„Pepsi“ ir „Coca Cola“ Pakistane investuos 1,4 mlrd. USD

Per keletą ateinančių metų dvi gėrimų gamintojos Pakistane ruošiasi investuoti 1,4 mlrd. USD, pranešė šios šalies premjero Imrano Khano kabinetas po susitikimo su bendrovių atstovais.
Reuters praneša, kad vien Pepsi per ateinančius penkerius metus Pakistane investuos 1,2 mlrd. USD apie tai po susitikimo su Mikeu Spanosu, kompanijos CEO Azijai, Artimiesiems Rytams ir Šaurės Afrikai, paskelbė p. Khanas.
Coca Cola, kurios verslas Pakistane dabar vertinamas 500 mln. USD, per ateinančius 2-3 metus žada investuoti dar 200 mln. USD.
Tiesa, nė viena šių bendrovių investicinių planų nekomentuoja.
Klibanti ekonomika
Ponas Khanas, atėjęs į valdžią šių metų rugpjūtį, rado sparčiai augančią, tačiau išbalansuotą ekonomiką, kurios pagrindinis trikdis yra didžiulis biudžeto deficitas. Vyriausybė jau anksčiau kreipėsi paskolų į Kiniją bei Saudo Arabiją bei ryžosi derėtis dėl Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paramos. Kaip nurodo FT, jei TVF priimtų teigiamą sprendimą, tai būtų jau 13-as toks kartas per 28 metus.
Nepaisant ekonomikos augimo, kuris birželio pabaigoje siekė 5,8% per metus, per ateinančius metus jis turėtų kiek sulėtėti ir nesiekti 5%, prognozuoja TVF.
Remiantis spalį paskelbta TVF prognoze, 2019 m. Pakistano ekonomikos augimas sieks jau tik apie 4%, o vėliau sumažės iki 3% per metus.
Tačiau akivaizdu, kad tai nestabdo tokių kompanijų, kaip Pepsi ar Coca Cola.
Vilioja keli šimtai mln. vartotojų
Užsienio investuotojams Pakistano rinka su 208 mln. gyventojų, iš kurių apie 100 mln. yra jaunesni nei 30 m. amžiaus, yra tikras masalas. Juo labiau, kad šalyje stiprėja vidurinioji klasė, į kurią ir taikosi daugelis tarptautinių kompanijų.
Ponas Khanas joms yra pažadėjęs palengvinti verslo Pakistane sąlygas ir paskatinti investicijas.
Pakistano ekonomika pastaraisiais metais auga dėl didėjančios elektrifikacijos ir ženkliai sumažėjusių karinių išpuolių skaičiaus šie faktoriai užsienio investuotojams ilgą laiką buvo pagrindinis veiklos stabdis.
Investicijas skatina ir Kinijos planai Pakistano infrastruktūros projektams suteikti 62 mlrd. USD subsidiją pagal Pekino programą Viena juosta, vienas kelias.
Neseniai Pakistane investavo Kinijos Alibaba. FT skelbia, kad už 200 mln. USD iš Vokietijos Rocket Internet gegužę ji nusipirko didžiausią Pakistano e-komercijos platformą Daraz.
Dar pora mėnesių anksčiau Alibaba priklausanti Ant Financial už 185 mln. USD įsigijo 45% Pakistano Telenor Microfinance Bank akcijų. Dabar spėliojama, kuri Pakistano kompanija taps pirmuoju Kinijos Telecent pirkiniu.
Tiesa, naujoji Pakistano valdžia tuo, kad šalyje aktyviai investuoja Kinijos kompanijos, nėra labai patenkinta.
Derantis dėl paskolos, ankstesnė valdžia buvo pernelyg nuolaidi. Nėra teisinga, kad Pakistano ar kitų šalių kompanijos šalyje dabar veikia blogesnėmis sąlygomis, nei Kinijos, FT rugsėjį citavo p, Khaną, kuris teigė esąs pasiryžęs iš naujo derėtis su Kinija dėl prieš penkerius metus sutartų paskolos sąlygų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti