Paukščių gripas kirto stambiesiems Rusijos paukštininkams

Publikuota: 2018-07-03
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Paukščių gripas įsisuko į stambiausius Rusijos paukštininkystės ūkius. Apie ligos protrūkius pranešė vienos didžiausių šalies vištienos gamintojų „Cherkizovo“ ir „Damate“.

„Cherkizovo“, antras pagal dydį vištų augintojas Rusijoje, pranešė dėl paukščių gripo turėjęs sunaikinti visus viščiukus, buvusius Penzos srityje įkurtoje fermoje.

„Globalmeatnews“ Larisa Mokshina, kompanijos atstovė, informavo, kad tai izoliuota ferma, perinanti kiaušinius kompanijos vidiniams poreikiams. Artimiausia ferma, kurioje būtų auginama pardavimui skirta paukštiena yra už 200 km nuo fermos, kurioje fiksuotas ligos protrūkis.

Ponia Mokshina pasakoja, kad per pastaruosius dvejus metus kompanija į biologinę saugą užtikrinti turinčias priemones investavusi 50 mln. USD, tačiau tai neapsaugojo nuo ligos patekimo į ūkį.

Skaičiuojama, kad dėl paukščių gripo „Cherkizovo“ turėjo sunaikinti 290.000 vištų – 7-10% viso kompanijos auginamo kiekio. Tai bendrovei virto 1,5 mln. nuostolių.

Panaši situacija fiksuota ir kitame stambiame Rusijos paukštininkystės ūkyje, taip pat įsikūrusiame Penzos srityje. „Damante“, didžiausia šalies kalakutų augintoja, buvo priversta sunaikinti 470.000 paukščių.

Bendrovė skaičiuoja patyrusi 6,5 mln. USD dolerių nuostolių ir dėl to ateinančiais mėnesiais negalėsianti pasiekti planuotų gamybos mastų.

„Damante“ atstovai priekaištauja, kad paukščių gripo epidemija Penzos srityje krėtė dar nuo birželio pradžios, bet bendrovė nebuvo apie tai informuota.

Rusijos veterinarijos tarnyba „Rosselkhoznadzor“ tai patvirtina: mažuose regiono ūkiuose paukščių gripo protrūkiai fiksuojami nuo birželio mėnesio. Paukščių gripas taip pat pastebėtas Kursko, Samaros ir Oriolo regionuose. Kol kas neaišku, kiek tiksliai ūkių galėjo nukentėti nuo ligos.

Jau žinoma, kad paukščių gripu užkrėsta paukštiena pateko ir į Rusijos parduotuves, bet „Rosselkhoznadzor“, ištyrusi mėsą, patvirtino, kad žmogaus sveikatai užkratas nepavojingas.

Kai kurios šalys, tokios kaip Baltarusija, Kazachstanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai, uždraudė paukštienos importą iš regionų, kurios fiksuoti ligos protrūkiai. Ir „Damante“, ir „Cherkizovo“ savo produkciją eksportuoja į šias šalis, tačiau kompanijos nekomentuoja, kaip draudimas galėtų atsiliepti jų veiklai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau