Grūdininkai ir vežėjai problemas dar kartą aptars pas premjerą

Publikuota: 2012-08-21
Atnaujinta 2015-06-01 21:57
 

Liepos pradžioje nusprendusi nesikišti į valstybės valdomos AB "Lietuvos geležinkeliai" ir grūdų eksportuotojų nesutarimus dėl vagonų grūdams išvežti, Vyriausybė dabar nutarė sukviesti suinteresuotas puses ir pasitarti, kaip kilusių problemų būtų galima išvengti.

Premjeras Andrius Kubilius Lietuvos radijui antradienį sakė, kad Ministro Pirmininko tarnyboje surengti pasitarimą, į kurį susirinks grūdų supirkėjai, ūkininkai, uosto, krovos, transporto bendrovių atstovai, planuojama artimiausiomis dienomis."Mes planuojame artimiausiu metu, artimiausiomis dienomis surengti pasitarimą, kad pasitartume, kokių turime imtis veiksmų, kad didesnių problemų pajėgtume išvengti", - teigė Vyriausybės vadovas.Jis nesiima spręsti, kuri pusė - "Lietuvos geležinkeliai" (LG), grūdininkai ar uostas, dirba prastai, kad stringa gausaus grūdų derliaus išvežimas."Aš taip tikrai nesiimčiau dalinti atsakomybių už šį svarbų rūpestį. Šiais metais grūdų derlius yra didelis, matyt, didesnis nei ankstesniais metais, ir todėl kyla papildomų rūpesčių, kaip susitvarkyti efektyviai, racionaliai. Tiek patys ūkininkai turi, ypač žiūrint į ateitį, pasidaryti išvadas, kad iš anksto reikia planuoti darbus, pasirašinėti sutartis su grūdų supirkėjais ir su kitom įmonėm, kurios teikia paslaugas. Lygiai taip pat turime matyti, kad ir LG gal galėjo pasiruošti visam darbų sezonui", - kalbėjo premjeras."Verslo žinios" pirmadienį rašė, kad dėl vagonų trūkumo priekaištaujantiems grūdų eksportuotojams LG atkerta siūlymu į Klaipėdą plukdyti laivus, nes šiuo metu vis daugiau vagonų laiku neiškraunami ir virsta sandėliais. Anot LG, trūksta ne vagonų, o laivų.Grūdininkus užstoja Kazys Starkevičius, žemės ūkio ministras, žeriantis priekaištus LG dėl prastai organizuojamo darbo, dėl ko, anot ministro, užsitęsia grūdų išvežimas. Pono Starkevičiaus nuomone, jeigu LG vykdys pažadą, kad vagonai pirmyn-atgal nuvažiuos per 3 dienas, o ne per 5-6 dienas, kaip yra dabar, problemos būtų mažiau.Ponas Starkevičius atmeta ir LG teiginius neva prie grūdininkų problemų prisideda tai, jog nėra laivų, į kuriuos būtų iškraunamas derlius. Ministras aiškina, kad grūdai pirmiausia yra pilami tiesiogiai ne į laivus, o į talpas, esančias uostuose, ir tos talpos dar neužpildytos.

Prašė pagelbėti

"Verslo žinios" rašė, kad grūdų perdirbėjai, eksportuotojai ir jų interesus ginanti Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) prašė valdžios pagalbos dėl aprūpinimo vagonais 2012 m. derliaus grūdų eksportui užtikrinti. Jie prašė Vyriausybės liepti LG grūdų eksportuotojus vagonais aprūpinti lengvatinėmis sąlygomis, kad būtų spėta laiku išvežti grūdus.Tačiau liepos pradžioje klausimą svarstęs ministrų kabinetas nutarė nesikišti su įpareigojimais ir rekomendavo ūkininkams, LG bei ją valdančiai Susisiekimo ministerijai susitarti tarpusavyje.ŽŪM prognozavo, kad šiemet galima sulaukti rekordinio 4 mln. tonų grūdų derliaus, iš kurių apie 2,5 mln. tonų planuojama eksportuoti, todėl esą labai svarbu laiku užtikrinti reikiamą krovininių pervežimo vagonų kiekį grūdų eksportuotojams. Savo siūlymą įpareigoti LG daryti nuolaidas ŽŪM Vyriausybei grindė tuo, kad LG ketina vagonus išnuomoti aukciono būdu, tuo tarpu vagonus išsinuomoję tarpininkai grūdų eksportuotojams juos pernuomotų brangiau. ŽŪM prognozavo, kad 6-7 mėn. laikotarpiui reikės 850 vagonų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku