Nuo metų pradžios Baltarusijoje „dingo“ pusė milijono kiaulių – įtaria marą

Publikuota: 2018-04-19
Daniel Acker („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Daniel Acker („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Nuo šių metų pradžios kiaulių populiacija Baltarusijoje sumažėjo 15%. Valstybės institucijoms nepateikiant oficialaus paaiškino, kur dingo 500.000 kiaulių, Rusija spekuliuoja, kad šalyje galėjo įsisukti afrikinis kiaulių maras (AKM).

Baltarusijos tarnybos neigia kalbas apie ligos protrūkį šalyje, nors nepaaiškina, kodėl fiksuojamas toks staigus kiaulių populiacijos sumažėjimas, rašo „Global Meat News“.

Baltarusijos statistikos departamentui paskelbus naujausius duomenis apie gyvulių skaičių šalyje, paaiškėjo, kad nuo metų pradžios kiaulių Baltarusijoje sumažėjo 15% – nuo 3,1 mln. iki 2,6 mln.

Kai kuriuose regionuose, pavyzdžiui, Bresto, kiaulių sumažėjo ketvirtadalių, be to buvo uždaryta keletas stambių kiaulių ūkių.

Nepaisant to, kiaulienos produkcijos statistikoje kiaulių sumažėjimo nesijautė – per pirmus du mėnesius Baltarusijoje buvo pagaminta 0,8% daugiau kiaulienos, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Nuo balandžio 10 d. į Rusiją draudžiama importuoti kiaules ir kiaulienos produktus iš Baltarusijos. Rusijos veterinarijos tarnybos informavo 8 dešrelių mėginiuose radusi AKM užkratą, nors oficialios Baltarusijos tarnybos teigia, kad šalyje kiaulių maro nebuvo užfiksuota nuo 2014 m.

„Panašu, kad mūsų kolegos iš Baltarusijos slepia AKM protrūkį šalyje. Tai verčia mus stiprinti kai kurių produktų importo iš kaimyninių šalių kontrolę“, – „Global Meat News“ cituoja Aleksandrą Tkačevą, Rusijos žemės ūkio ministrą.

Baltarusija šiuos kaltinimus neigia.

„Situacija su gyvulių ligomis, tarp jų ir kiaulių maru, šalyje yra stabili. Fermose nėra užfiksuota jokių AKM židinių“, – komentuoja Baltarusijos Žemės ūkio ministerija.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Parse Error line 0, character 0
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau