Cameronas: britai turi tarti žodį dėl narystės ES (atnaujintas ir papildytas)

Publikuota: 2013-01-23
Atnaujinta 2015-06-01 19:54
Nuotrauka: "Bloomberg"
„Verslo žinios“

Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas pažadėjo britams surengti referendumą dėl šalies narystės ES, jei bus perrinktas premjeru po dvejų metų ir jei jam pavyks susiderėti su Briuseliu dėl dalies galių susigrąžinimo į Londoną.

Pasak p. Camerono, referendumas turėtų įvykti iki 2017 m."Laikas Britanijos žmonėms tarti savo žodį. Laikas įtvirtinti Europos klausimą Britanijos politikoje", – trečiadienį Londone kalbėjo p. Cameronas. Jis pabrėžė, kad britų nusivylimas ES pasiekė aukščiausią lygį.Pasak p. Camerono, gilesnė 17 euro zonos šalių, kurioms JK nepriklauso, integracija ir globalios konkurencijos poreikiai kelia "fundamentalius klausimus" dėl JK santykių su ES pobūdžio, skelbia "Bloomberg"."Jei mes nekreipsime dėmesio į šiuos iššūkius, kils pavojus, kad Europa pralaimės ir kad britai pajudės išėjimo link. Nenoriu, kad taip nutiktų. Noriu, kad Europos Sąjungą lydėtų sėkmė. Ir aš noriu tokių Britanijos ir ES santykių, kurie išlaikytų mus viduje", – kalbėjo premjeras.Ponas Cameronas turėjo kalbėti praėjusį penktadienį Amsterdame, tačiau atidėjo pasisakymą dėl įkaitų dramos Alžyre.

Britų premjeras pakartojo, kad norėtų, jog JK išliktų Bendrijoje kaip "įsipareigojusi ir aktyvi" narė bei patikino, jog šalis nenori atsiriboti nuo pasaulio.Vis dėlto, anot premjero, atėjo laikas įvardyti, kokias funkcijas ES atlieka dabar ir kokias turėtų atlikti.
"Aš nenoriu geresnio sprendimo vien Britanijai. Aš noriu geresnio sprendimo visai Europai", – teigė p. Cameronas.
"Nesu britų atsiskyrėlis. Niekada nenorėčiau pakelti tilto ir pasitraukti", – sakė p. Cameronas.Pono Camerono kalba – tai atsakas į jo konservatorių partijos bendražygių spaudimą silpninti ryšius su ES, susigrąžinti dalį kontrolės iš Briuselio į Londoną arba apskritai trauktis iš Bendrijos.ES lyderiai anksčiau atmetė galimybę, kad JK iš naujo derėtųsi dėl narystės ES sąlygų. "Europos interesai visada turėtų būti svarbiausi. ES nereiškia vien atsižvelgimo į nacionalinius reikalus", – praėjusią savaitę sakė Hermanas Van Rompuy, ES prezidentas.Pono Camerono iniciatyvą, galinčią išardyti 27 valstybių (nuo šiemet liepos, prisijungus Kroatijai – 28) sąjungą, kritikuoja vyriausybės koalicijos partneriai liberalai demokratai ir opozicinė leiboristų partija. Šių partijų politikai teigia, kad p. Camerono užmojai pakirs investuotojų pasitikėjimą ir kels grėsmę Londonui, kaip pasaulio finansų centrui.
Jungtinės Valstijos pareiškė susirūpinimą dėl britų konservatorių planų.Jungtinė Karalystė, trečioji ES ekonomika, prie ES prisijungė 1973-aisiais.Margaret Thatcher, britų premjerė nuo 1979 iki 1990 m., 1984-aisiais pasiekė susitarimo su ES, kad JK atgautų dalį savo įmokų, mokamų į Bendrijos biudžetą, taip kompensuojant nedidelę paramą JK žemės ūkiui. Permokos Jungtinei Karalystei grąžinamos iki šiol, tai tampa viena diskusijų temų, ES derantis dėl daugiamečio biudžeto.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku