„Agrokoncerno grupė“: Augti padeda mokslo, tradicijų ir verslo sinergija

Publikuota: 2018-12-04
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.

Šiandien žemės ūkio versle vykstančius procesus galima palyginti su XX a. I pusės žemės ūkio technikos proveržiu – naujos technologijos ir mokslas skatina šią sritį žengti į priekį milžiniškais šuoliais. 25 m. jubiliejų švenčiančio „Agrokoncerno“ grupės įmonių vadovai sako, kad Lietuva galėtų būti viena iš progresyviausių šalių, nes žemės ūkyje dirbančios įmonės neatsilieka nuo inovacijų ir iššūkiams renkasi tobulėjančius produktus ir sprendimus.

Skirtingas verslo sritis UAB „Agrokoncerno grupė“ įmonėse kuruojantys vadovai Valdas Eimontas, Edgaras Šakys, Karolis Šimas ir Donatas Višniauskas mano, kad jau greitai atsiras ir naujos profesijos, vienos iš jų apjungs jau turimus įgūdžius su naujovėmis, kitos neturės analogų pasaulyje.

Verslo plėtrai – modernus biuras

25-erių metų sukaktį „Agrokoncerno“ grupės įmonės pasitiko naujame, moderniame beveik 6.000 m2 ploto pastatų komplekse. Anot V. Eimonto, „Agrokoncerno grupės“ generalinio direktoriaus, biuras suprojektuotas taip, kad jame darniai galėtų dirbti labai skirtingų „Agrokoncerno“ grupės įmonių vystomų verslų specialistai. Čia, pasak V. Eimonto, susilies mokslo, žemės ūkio ir technikos pasauliai, kurie bus atviri Lietuvos ir užsienio ūkininkams bei įmonėms. Naujomis technologijomis ir šiuolaikiškais sprendimais aprūpintas naujasis pastatas apsuptas teritorijos, kurioje bus atliekami moksliniai tyrimai, pasitarnausiantys efektyvesniam įvairių sričių specialistų darbui. Sujungus technines galimybes bei žinias naujasis biuras tampa moderniu žemės ūkio inovacijų centru, neturinčiu analogų Lietuvoje, o gal ir Europoje.

nuotrauka::1 left

„Savo veiklą pradėjome 1993 m. kaip nedidelė prekybos įmonė. Dabar esame išaugę į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, galintį Lietuvos ir užsienio partneriams pasiūlyti geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus“, – pasakoja jis ir teigia, kad naujajame pastatų komplekse įsikurs pusantro šimto specialistų.

„Agrokoncernas“ visada lygiavosi ir ėmė pavyzdį iš Vakarų Europos, kur žemės ūkis yra siejamas su mokslu, ekologija, inovacijomis,“ – pasakoja V. Eimontas.

Jo teigimu, tokia pačia filosofija kaip ir visas Vakarų pasaulis besivadovaujančiai įmonei konkuruoti pasaulyje nesunku. Šiuo metu „Agrokoncerno“ grupės įmonės dirba ne tik su artimiausiais kaimynais Latvija ir Estija, bet ir su kitomis šalimis, į kurias eksportuoja savo produkciją.

„Nesvarbu, kiek jėgų įmonė skirs tarptautinei veiklai, didžiąją pelno dalį esame nukreipę į investicijas Lietuvoje, šio verslo naujumą ir jam vystyti reikalingas specialybes. Esam savo krašto patriotai. Stengiamės, kad mūsų verslas taptų klestinčių kaimų ir miestelių, kuriuose gera gyventi, kurti šeimas, dalimi“, – pasakoja V. Eimontas.

2017–2018 m. sezoną „Agrokoncerno“ grupės įmonės pardavė prekių ir suteikė paslaugų daugiau kaip už 332,9 mln. Eur. Įmonių grupėje veikia trys pagrindinės žemdirbius aptarnaujančios UAB: „Agrokoncernas“, „Agrokoncerno grūdai“ ir „Agrokoncerno technika“.

Tobulėja kartu su žemdirbiais

„Agrokoncerno“ direktorius E. Šakys sako, jog svarbiausia jo vadovaujamos bendrovės veikla – konsultacijos žemdirbiams, taip pat daug dėmesio skiriama darbui savo ūkiuose, prekybai sėklomis, augalų apsaugos priemonėmis bei trąšomis.

„Pirmiausia turime įvertinti situaciją, pasiūlyti geriausius sprendimus ir tik tada jau galime rekomenduoti kažką iš savo produktų“, – pasakoja savo verslo filosofiją E. Šakys.

nuotrauka::2 left

Tokiam darbo modeliui „Agrokoncerno“ specialistams reikalingas geras išmanymas. Ūkininkai konsultuojami, kokia technika ir kokiu būdu geriausia dirbti žemę, kokias priemones naudoti pasėliams, kaip vieną ar kitą situaciją veikia žemės derlingumas, kalvotumas. Daugiau nei 10 m. bendradarbiaujama su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutu, taip pat su Aleksandro Stulginskio universitetu, ūkininkais – apie 2.000 laukelių nuolat atliekami įvairių veislių ir joms tinkamų sąlygų sudarymo tyrimai. Aktyviai veikdami ES rinkose „Agrokoncerno“ specialistai suinteresuoti, kad ši veikla atitiktų ES ir Lietuvos standartus, teisės aktus ir Lietuvos žemdirbių poreikius.

E. Šakys sako, kad žemės ūkis sparčiai keičiasi – per pastaruosius 10 m. našumas padidėjo bene trečdaliu.

„Jei prieš dešimtmetį kas nors būtų pasakęs, jog šiandien iškulsime tiek, kiek kuliam dabar, greičiausiai būtume išvadinti fantazuotojais“, – savo įžvalgomis dalijasi bendrovės vadovas.

Prekyba žemės ūkio technika plečiasi į Latviją

D. Višniauskas, „Agrokoncerno technikos“ direktorius, sako, kad jau kelintus metus jo vadovaujama įmonė yra viena iš pirmaujančių pagal technikos pardavimus, prekybos apimtys nuolat didėja. Nuo 2014 m. bendrovės apyvarta padidėjo beveik 4 kartus – tai rodo, kad pasirinkti partneriai ir darbo metodai gerai vertinami Lietuvos žemdirbių. Šiuo metu savo lūkesčius „Agrokoncerno technika“ sieja su naujovėmis, kurias pristato partneriai iš Italijos.

Pasak jo, plėtra neapsiriboja vien produkcijos sąrašo ilginimu. „Agrokoncerno“ grupės įmonėms persikėlus į naujas modernias patalpas Kauno r. Babtų gyvenvietėje, atidarytas trečiasis Lietuvoje serviso centras, kuriame galima ir technikos bei atsarginių detalių nusipirkti, ir atlikti reikalingą technikos priežiūrą. Šis serviso centras bus patogus didžiajai daliai Lietuvos ūkininkų. Įmonės veikla ir pardavimai auga ne tik Lietuvoje. „Agrokoncerno technikos“ padalinys Latvijoje šiemet pradėjo prekiauti populiariausių gamintojų produkcija.

Ateities žemės ūkis – globalus

„Žemės ūkio sritis labai perspektyvi. Man asmeniškai įdomus ateities žemės ūkis, nes vilioja pamatyti, kaip pramonės ir technologijų virsmas paveiks šią sritį“, – taip apie žemės ūkį kalba K. Šimas, „Agrokoncerno grūdų“ direktorius.

Verslo vadybos magistro studijas baigęs vadovas į žemės ūkio sritį pasuko iš bankų sektoriaus ir dabar jau 11 m. darbuojasi „Agrokoncerno grūduose“.

„Bendrovės veikla apima ne tik žemės ūkio sritį, bet ir investavimą, įvairiausių išvestinių finansinių priemonių taikymą. Tai yra sudėtingas verslas, nes situacija nuolat keičiasi“, – neslepia K. Šimas.

„Agrokoncerno grūdai“ neseniai išgyveno aktyvios plėtros etapą, dabar įsigyta įranga laukia modernizavimo, per artimiausius metus ketinama optimizuoti „Agrokoncerno“ įmonių grupės elevatorių valdymą, taip pat skaitmenizuoti procesus labiau persikeliant į elektroninę erdvę.

nuotrauka::3 right

„Agrokoncerno grūdai“ tiesiai iš ūkininkų per metus vidutiniškai supirkdavo apie 800.000–900.000 t grūdų, o su dabar turima struktūra galėtume nupirkti apie 1–1,1 mln. t. Turime dar apie 20–30% rezervo, kurį tikimės išnaudoti“, – sako K. Šimas, pristatydamas numatomus veiksmus.

Anot jo, šis verslas yra globalus, todėl tobulėti yra labai daug erdvės. Be to, stipri ir sėkminga įmonė reiškia ne tik didesnį pelną, bet ir naudą visai Lietuvai. Tai labai akivaizdu atveriant naujas rinkas, kurios reiškia naujas galimybes ne tik mūsų įmonei, bet ir visai Lietuvai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą AGROVERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Ekologinė žemdirbystė: kiti metai bus tuštesni, 2020 m. – sunkūs Premium

Nors nuolat kalbama apie ekologinių produktų populiarėjimą ir ekologinio ūkininkavimo perspektyvas, Lietuvoje...

Agroverslas
12:32
„Agrokoncerno grupė“: Augti padeda mokslo, tradicijų ir verslo sinergija Rėmėjo turinys 5

Šiandien žemės ūkio versle vykstančius procesus galima palyginti su XX a. I pusės žemės ūkio technikos...

Agroverslas
2018.12.04
Traktorių pardavėjai plečia serviso centrą prie Kauno

UAB „Rovaltra“, prekiaujanti žemės ūkio technika, pradeda statybas prie Kauno – plečiamas įmonės serviso...

Agroverslas
2018.12.04
„Lavango group“ – antras plėtros etapas Klaipėdos LEZ

Maisto pramonės įrenginių gamintoja UAB „Lavango group“ investuoja į plėtrą – įsigijo papildomą 0,32 ha ploto...

Pramonė
2018.12.04
R. Karbauskis ir S. Skvernelis: didesnis stipraus alkoholio akcizas mažins vartojimą 5

Seimui planuojant svarstyti sveikatos apsaugos ministro siūlymą nuo 2019 metų kovo 10% padidinti akcizą...

Agroverslas
2018.12.04
Daugiau įmonių įsipareigojo mažinti cukraus ir druskos kiekį savo gaminiuose 5

Daugiau įmonių prisijungia prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuoto bendradarbiavimo susitarimo...

Agroverslas
2018.12.03
Lietuvos įmonės šiemet perdirbo mažiau pieno 1

Pieno perdirbimas Lietuvoje šiek tiek susitraukė – įtakos tam turėjo sumažėję lietuviškų pieno gaminių...

Agroverslas
2018.12.03
Atleidžiamas aplinkos ministras: niekam nebuvau geras 13

Aplinkos ministro portfelio netenkantis Kęstutis Navickas teigia, kad buvo paprašytas palikti pareigas iš...

Verslo aplinka
2018.12.03
„Kekava“ į naujus paukštynus investuoja 1,3 mln. Eur 1

Vištienos gamintojai „Kekava“, reaguodami į augantį vištienos, užaugintos be antibiotikų, poreikį, šiemet į...

Agroverslas
2018.12.03
„Bayer“ planuoja atleisti 12.000 darbuotojų ir parduoti dalį savo verslų

Vokietijos agrochemijos bendrovė „Bayer“, įsigijusi kitą sektoriaus milžinę „Monsanto“, planuoja peržiūrėti...

Agroverslas
2018.12.03
Maisto pramonės ateitis: mažas yra naujas didelis Premium

Inovacijos, skaidrumas, sugebėjimas būti arčiau pirkėjo – tai dalykai, be kurių ateities maisto pramonė...

Agroverslas
2018.12.03
Afrikos ūkininkus nuo vabzdžių atakų saugos satelitai 1

Jungtinės Karalystės (JK) tyrėjai sukūrė sistemą, kuri leidžia apsaugoti Afrikos ūkininkų laukus nuo...

Agroverslas
2018.12.02
Mažėjo „Gubernijos“ pardavimai 11

„Gubernijos“ pardavimai be akcizo per 2018 m. rugsėjo 30 d. pasibaigusį devynių mėnesių laikotarpį mažėjo...

Agroverslas
2018.11.30
„Vilkyškių pieninės“ pajamos mažėjo 3

„Vilkyškių pieninės“ pajamos per 9 šių metų mėnesius siekė 76,17 mln. Eur ir buvo 13% mažesnės nei pernai tuo...

Agroverslas
2018.11.30
„Vilniaus degtinė“ dirbo nuostolingai 2

Per 2018 m. rugsėjo 30 d. pasibaigusį devynių mėnesių laikotarpį „Vilniaus degtinės“ pardavimo pajamos be...

Agroverslas
2018.11.30
„Vičiūnų“ grupei leista perimti vienvaldę „Baltic Fish Export“ kontrolę

Konkurencijos taryba suteikė leidimą „Vičiūnų“ grupės bendrovei „RREI Logistics“ įsigyti 99,9% bendrovės...

Agroverslas
2018.11.30
Melioracijos įrenginiams atstatyti – 17 mln. Eur

Visos savivaldybės, kurioms skirtas finansavimas, jau pasirašė sutartis su Valstybės žemės fondu dėl Europos...

Agroverslas
2018.11.30
„Linas Agro Group“ augino pajamas, bet pelnas smuko

„Linas Agro Group“ per 2018-2019 finansinių metų 3 mėnesius, pasibaigusius spalį, savo pajamas augino 21%,...

Agroverslas
2018.11.30
Patvirtinti tiesioginių išmokų ir susietosios paramos dydžiai ūkininkams 1

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) apskaičiavo, kaip pareiškėjams bus apskaičiuojamos ir mokamos tiesioginės...

Agroverslas
2018.11.29
Traktorių pardavėjams kaunantis dėl kiekvieno pirkėjo, žemaičiai rado alternatyvą Premium 1

Traktorių rinkoje ankšta net garsių prekės ženklų atstovams, todėl smulkieji turi ieškoti kitų nišų. Mažeikių...

Agroverslas
2018.11.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau