„Agrokoncerno grupė“: Augti padeda mokslo, tradicijų ir verslo sinergija

Reklama publikuota: 2018-12-04
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.
svg svg
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.

Šiandien žemės ūkio versle vykstančius procesus galima palyginti su XX a. I pusės žemės ūkio technikos proveržiu – naujos technologijos ir mokslas skatina šią sritį žengti į priekį milžiniškais šuoliais. 25 m. jubiliejų švenčiančio „Agrokoncerno“ grupės įmonių vadovai sako, kad Lietuva galėtų būti viena iš progresyviausių šalių, nes žemės ūkyje dirbančios įmonės neatsilieka nuo inovacijų ir iššūkiams renkasi tobulėjančius produktus ir sprendimus.

Skirtingas verslo sritis UAB „Agrokoncerno grupė“ įmonėse kuruojantys vadovai Valdas Eimontas, Edgaras Šakys, Karolis Šimas ir Donatas Višniauskas mano, kad jau greitai atsiras ir naujos profesijos, vienos iš jų apjungs jau turimus įgūdžius su naujovėmis, kitos neturės analogų pasaulyje.

Verslo plėtrai – modernus biuras

25-erių metų sukaktį „Agrokoncerno“ grupės įmonės pasitiko naujame, moderniame beveik 6.000 m2 ploto pastatų komplekse. Anot V. Eimonto, „Agrokoncerno grupės“ generalinio direktoriaus, biuras suprojektuotas taip, kad jame darniai galėtų dirbti labai skirtingų „Agrokoncerno“ grupės įmonių vystomų verslų specialistai. Čia, pasak V. Eimonto, susilies mokslo, žemės ūkio ir technikos pasauliai, kurie bus atviri Lietuvos ir užsienio ūkininkams bei įmonėms. Naujomis technologijomis ir šiuolaikiškais sprendimais aprūpintas naujasis pastatas apsuptas teritorijos, kurioje bus atliekami moksliniai tyrimai, pasitarnausiantys efektyvesniam įvairių sričių specialistų darbui. Sujungus technines galimybes bei žinias naujasis biuras tampa moderniu žemės ūkio inovacijų centru, neturinčiu analogų Lietuvoje, o gal ir Europoje.

nuotrauka::1 left

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Savo veiklą pradėjome 1993 m. kaip nedidelė prekybos įmonė. Dabar esame išaugę į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, galintį Lietuvos ir užsienio partneriams pasiūlyti geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus“, – pasakoja jis ir teigia, kad naujajame pastatų komplekse įsikurs pusantro šimto specialistų.

„Agrokoncernas“ visada lygiavosi ir ėmė pavyzdį iš Vakarų Europos, kur žemės ūkis yra siejamas su mokslu, ekologija, inovacijomis,“ – pasakoja V. Eimontas.

Jo teigimu, tokia pačia filosofija kaip ir visas Vakarų pasaulis besivadovaujančiai įmonei konkuruoti pasaulyje nesunku. Šiuo metu „Agrokoncerno“ grupės įmonės dirba ne tik su artimiausiais kaimynais Latvija ir Estija, bet ir su kitomis šalimis, į kurias eksportuoja savo produkciją.

„Nesvarbu, kiek jėgų įmonė skirs tarptautinei veiklai, didžiąją pelno dalį esame nukreipę į investicijas Lietuvoje, šio verslo naujumą ir jam vystyti reikalingas specialybes. Esam savo krašto patriotai. Stengiamės, kad mūsų verslas taptų klestinčių kaimų ir miestelių, kuriuose gera gyventi, kurti šeimas, dalimi“, – pasakoja V. Eimontas.

2017–2018 m. sezoną „Agrokoncerno“ grupės įmonės pardavė prekių ir suteikė paslaugų daugiau kaip už 332,9 mln. Eur. Įmonių grupėje veikia trys pagrindinės žemdirbius aptarnaujančios UAB: „Agrokoncernas“, „Agrokoncerno grūdai“ ir „Agrokoncerno technika“.

Tobulėja kartu su žemdirbiais

„Agrokoncerno“ direktorius E. Šakys sako, jog svarbiausia jo vadovaujamos bendrovės veikla – konsultacijos žemdirbiams, taip pat daug dėmesio skiriama darbui savo ūkiuose, prekybai sėklomis, augalų apsaugos priemonėmis bei trąšomis.

„Pirmiausia turime įvertinti situaciją, pasiūlyti geriausius sprendimus ir tik tada jau galime rekomenduoti kažką iš savo produktų“, – pasakoja savo verslo filosofiją E. Šakys.

nuotrauka::2 left

Tokiam darbo modeliui „Agrokoncerno“ specialistams reikalingas geras išmanymas. Ūkininkai konsultuojami, kokia technika ir kokiu būdu geriausia dirbti žemę, kokias priemones naudoti pasėliams, kaip vieną ar kitą situaciją veikia žemės derlingumas, kalvotumas. Daugiau nei 10 m. bendradarbiaujama su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutu, taip pat su Aleksandro Stulginskio universitetu, ūkininkais – apie 2.000 laukelių nuolat atliekami įvairių veislių ir joms tinkamų sąlygų sudarymo tyrimai. Aktyviai veikdami ES rinkose „Agrokoncerno“ specialistai suinteresuoti, kad ši veikla atitiktų ES ir Lietuvos standartus, teisės aktus ir Lietuvos žemdirbių poreikius.

E. Šakys sako, kad žemės ūkis sparčiai keičiasi – per pastaruosius 10 m. našumas padidėjo bene trečdaliu.

„Jei prieš dešimtmetį kas nors būtų pasakęs, jog šiandien iškulsime tiek, kiek kuliam dabar, greičiausiai būtume išvadinti fantazuotojais“, – savo įžvalgomis dalijasi bendrovės vadovas.

Prekyba žemės ūkio technika plečiasi į Latviją

D. Višniauskas, „Agrokoncerno technikos“ direktorius, sako, kad jau kelintus metus jo vadovaujama įmonė yra viena iš pirmaujančių pagal technikos pardavimus, prekybos apimtys nuolat didėja. Nuo 2014 m. bendrovės apyvarta padidėjo beveik 4 kartus – tai rodo, kad pasirinkti partneriai ir darbo metodai gerai vertinami Lietuvos žemdirbių. Šiuo metu savo lūkesčius „Agrokoncerno technika“ sieja su naujovėmis, kurias pristato partneriai iš Italijos.

Pasak jo, plėtra neapsiriboja vien produkcijos sąrašo ilginimu. „Agrokoncerno“ grupės įmonėms persikėlus į naujas modernias patalpas Kauno r. Babtų gyvenvietėje, atidarytas trečiasis Lietuvoje serviso centras, kuriame galima ir technikos bei atsarginių detalių nusipirkti, ir atlikti reikalingą technikos priežiūrą. Šis serviso centras bus patogus didžiajai daliai Lietuvos ūkininkų. Įmonės veikla ir pardavimai auga ne tik Lietuvoje. „Agrokoncerno technikos“ padalinys Latvijoje šiemet pradėjo prekiauti populiariausių gamintojų produkcija.

Ateities žemės ūkis – globalus

„Žemės ūkio sritis labai perspektyvi. Man asmeniškai įdomus ateities žemės ūkis, nes vilioja pamatyti, kaip pramonės ir technologijų virsmas paveiks šią sritį“, – taip apie žemės ūkį kalba K. Šimas, „Agrokoncerno grūdų“ direktorius.

Verslo vadybos magistro studijas baigęs vadovas į žemės ūkio sritį pasuko iš bankų sektoriaus ir dabar jau 11 m. darbuojasi „Agrokoncerno grūduose“.

„Bendrovės veikla apima ne tik žemės ūkio sritį, bet ir investavimą, įvairiausių išvestinių finansinių priemonių taikymą. Tai yra sudėtingas verslas, nes situacija nuolat keičiasi“, – neslepia K. Šimas.

„Agrokoncerno grūdai“ neseniai išgyveno aktyvios plėtros etapą, dabar įsigyta įranga laukia modernizavimo, per artimiausius metus ketinama optimizuoti „Agrokoncerno“ įmonių grupės elevatorių valdymą, taip pat skaitmenizuoti procesus labiau persikeliant į elektroninę erdvę.

nuotrauka::3 right

„Agrokoncerno grūdai“ tiesiai iš ūkininkų per metus vidutiniškai supirkdavo apie 800.000–900.000 t grūdų, o su dabar turima struktūra galėtume nupirkti apie 1–1,1 mln. t. Turime dar apie 20–30% rezervo, kurį tikimės išnaudoti“, – sako K. Šimas, pristatydamas numatomus veiksmus.

Anot jo, šis verslas yra globalus, todėl tobulėti yra labai daug erdvės. Be to, stipri ir sėkminga įmonė reiškia ne tik didesnį pelną, bet ir naudą visai Lietuvai. Tai labai akivaizdu atveriant naujas rinkas, kurios reiškia naujas galimybes ne tik mūsų įmonei, bet ir visai Lietuvai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Lietuvos vaidmuo bręstant pasaulinei maisto krizei: galimybė, realybė ir grėsmė Premium 2

Lietuva yra viena didžiausių grūdų eksportuotojų Europoje – esame 5 vietoje. Reaguojant į kylančias maisto...

Pramonė
05:45
ES pasiruošusi organizuoti greitojo tiekimo prekybos kelius į Ukrainą 1

Europos Komisija (EK) yra pasiruošusi suformuoti specialius prekybos kelius tarp Lenkijos ir Ukrainos, kurie...

Logistika
2022.03.31
Dėl karo Lietuva neplanuoja mažinti grūdų eksporto

Dėl karo Ukrainoje gresiant dideliam grūdų pasiūlos stygiui pasaulinėse rinkose, Lietuva nemažins grūdų...

Pramonė
2022.03.31
Rusija JT Saugumo Taryboje sulaukė kaltinimų sukėlus pasaulinę maisto krizę

Rusija antradienį JT Saugumo Taryboje sulaukė kaltinimų sukėlus pasaulinę maisto krizę, o žmonėms – bado...

Verslo aplinka
2022.03.30
R. Karbauskis už daugiau nei 170 mln. Eur stato keturis pieno fermų kompleksus Premium 86

„Agrokoncerno“ įmonių grupės savininkas Ramūnas Karbauskis teigia statantis keturias modernias fermas,...

Pramonė
2022.03.29
Sėja Ukrainoje prasidėjo be didesnių trukdžių

Sėjos sezonas Ukrainoje jau prasidėjo ir nėra jokių kliūčių jam įgyvendinti, sako Mykola Solskis, agrarinės...

Pramonė
2022.03.28
Sudarkytas eksporto žemėlapis: kur realizuoti produkcijos už 20 mln. Eur Premium 2

Dėl Rusijos ir Baltarusijos agresijos prieš Ukrainą vienos didžiausių alkoholio pramonės įmonių nutraukė...

Pramonė
2022.03.28
Naujai Valstybinių miškų urėdijos valdybai vadovauja P. Martinkus

Darbą pradėjo nauja Valstybinių miškų urėdijos valdyba, jos pirmininku išrinktas nepriklausomas narys,...

Pramonė
2022.03.25
Draudžiama į Rusiją ir Baltarusiją eksportuoti augalų sėklų

Sodini skirtos augalų sėklos iš Lietuvos nebebus vežamos į Rusiją ir Baltarusiją, pranešė Žemės ūkio...

Pramonė
2022.03.25
Leistas sandoris, gelbėjant „Rigas dzirnavnieks“ nuo bankroto

Latvijos Konkurencijos taryba (KT) leido UAB „Dobeles dzirnavnieks“ įsigyti Lietuvos grūdų perdirbimo...

Pramonė
2022.03.23
Dėl bręstančios maisto krizės ūkininkams leista auginti daugiau

Šalies ūkininkai šiais metais galės auginti derlių pūdyme, naudojamame ekologiniu atžvilgiu svarbių vietovių...

Pramonė
2022.03.23
Dėl menkos paklausos „Achema“ dirba puse pajėgumo 1

Didžiausia dujų vartotoja šalyje Jonavos azotinių trąšų gamintoja „Achema“ dėl rinkose drastiškai išaugusių...

Pramonė
2022.03.23
„Agrokoncernas“ už iš Rusijos importuotas trąšas turės mokėti antidempingo muitą 1

Ramūno Karbauskio valdoma žemės ūkio ir didmeninės prekybos įmonių grupė „Agrokoncernas“ turės sumokėti...

Pramonė
2022.03.23
Gamybą mažinantis Kaišiadorių paukštynas atleidžia penktadalį darbuotojų

Žemės ūkio ir maisto pramonės grupės „Linas Agro Group“ valdomas Kaišiadorių paukštynas planuoja atleisti...

Pramonė
2022.03.21
„Nestle“: iš likusios veiklos Rusijoje pelno negauname 10

Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui sukritikavus „Nestle“ dėl toliau vykdomos įprastos veiklos...

Pramonė
2022.03.21
Skelbiama, kad „Kaišiadorių paukštynas“ atleidžia 200 darbuotojų 5

Žemės ūkio ir maisto pramonės grupės „Linas Agro Group“ valdomas Kaišiadorių paukštynas atleidžia 200...

Pramonė
2022.03.19
„Scandagrai“ leista įsigyti „Avena Nordic Grain“

Konkurencijos taryba leido vienai iš grūdų prekybos verslo sektoriuje pirmaujančių kompanijų Baltijos šalyse...

Pramonė
2022.03.18
„Agrokoncerno“ pelnas išaugo daugiau nei dvigubai 3

Žemės ūkio ir didmeninės prekybos įmonių grupė UAB „Agrokoncernas" praėjusiais metais uždirbo 12,6 mln. Eur...

Pramonė
2022.03.18
„Auga Group“ skolinasi 10 mln. Eur iš VIVA ir Medicinos banko

Ekologiško maisto gamintoja AB „Auga Group“ ir jos dukterinės bendrovės pasirašė finansavimo susitarimus...

Rinkos
2022.03.18
„Pienas LT“ pernai uždirbo rekordinį pelną

Žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“ praėjusiais metais gavo 91 mln. Eur pajamų – 20% daugiau nei 2020 m.

Pramonė
2022.03.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku