Bankrutuoja dar viena "Trakcja-Tiltra" įmonė

Publikuota: 2012-04-17
Atnaujinta 2015-06-02 10:40
„Verslo žinios“

Lenkijos geležinkelių ir kelių infrastruktūros grupė „Trakcja–Tiltra“ inicijavo jau antros savo įmonės bankrotą. Nepavykus susitarti su bankais dėl bendrovės „Poldim“ skolų restruktūrizavimo, bankroto byla keliama ir jos savininkei „Silentio Investments“.

„Silentio Investments“, antrinė kompanijos „Trakcja–Tiltra“ bendrovė, Varšuvos apygardos teismui įteikė paraišką dėl įmonės bankroto ir likvidavimo“, – per Varšuvos vertybinių popierių biržą praneša „Trakcja-Tiltra“. Dokumentai teismui pateikti penktadienį vakare, netrukus, kai buvo paskelbta apie teismui pateiktą paraišką dėl „Poldim“ bankroto, rašo portalas „Bankier.pl“.„Silentio Investments“ yra tiesioginė „Poldim“ akcininkė. Kito turto įmonė neturi.VŽ rašyta, kad Lenkijos kelių ir geležinkelių statybos įmonės „Trakcja-Tiltra“ antrinė tiltų statybos įmonė „Poldim“, kurios 12,5% akcijų valdo Lietuvos investicijų bendrovė „Invalda“, praėjusią savaitę pateikė paraišką iškelti bankroto bylą.„Trakcja-Tiltra“ išgyvena sunkius laikus. Gruodžio viduryje penki Lenkijos bankai (PKO BP, ING, „Millennium“, „DnB Nord Polska“ ir „Raiffeisen“) nutraukė kreditavimo sutartis su „Trakcja-Tiltra“ valdomomis antrinėmis įmonėmis „Poldim“ ir „Silentio“, mat šios esą tapo nemokios. „PKO BP“, „ING Bank Slaski“ ir „Bank Millenium“ pareikalavo, kad šios įmonės grąžintų per 40 mln. litų paskolų.O šių metų pradžioje antstoliai „Raiffeisen“ prašymu areštavo „Poldim“ sąskaitas bankuose „DnB Nord Polska“ ir „Raiffeisen“. Bankas iš įmonės nori išieškoti 17,27 mln. PLN skolos ir 26.700 PLN palūkanų. Iš viso „Trakcja-Tiltra“ įmonės bankams skolingos 82 mln. PLN.Iki kovo pabaigos nepavykus susitarti su bankais, „Poldim“ balandžio 13-ąją kreipėsi į Tarnovo apygardos teismą, prašydama inicijuoti bankroto bylą.Tačiau „Trakcja-Tiltra“ atstovai ne kartą tikino, kad grupės padėtis yra stabili. 2011 metų grupės pajamos siekė 2,1 mlrd. PLN (beveik 1,8 mlrd. Lt), arba 336% daugiau nei ankstesniais metais. Grupės grynasis pelnas pernai pasiekė 109,4 mln. PLN (106,8 mln. Lt), arba 193% daugiau nei 2010 m.  Tuo metu „Poldim“ lyginamuoju laikotarpiu, negalutiniais duomenimis, patyrė apie 60 mln. PLN nuostolių.Tačiau kai kurie Lenkijos ekonomistai užsimena, kad „Poldim“ bankrotas išvalys „Trakcja-Tiltra“ balansą ir palengvins grupei gyvenimą. Esą joje nebeliks nei nuostolingų bendrovių, nei skolų. Kita situacija yra dėl „Silentio“. Gali būti, jog dėl šio bankroto „Trakcja-Tiltra“ arba kai kurie grupės akcininkai nukentės, svarsto „Bankier.pl“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku