Lukiškių kalėjimo iškėlimo iš Vilniaus centro konkurse - 5 dalyviai

Publikuota: 2012-07-23
 

Paraiškas dalyvauti Vilniaus Lukiškių kalėjimo perkėlimo į Pravieniškes konkurse pateikė 5 įmonės - "Panevėžio statybos trestas", "Hanner", "City service", "Bendras verslas" ir "Pilies projektai".

Keturios iš šių bendrovių pareiškė norą projektą vykdyti pagal jungtinės veiklos sutartį, t.y. kartu su kitais partneriais, pranešė Teisingumo ministerija (TM).Terminas teikti paraiškas Kalėjimų departamento (KD) prie TM birželio 8 d. paskelbtam konkursui baigėsi šiandien. Iš viso centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje viešojo pirkimo sąlygas peržiūrėjo 35 įmonės.Per dvi savaites KD patikrins, ar bendrovės atitinka keliamus kvalifikacinius reikalavimus, juos atitikusios įmonės bus pakviestos pateikti konkrečius pasiūlymus. Tam bendrovės turės 30 dienų."Preliminariai konkurso nugalėtojas galėtų būti paskelbtas apie rugsėjo mėnesį", - "Verslo žinioms" sakė KD atstovai.Gavęs minėtus siūlymus, KD vertina, kuris iš jų yra tinkamiausias. Skelbta, kad paslaugas KD perka konkurencinio dialogo būdu. Tai reiškia, jog vertinant pasiūlymus bus galimybė derėtis ir keisti perkamų paslaugų apimtis, jei paaiškėtų, kad vieną ar kitą paslaugą valstybė gali teikti pigiau.TM, privačių partnerių, kurie sostinės centre įsikūrusį Lukiškių kalėjimą perkeltų į Pravieniškes ir aptarnautų ateinančius 25 metus, paiešką pradėjusi birželį, skelbė, jog galutinė projekto įgyvendinimo kaina paaiškės įvykus konkursui.Preliminariai skaičiuojama, kad maksimali privataus partnerio darbų ir paslaugų vertė per 25 metus galėtų siekti ne daugiau nei 100 mln. Lt.

Pratęstas terminas

KD iš pradžių planavo paraiškų laukti iki liepos 10 d., tačiau maždaug po mėnesio nuspręsta verslui duoti daugiau laiko - iki liepos 23 d."Verslo žinios" (VŽ) tuomet KD paaiškino, jog terminas pratęstas įvertinus tai, kad konkurse galinčioms dalyvauti užsienio bendrovėms užtrunka pirkimo dokumentų vertimas, be to, siekiama aršesnės konkurencijos tarp dalyvių.Liepos 10-ąją KD atstovai VŽ teigė, kad šioje stadijoje paraiškas dalyvauti konkurenciniame dialoge pateikė 32 kompanijos. Jų pavadinimų KD neįvardijo, tačiau nurodė, kad tai nėra tik vietos verslas. Šiandien išplatintame TM pranešime patikslinta, jog minimos trys dešimtys įmonių tik peržiūrėjo pirkimo dokumentus.Konkurso nugalėtojas privačiomis lėšomis ne vėliau nei per 3 metus turės baigti rekonstruoti laisvus Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pastatus ir į juos perkelti vienintelį Lietuvoje kalėjimą iš Lukiškių. Laimėtojas turės teikti ir įvairias ūkio priežiūros bei kitas paslaugas, tarp kurių - maitinimas, skalbimas, kirpimas, rūbų taisymas.Dabar paskelbtas 1-asis iškeldinimo etapas. Visą įkalinimo įstaigos kompleksą planuojama iškelti per tris etapus. Per pirmą etapą, kuris turėtų trukti iki 2014 m., į Pravieniškes bus perkeltas Lukiškių kalėjimas, vėliau (iki 2017 m.) iš miesto centro bus iškeltas Lukiškių tardymo izoliatorius bei Laisvės atėmimo vietų ligoninė.Teisingumo ministras Remigijus Šimašius yra sakęs, kad 1-asis Lukiškių komplekso iškeldinimo etapas duoda startą visai įkalinimo įstaigų pertvarkai.Įkalinimo įstaigų pertvarka bus vykdoma kompleksiškai, iki 2017 m. iš miestų centrų iškeldinant ir Panevėžio, Šiaulių bei Marijampolės laisvės atėmimo įstaigas. Iš viso pertvarkos metu ketinama pastatyti 4 naujas laisvės atėmimo vietas Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilniuje ir Panevėžyje bei rekonstruoti 6 esamas laisvės atėmimo įstaigas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus