be to, anot p. Grybauskaitės, „išskirtinai lengvatinis PVM tarifas vienai apgyvendinimo paslaugų ekonominei veiklai būtų nesąžiningas kitų šalies verslų, kurie turi mokėti didesnius mokesčius, skiriamus ir apgyvendinimo paslaugoms svarbiai infrastruktūrai kurti, atžvilgiu“.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus