Kubilius: Lietuvos institucijos su "meškiukų istorija" nesusijusios

Publikuota: 2012-08-21
 

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad šalies institucijos neturi nieko bendra su neteisėtu Lietuvos sienos kirtimu liepos 4 d., kai švedų pilotuojamas lėktuvas įskrido į Baltarusijos teritoriją ir virš Minsko pažėrė žaislinių meškiukų su žodžio laisvę propaguojančiais ženklais. Anot Vyriausybės vadovo, šį incidentą reikia vertinti tik kaip "privačią iniciatyvą".

"Kiek mes esame informuoti, tai su šiuo incidentu kokios nors Lietuvos institucijos neturi nieko bendro, todėl tai ir reikia vertinti kaip privačios iniciatyvos reikalą ir jį būtent taip ir vertinu", - antradienį Vyriausybėje teigė po atostogų į darbą grįžęs premjeras.Daugiau komentuoti ministras pirmininkas sako nenorįs kol nebaigtas ikiteisminis tyrimas, kurį dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimo liepos 16-ąją pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnyba."Galėčiau tik keletą dalykų šiuo klausimu pasakyti. Pirmas dalykas, yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, tai, aš tikiuosi, jis atsakys į visus klausimus, susijusius su šia istorija. Antra, reikia skirti šiuo atveju skridimus Lietuvos oro erdvėje, kurie vyksta pagal nustatytas taisykles, klausimas, ar jos buvo pažeistos, ar nepažeistos, ir tai, kas vyko mūsų kaimyninėje valstybėje, turbūt viskas bus išsiaiškinta", - kalbėjo p. Kubilius.Anot jo, viską išsiaiškinus, Lietuva toliau dirbs pagal teisinio bendradarbiavimo įsipareigojimus, kurie yra prisiimti ir kurie lieka galioti.Paklaustas, ar Lietuva turėtų atsiprašyti Baltarusijos, jeigu paaiškėtų mūsų šalies kaltė, p. Kubilius pareiškė nesiimsiantis vertinti, "kas būtų, jeigu būtų"."Nesiimu vertinti tol, kol neturime visų tyrimo duomenų. Dar kartą tik noriu pakartoti, kad šiuo atveju toks incidentas turi būti vertinamas kaip privačios iniciatyvos sukeltas incidentas ir čia valstybės institucijos su juo nieko bendro neturi", - pabrėžė Vyriausybės vadovas.Jis atsisakė vertinti ir Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos pareiškimus, jog Lietuva privalo atsakyti, kodėl leido naudotis savo teritorija, kad būtų pažeista siena ir kad "kam jau kam, o Lietuvai (...) maža nepasirodys". Anot p. Kubiliaus, Lietuva ir Baltarusija yra kaimynės ir kaimynai tarpusavio reikalus gali išsiaiškinti "ir be tokių pareiškimų"."Verslo žinios" rašė, kad Lietuvos kariuomenės (LK) karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, laikinai einantis LK vado pareigas, yra komentavęs, jog Baltarusijos prezidentą papiktinę švedai "skrido ir šalia pasienio zonos dingo iš radarų, o atsirado po kurio laiko, skrisdami priešinga kryptimi", tačiau dėl to negalima tvirtinti, kad švedai kirto sieną. Anot p. Mažeikio, nėra ko tirti, nes nei karinės oro pajėgos, nei pasieniečiai neužfiksavo sienos kirtimo.Dar liepą p. Lukašenka atleido pasienio ir oro pajėgų vadus, o rugpjūčio pradžioje paskelbta, kad iš šalies išsiunčiamas Švedijos ambasadorius. Švedija atsakė išsiunčianti du baltarusių diplomatus ir nenori matyti naujo ambasadoriaus.Virš Minsko skridusį lėktuvą pilotavę Švedijos piliečiai po savo misijos netrukdomi grįžo į oro uostą Lietuvoje ir internete paskelbė žygio vaizdo įrašą.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau