Sprendimas netirti „Agrokoncerno“ trąšų importo – teisėtas

Generalinė prokuratūra nusprendė, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Agrokoncerno į Lietuvą importuojamų trąšų teisėtas.
Skundą, prašantį panaikinti FNTT nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl bendrovės Agrokoncernas į Lietuvą importuojamų Minudobreniya trąšų generalinė prokuratūra gavo sausio 31d. Kiek anksčiau FNTT paskelbė šioje situacijoje neįžvelgianti nusikalstamos veiklos.
FNTT nutarimas buvo priimtas išsamiai išnagrinėjus kelių Seimo narių pareiškimą bei jo nagrinėjimo metu iš Užsienio reikalų ministerijos bei Muitinės departamento gautus papildomus duomenis, apie Lietuvoje veikiančias bendroves, įvežančias į mūsų šalį Rusijos Federacijoje pagamintas trąšas ir bevandenį amoniaką, skelbia Generalinė prokuratūra.
Išanalizavus gautą medžiagą ir kitus duomenis nustatyta, kad pirkimo sandoriai buvo sudaryti su Jungtinių Arabų Emyratų ir Latvijos Respublikos įmonėmis, nors prekių siuntėjas buvo Rusijos Federacijos gamykla.
Remiantis viešai prieinamais duomenimis apie juridinius ir fizinius asmenis, kuriems Jungtinių Tautų, kitų tarptautinių organizacijų sprendimų ir Europos Sąjungos teisės aktų nustatytų apribojimų ir įpareigojimų pagrindu yra taikomos sankcijos, konstatuota, kad ūkio sbjektams, dalyvavusiems trąšų pardavimo sandoriuose, jos nebuvo taikomos.
Atsižvelgdama į šiuos argumentus, FNTT priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kadangi nebuvo padaryta nusikalstama veika, sietina su tarptautinių sankcijų pažeidimu.
Išnagrinėjus gautą skundą dėl šio nutarimo, prokuroras nutarimą įvertino kaip yra pagrįstą ir teisėtą, konstatuojama Generalinės prokuratūros sprendime.
Į generalinę prokuratūrą gruodžio pradžioje Užsienio reikalų ministerija (URM) kreipėsi dėl valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio valdomo Agrokoncerno ryšių su Rusijos oligarchu Arkadijumi Rotenbergu.
Pasak p. Linkevičiaus į prokurorus kreiptasi, kad būtų atliktas tyrimas ir išaiškinta, ar pažeidžiamos ES ekonominės ir kitokios sankcijos šiuo atveju, kai Lietuvos įmonė bendradarbiauja su Rusijos bendrove, kuri į tokį sąrašą nepatenka, tačiau jos savininkui tokios sankcijos taikomos.
Rašyti komentarą