„Mars Lietuva“ dėlioja naujas investicijas, gamins ir maistą šunims

Publikuota: 2017-11-27

Šiemet didžiausią nuo gamyklos pastatymo pradžios sumą – 15 mln. Eur – investavusi Gargžduose gyvūnams augintiniams skirtą maistą gaminanti UAB „Mars Lietuva“ investicijų tempo neketina lėtinti ir kitąmet. Bendrovė 2018 m. jau yra suplanavusi dar 15 mln. Eur investicijas.

Aušra Žemaitienė, „Mars Lietuvos“ generalinė direktorė, pirmadienį bendrovės gamykloje Gargžduose surengtoje spaudos konferencijoje pažymėjo, kad bendrovė kaip ir daugelis kitų gamybininkų šiuo metu didžiausią dėmesį skiria procesų efektyvinimui, darbo našumui, produktyvumo didinimui.

Todėl didžioji dalis kitąmet numatytų investicijų, pasak jos, bus skirta esamos gamybos linijos plėtrai – įrenginių pritaikymui efektyvesniam darbui, papildomų dozavimo ir pakavimo įrenginių įsigijimui. Kitąmet numatyta ir pagrindinio gamybos pastato dalies rekonstrukcija.

„Kitąmet planuojamos investicijos vienoje iš gamybinių linijų per tą patį laiką leis gaminti dvigubai daugiau produkcijos nei iki šiol. Jei dabar per minutę ėdalu yra užpildoma 420 maišelių, tai po patobulinimo bus užpildomi 840 maišelių“, – skaičiuoja p. Žemaitienė.

Dar vienas naujas produktas

Dar viena naujovė, kurios kitąmet imsis Gargžduose veikiantis „Mars Lietuvos“ fabrikas – tai šunims skirto maisto gamyba. Jį bendrovė gamino iki 2011 m., o paskutinius septynerius metus užsiėmė tik kačių ėdalo gamyba.

Pasak p. Žemaitienės, pastaruosius kelerius metus sparčiai populiarėja itin mažų ir mažų veislių šunys, atitinkamai auga ir jiems skirto maisto paklausa.

„Konservuoto ėdalo šunims gamybą pradedame jau šiemet, o pardavimų rinkas šis gaminys pasieks kitąmet. Tai bus naujas su „Pedigree“ prekės ženklu gaminamas produktas, kurį mūsų fabrikas iš visų korporacijai „Mars, Incorporated“ priklausančių gamyklų vėl pradės gaminti pirmasis“, – nurodo pašnekovė.

Investavo į naują cechą

VŽ jau rašė, kad šiemet bendrovė taip pat ėmėsi gaminti visiškai naują produktą katėms – vytintus skanėstus su „Dreamies“ prekės ženklu. Kol kas šis produktas taip pat gaminamas tik Gargždų fabrike.

Iš 1.200 kv. m sandėlio į cechą perdarytose patalpose vytinti skanėstai katėms pradėti gaminti nuo pavasario. Rengdamasi jų gamybai „Mars Lietuva“ šiemet į naują gamybos cechą ir įrenginius investavo 8 mln. Eur. Plečiant gamybą gamykloje papildomai įdarbinti 96 darbuotojai.

Per šiuos metus numatyta pagaminti ir realizuoti iki 200 t naujojo produkto, o kitąmet jo gamybos apimtis dvigubinti. Tai sąlyginai nedidelis kiekis, lyginant su bendru „Mars Lietuvos“ produkcijos tonažu, kuris per metus sudaro apie 75.000. Anot p.Žemaitienės, taip yra todėl, jog naujasis produktas yra sausas ir daug lengvesnis už šlapią produktą, kuris Gargždų gamykloje gamintas iki šiol.

Gargžduose gaminami vytinti skanėstai katėms kol kas eksportuojami į Jungtinę Karalystę, Vokietiją ir Prancūziją, tačiau tikimasi, kad naujasis produktas netrukus išpopuliarės ir visoje Europoje.

Gamybos apimtį didins 26%

Be 8 mln. Eur investicijų į naują gamybos cechą bendrovė šiemet 7,6 mln. Eur dar skyrė ir turimų įrenginių pritaikymui efektyvesniam darbui ir pakavimo įrenginių įsigijimui.

Ponia Žemaitienė skaičiuoja, kad šiemet atliktos ir kitąmet planuojamos investicijos, kurių bendra suma sieks 30 mln. Eur, fabriko gamybos apimtį iki 2019 m. leis didinti 26%.

„Šios investicijos ne tik leidžia didinti mūsų gamybos apimtis, bet ir suteikia galimybę imtis naujų produktų gamybos. Jau tampa gražia praktika, kai tarptautinė kompanija, turinti 136 gamyklas visame pasaulyje, naujo produkto gamybą atiduoda būtent į mūsų, lietuvių, rankas. Tai yra geriausias mūsų inovatyvumo ir darbuotojų profesionalumo įvertinimas“, – pažymi p. Žemaitienė.

„Mars Lietuvos“ vadovė pastebi, kad į gamybos plėtrą kasmet numatomos investicijos skatina ir regiono verslų užimtumą – užsakymų gauna statybos, inžinerijos, aptarnavimo sričių rangovai.

Rezultatų neatskleidžia

Praėjusiais metais pajamas 11% auginusi ir 150,7 mln. Eur apyvartą pasiekusi „Mars Lietuva“ apie šių metų finansinius rezultatus dar nekalba. Bendrovė laikosi pozicijos finansinius rezultatus ir gamybos apimtis įvardyti tik kartą metuose, kai parengiama finansinė ataskaita.

Operavimo skaičiais vengianti p. Žemaitienė sako, jog bendrąją prasme metai buvo geresni nei pernai, todėl tikimasi augimo.

„Linijos visus metus dirbo pilnu pajėgumu, gaminome didesnius kiekius produkcijos nei buvome planavę. Esame priklausomi nuo paklausos, o ji buvo pakankama, pardavimai buvo geri, todėl ir rezultatų tikimės gerų“, – daugžodžiauti nelinkusi p. Žemaitienė.

[infogram id=“uab_mars_lietuva_pardavimo_pajamos“ prefix=“y0d“ format=“interactive“ title=“UAB Mars Lietuva pardavimo pajamos“]

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Pieno žvaigždžių“ pajamos šiemet sumažėjo 1,5%

Preliminariais neaudituotais duomenimis, AB „Pieno žvaigždės“ pardavimų pajamos per šių metų pirmus devynis...

Pramonė
2019.11.27
„Arvi kalakutams“ iškelta restruktūrizavimo byla

Su finansinėmis problemos susidurianti viena pagrindinių „Arvi“ grupės įmonių Marijampolės „Arvi kalakutai“...

Pramonė
2019.11.19
FNTT: įmonė „Geranta ir partneriai“ galėjo nuslėpti 80.000 Eur mokesčių

Tauragės mėsos perdirbimo įmonė „Geranta ir partneriai“ galėjo nuslėpti beveik 80.000 Eur mokesčių,...

Pramonė
2019.11.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau