Butkevičius: dėl emigracijos Lietuva gali prarasti ketvirtadalį darbo jėgos

Publikuota: 2013-01-28
Atnaujinta 2015-06-01 18:19
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

Siekis sumažinti emigraciją bus vienas iš svarbiausių naujos Vyriausybės šių metų tikslų, pagal svarbą prilyginamas energetikos problemų sprendimui.

Tai pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo, kuriame svarstyti šių metų prioritetai, žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius."Dokumente, kuriame kalbama apie kai kuriuos tik šių metų prioritetus, tai (didžiausias prioritetas yra - VŽ) energetika. Įvardinčiau beveik lygiagrečiai su emigracijos klausimų sprendimu, nes labai įdomią gavau atliktą analizę sekmadienį iš vieno profesoriaus - jeigu toliau tokia liks situacija, vertinant migracijos problemas Lietuvoje, tai 2021 m. darbingo amžiaus žmonių skaičius Lietuvoje sumažės 23%, o pensinio amžiaus žmonių padaugės 6%", - nurodė p. Butkevičius.

"Tai problema yra didžiulė", - pridūrė jis.Anot premjero, kol kas tikslai, kurių dėl emigracijos bei kitose srityse bus siekiama, nėra apibrėžti."Šiandien mes tik kalbėjom apie prioritetus ir dar kartą buvo paragintos ministerijos ,kad vien prioritetų priėmimo neužtenka, bet reikalingi veiksmai įgyvendinimui, kurie turėtų atsispindėti po tam tikro laiko", - kalbėjo p. Butkevičius.Emigracijos klausimai pavesti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai."Šiuo metu yra įpareigojimas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kad kuo greičiau būtų pateiktas planas, kaip mažinti emigraciją ir toje programoje dar turėtų būti išskirtinis klausimas dėl jaunų žmonių įdarbinimo Lietuvoje", - pabrėžė p. Butkevičius.Kaip kitus pagrindinius prioritetus jis įvardijo ekonomikos skatinimą, socialinės atskirties mažinimą, pasirengimą Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku