„Agrokoncerno grupė“: Augti padeda mokslo, tradicijų ir verslo sinergija

Publikuota: 2018-12-04
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.

Šiandien žemės ūkio versle vykstančius procesus galima palyginti su XX a. I pusės žemės ūkio technikos proveržiu – naujos technologijos ir mokslas skatina šią sritį žengti į priekį milžiniškais šuoliais. 25 m. jubiliejų švenčiančio „Agrokoncerno“ grupės įmonių vadovai sako, kad Lietuva galėtų būti viena iš progresyviausių šalių, nes žemės ūkyje dirbančios įmonės neatsilieka nuo inovacijų ir iššūkiams renkasi tobulėjančius produktus ir sprendimus.

Skirtingas verslo sritis UAB „Agrokoncerno grupė“ įmonėse kuruojantys vadovai Valdas Eimontas, Edgaras Šakys, Karolis Šimas ir Donatas Višniauskas mano, kad jau greitai atsiras ir naujos profesijos, vienos iš jų apjungs jau turimus įgūdžius su naujovėmis, kitos neturės analogų pasaulyje.

Verslo plėtrai – modernus biuras

25-erių metų sukaktį „Agrokoncerno“ grupės įmonės pasitiko naujame, moderniame beveik 6.000 m2 ploto pastatų komplekse. Anot V. Eimonto, „Agrokoncerno grupės“ generalinio direktoriaus, biuras suprojektuotas taip, kad jame darniai galėtų dirbti labai skirtingų „Agrokoncerno“ grupės įmonių vystomų verslų specialistai. Čia, pasak V. Eimonto, susilies mokslo, žemės ūkio ir technikos pasauliai, kurie bus atviri Lietuvos ir užsienio ūkininkams bei įmonėms. Naujomis technologijomis ir šiuolaikiškais sprendimais aprūpintas naujasis pastatas apsuptas teritorijos, kurioje bus atliekami moksliniai tyrimai, pasitarnausiantys efektyvesniam įvairių sričių specialistų darbui. Sujungus technines galimybes bei žinias naujasis biuras tampa moderniu žemės ūkio inovacijų centru, neturinčiu analogų Lietuvoje, o gal ir Europoje.

nuotrauka::1 left

„Savo veiklą pradėjome 1993 m. kaip nedidelė prekybos įmonė. Dabar esame išaugę į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, galintį Lietuvos ir užsienio partneriams pasiūlyti geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus“, – pasakoja jis ir teigia, kad naujajame pastatų komplekse įsikurs pusantro šimto specialistų.

„Agrokoncernas“ visada lygiavosi ir ėmė pavyzdį iš Vakarų Europos, kur žemės ūkis yra siejamas su mokslu, ekologija, inovacijomis,“ – pasakoja V. Eimontas.

Jo teigimu, tokia pačia filosofija kaip ir visas Vakarų pasaulis besivadovaujančiai įmonei konkuruoti pasaulyje nesunku. Šiuo metu „Agrokoncerno“ grupės įmonės dirba ne tik su artimiausiais kaimynais Latvija ir Estija, bet ir su kitomis šalimis, į kurias eksportuoja savo produkciją.

„Nesvarbu, kiek jėgų įmonė skirs tarptautinei veiklai, didžiąją pelno dalį esame nukreipę į investicijas Lietuvoje, šio verslo naujumą ir jam vystyti reikalingas specialybes. Esam savo krašto patriotai. Stengiamės, kad mūsų verslas taptų klestinčių kaimų ir miestelių, kuriuose gera gyventi, kurti šeimas, dalimi“, – pasakoja V. Eimontas.

2017–2018 m. sezoną „Agrokoncerno“ grupės įmonės pardavė prekių ir suteikė paslaugų daugiau kaip už 332,9 mln. Eur. Įmonių grupėje veikia trys pagrindinės žemdirbius aptarnaujančios UAB: „Agrokoncernas“, „Agrokoncerno grūdai“ ir „Agrokoncerno technika“.

Tobulėja kartu su žemdirbiais

„Agrokoncerno“ direktorius E. Šakys sako, jog svarbiausia jo vadovaujamos bendrovės veikla – konsultacijos žemdirbiams, taip pat daug dėmesio skiriama darbui savo ūkiuose, prekybai sėklomis, augalų apsaugos priemonėmis bei trąšomis.

„Pirmiausia turime įvertinti situaciją, pasiūlyti geriausius sprendimus ir tik tada jau galime rekomenduoti kažką iš savo produktų“, – pasakoja savo verslo filosofiją E. Šakys.

nuotrauka::2 left

Tokiam darbo modeliui „Agrokoncerno“ specialistams reikalingas geras išmanymas. Ūkininkai konsultuojami, kokia technika ir kokiu būdu geriausia dirbti žemę, kokias priemones naudoti pasėliams, kaip vieną ar kitą situaciją veikia žemės derlingumas, kalvotumas. Daugiau nei 10 m. bendradarbiaujama su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutu, taip pat su Aleksandro Stulginskio universitetu, ūkininkais – apie 2.000 laukelių nuolat atliekami įvairių veislių ir joms tinkamų sąlygų sudarymo tyrimai. Aktyviai veikdami ES rinkose „Agrokoncerno“ specialistai suinteresuoti, kad ši veikla atitiktų ES ir Lietuvos standartus, teisės aktus ir Lietuvos žemdirbių poreikius.

E. Šakys sako, kad žemės ūkis sparčiai keičiasi – per pastaruosius 10 m. našumas padidėjo bene trečdaliu.

„Jei prieš dešimtmetį kas nors būtų pasakęs, jog šiandien iškulsime tiek, kiek kuliam dabar, greičiausiai būtume išvadinti fantazuotojais“, – savo įžvalgomis dalijasi bendrovės vadovas.

Prekyba žemės ūkio technika plečiasi į Latviją

D. Višniauskas, „Agrokoncerno technikos“ direktorius, sako, kad jau kelintus metus jo vadovaujama įmonė yra viena iš pirmaujančių pagal technikos pardavimus, prekybos apimtys nuolat didėja. Nuo 2014 m. bendrovės apyvarta padidėjo beveik 4 kartus – tai rodo, kad pasirinkti partneriai ir darbo metodai gerai vertinami Lietuvos žemdirbių. Šiuo metu savo lūkesčius „Agrokoncerno technika“ sieja su naujovėmis, kurias pristato partneriai iš Italijos.

Pasak jo, plėtra neapsiriboja vien produkcijos sąrašo ilginimu. „Agrokoncerno“ grupės įmonėms persikėlus į naujas modernias patalpas Kauno r. Babtų gyvenvietėje, atidarytas trečiasis Lietuvoje serviso centras, kuriame galima ir technikos bei atsarginių detalių nusipirkti, ir atlikti reikalingą technikos priežiūrą. Šis serviso centras bus patogus didžiajai daliai Lietuvos ūkininkų. Įmonės veikla ir pardavimai auga ne tik Lietuvoje. „Agrokoncerno technikos“ padalinys Latvijoje šiemet pradėjo prekiauti populiariausių gamintojų produkcija.

Ateities žemės ūkis – globalus

„Žemės ūkio sritis labai perspektyvi. Man asmeniškai įdomus ateities žemės ūkis, nes vilioja pamatyti, kaip pramonės ir technologijų virsmas paveiks šią sritį“, – taip apie žemės ūkį kalba K. Šimas, „Agrokoncerno grūdų“ direktorius.

Verslo vadybos magistro studijas baigęs vadovas į žemės ūkio sritį pasuko iš bankų sektoriaus ir dabar jau 11 m. darbuojasi „Agrokoncerno grūduose“.

„Bendrovės veikla apima ne tik žemės ūkio sritį, bet ir investavimą, įvairiausių išvestinių finansinių priemonių taikymą. Tai yra sudėtingas verslas, nes situacija nuolat keičiasi“, – neslepia K. Šimas.

„Agrokoncerno grūdai“ neseniai išgyveno aktyvios plėtros etapą, dabar įsigyta įranga laukia modernizavimo, per artimiausius metus ketinama optimizuoti „Agrokoncerno“ įmonių grupės elevatorių valdymą, taip pat skaitmenizuoti procesus labiau persikeliant į elektroninę erdvę.

nuotrauka::3 right

„Agrokoncerno grūdai“ tiesiai iš ūkininkų per metus vidutiniškai supirkdavo apie 800.000–900.000 t grūdų, o su dabar turima struktūra galėtume nupirkti apie 1–1,1 mln. t. Turime dar apie 20–30% rezervo, kurį tikimės išnaudoti“, – sako K. Šimas, pristatydamas numatomus veiksmus.

Anot jo, šis verslas yra globalus, todėl tobulėti yra labai daug erdvės. Be to, stipri ir sėkminga įmonė reiškia ne tik didesnį pelną, bet ir naudą visai Lietuvai. Tai labai akivaizdu atveriant naujas rinkas, kurios reiškia naujas galimybes ne tik mūsų įmonei, bet ir visai Lietuvai.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

380 mln. USD nuostolį patyrusi pieno milžinė žada versti verslą aukštyn kojomis Premium 1

Didžiausias pasaulyje pieno produktų eksportuotojas Naujosios Zelandijos kooperatyvas „Fonterra“, kaip ir...

Pramonė
05:45
„Hesburger“ pradėjo padažų gamyklos statybas Kauno rajone 1

Greitojo maisto restoranų tinklas „Hesburger“ Kauno rajone, Tirkiliškių kaime, pradėjo padažų gamyklos ir...

Pramonė
2019.09.30
Debiutas Honkongo biržoje – „Budweiser APAC“ pašoko 7%

Didžiausio pasaulyje aludario Belgijos-Brazilijos bendrovės „Anheuser-Busch InBev“ padalinys Azijoje...

Rinkos
2019.09.30
Nuostolį 90% mažinusi „Baltic Mill“ žengia į naują produktų segmentą Premium

Baltijos šalių malūnų grupę valdanti AB „Baltic Mill“ finansinius metus baigė išlaikiusi stabilias pajamas ir...

Pramonė
2019.09.30
„McDonald‘s“ išbando sumuštinius su mėsos pakaitalu 3

Restoranų tinklas „McDonald‘s Corp“ kitą savaitę 28 savo restoranuose JAV išbandys naujus „augalų, salotų bei...

Pramonė
2019.09.26
Seimas uždraudė stiprų alų pilstyti į „bambalius“, degtinę – į labai mažą tarą 9

Seimas pritarė dar dviems draudimams, kuriais siekiama sumažinti alkoholio vartojimą šalyje.

Prekyba
2019.09.26
VMVT sustabdė UAB „Švaistūnas“ veiklą 4

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektorių drauge su Finansinių nusikaltimų tyrimų...

Pramonė
2019.09.26
„Linas Agro Group“: pigus pirkinys tebereikalauja kantrybės Premium 1

Atsiranda, kas įžvelgia potencialo investuoti į „Linas Agro Group“, pastaruosius kelerius metus investuotojų...

Rinkos
2019.09.26
Produkcijos netiekiančius „Arvi kalakutus“ spaudžia kreditoriai Premium 6

Viena pagrindinių „Arvi“ grupės įmonių Marijampolės UAB „Arvi kalakutai“ KŪB sustabdė produkcijos tiekimą...

Pramonė
2019.09.26
Didėja susietoji parama už pienines karves

Šių metų susietoji parama už pienines karves sieks 114,86 Eur – tai 7,54 Eur daugiau nei pernai (107,32 Eur),...

Pramonė
2019.09.23
Lietuviški produktai rado dar vienus vartus į Aziją Premium 1

Verslas dairosi į Azijos rinkas, kur auga ekologiškų produktų vartojimas, o vartotojai ieško kuo natūralesnių...

Gazelė
2019.09.23
Pasklidus kompromituojančioms nuotraukoms, M. Čimbaras nebus skiriamas viceministru 15

Internete pasirodžius nuotraukoms, kuriose Modestas Čimbaras, netrukus turėjęs tapti Žemės ūkio ministerijos...

Pramonė
2019.09.23
Ateities valgiaraštis: žiedinių kopūstų pica, kanapių milteliai kokteiliui, duona su vabzdžiais

Šiandien toks kasdienių pirkinių sąrašas gali atrodyti dar kiek egzotiškai, tačiau po kelerių metų jau...

Verslo klasė
2019.09.22
A. Palionis: ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui lengvata liks 20

Vyriausybė neatsisakys lengvatos ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui, sako žemės ūkio ministras Andrius...

Pramonė
2019.09.20
Lietuva galės eksportuoti daugiau žuvų rūšių į Kiniją  1

Lietuva galės eksportuoti daugiau žuvų rūšių į Kiniją. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Kinijos...

Pramonė
2019.09.20
Miškų urėdija už 5,2 mln. Eur perka 247 naujus automobilius 2

Valstybinių miškų urėdija už 5,2 mln. Eur perka 247 naujus automobilius.

Kyšius už mėsos vertinimą ėmęs Veterinarijos instituto darbuotojas lieka nuteistas 4

Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino apkaltinamąjį nuosprendį Veterinarijos instituto darbuotojui, kuris...

Pramonė
2019.09.19
„Žemaitijos pienas“ už 1,9 mln. Eur perėmė „Baltijos mineralinių vandenų“ kontrolę 2

„Žemaitijos pienas“ baigė sandorį dėl „Baltijos mineralinių vandenų“ įsigijimo – perpirkta 100% bendrovės...

Pramonė
2019.09.18
Paryžietiškos mados palankios sulai: pakliuvo į didžiausią prekybos tinklą Premium 2

Didėjant ekologiškų produktų ir sveikesnių alternatyvų vartojimui, vanduo iš augalų – beržų sula –...

Gazelė
2019.09.18
„Agrochema“ investuoja 1,3 mln. Eur į trąšų talpyklų tinklo plėtrą

Agroverslo bendrovė „Agrochema“ plečia savo skystų trąšų talpyklų tinklą. Iki lapkričio pabaigos bendrovė...

Pramonė
2019.09.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau