„Agrokoncerno grupė“: Augti padeda mokslo, tradicijų ir verslo sinergija

Publikuota: 2018-12-04
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.

Šiandien žemės ūkio versle vykstančius procesus galima palyginti su XX a. I pusės žemės ūkio technikos proveržiu – naujos technologijos ir mokslas skatina šią sritį žengti į priekį milžiniškais šuoliais. 25 m. jubiliejų švenčiančio „Agrokoncerno“ grupės įmonių vadovai sako, kad Lietuva galėtų būti viena iš progresyviausių šalių, nes žemės ūkyje dirbančios įmonės neatsilieka nuo inovacijų ir iššūkiams renkasi tobulėjančius produktus ir sprendimus.

Skirtingas verslo sritis UAB „Agrokoncerno grupė“ įmonėse kuruojantys vadovai Valdas Eimontas, Edgaras Šakys, Karolis Šimas ir Donatas Višniauskas mano, kad jau greitai atsiras ir naujos profesijos, vienos iš jų apjungs jau turimus įgūdžius su naujovėmis, kitos neturės analogų pasaulyje.

Verslo plėtrai – modernus biuras

25-erių metų sukaktį „Agrokoncerno“ grupės įmonės pasitiko naujame, moderniame beveik 6.000 m2 ploto pastatų komplekse. Anot V. Eimonto, „Agrokoncerno grupės“ generalinio direktoriaus, biuras suprojektuotas taip, kad jame darniai galėtų dirbti labai skirtingų „Agrokoncerno“ grupės įmonių vystomų verslų specialistai. Čia, pasak V. Eimonto, susilies mokslo, žemės ūkio ir technikos pasauliai, kurie bus atviri Lietuvos ir užsienio ūkininkams bei įmonėms. Naujomis technologijomis ir šiuolaikiškais sprendimais aprūpintas naujasis pastatas apsuptas teritorijos, kurioje bus atliekami moksliniai tyrimai, pasitarnausiantys efektyvesniam įvairių sričių specialistų darbui. Sujungus technines galimybes bei žinias naujasis biuras tampa moderniu žemės ūkio inovacijų centru, neturinčiu analogų Lietuvoje, o gal ir Europoje.

nuotrauka::1 left

„Savo veiklą pradėjome 1993 m. kaip nedidelė prekybos įmonė. Dabar esame išaugę į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, galintį Lietuvos ir užsienio partneriams pasiūlyti geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus“, – pasakoja jis ir teigia, kad naujajame pastatų komplekse įsikurs pusantro šimto specialistų.

„Agrokoncernas“ visada lygiavosi ir ėmė pavyzdį iš Vakarų Europos, kur žemės ūkis yra siejamas su mokslu, ekologija, inovacijomis,“ – pasakoja V. Eimontas.

Jo teigimu, tokia pačia filosofija kaip ir visas Vakarų pasaulis besivadovaujančiai įmonei konkuruoti pasaulyje nesunku. Šiuo metu „Agrokoncerno“ grupės įmonės dirba ne tik su artimiausiais kaimynais Latvija ir Estija, bet ir su kitomis šalimis, į kurias eksportuoja savo produkciją.

„Nesvarbu, kiek jėgų įmonė skirs tarptautinei veiklai, didžiąją pelno dalį esame nukreipę į investicijas Lietuvoje, šio verslo naujumą ir jam vystyti reikalingas specialybes. Esam savo krašto patriotai. Stengiamės, kad mūsų verslas taptų klestinčių kaimų ir miestelių, kuriuose gera gyventi, kurti šeimas, dalimi“, – pasakoja V. Eimontas.

2017–2018 m. sezoną „Agrokoncerno“ grupės įmonės pardavė prekių ir suteikė paslaugų daugiau kaip už 332,9 mln. Eur. Įmonių grupėje veikia trys pagrindinės žemdirbius aptarnaujančios UAB: „Agrokoncernas“, „Agrokoncerno grūdai“ ir „Agrokoncerno technika“.

Tobulėja kartu su žemdirbiais

„Agrokoncerno“ direktorius E. Šakys sako, jog svarbiausia jo vadovaujamos bendrovės veikla – konsultacijos žemdirbiams, taip pat daug dėmesio skiriama darbui savo ūkiuose, prekybai sėklomis, augalų apsaugos priemonėmis bei trąšomis.

„Pirmiausia turime įvertinti situaciją, pasiūlyti geriausius sprendimus ir tik tada jau galime rekomenduoti kažką iš savo produktų“, – pasakoja savo verslo filosofiją E. Šakys.

nuotrauka::2 left

Tokiam darbo modeliui „Agrokoncerno“ specialistams reikalingas geras išmanymas. Ūkininkai konsultuojami, kokia technika ir kokiu būdu geriausia dirbti žemę, kokias priemones naudoti pasėliams, kaip vieną ar kitą situaciją veikia žemės derlingumas, kalvotumas. Daugiau nei 10 m. bendradarbiaujama su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutu, taip pat su Aleksandro Stulginskio universitetu, ūkininkais – apie 2.000 laukelių nuolat atliekami įvairių veislių ir joms tinkamų sąlygų sudarymo tyrimai. Aktyviai veikdami ES rinkose „Agrokoncerno“ specialistai suinteresuoti, kad ši veikla atitiktų ES ir Lietuvos standartus, teisės aktus ir Lietuvos žemdirbių poreikius.

E. Šakys sako, kad žemės ūkis sparčiai keičiasi – per pastaruosius 10 m. našumas padidėjo bene trečdaliu.

„Jei prieš dešimtmetį kas nors būtų pasakęs, jog šiandien iškulsime tiek, kiek kuliam dabar, greičiausiai būtume išvadinti fantazuotojais“, – savo įžvalgomis dalijasi bendrovės vadovas.

Prekyba žemės ūkio technika plečiasi į Latviją

D. Višniauskas, „Agrokoncerno technikos“ direktorius, sako, kad jau kelintus metus jo vadovaujama įmonė yra viena iš pirmaujančių pagal technikos pardavimus, prekybos apimtys nuolat didėja. Nuo 2014 m. bendrovės apyvarta padidėjo beveik 4 kartus – tai rodo, kad pasirinkti partneriai ir darbo metodai gerai vertinami Lietuvos žemdirbių. Šiuo metu savo lūkesčius „Agrokoncerno technika“ sieja su naujovėmis, kurias pristato partneriai iš Italijos.

Pasak jo, plėtra neapsiriboja vien produkcijos sąrašo ilginimu. „Agrokoncerno“ grupės įmonėms persikėlus į naujas modernias patalpas Kauno r. Babtų gyvenvietėje, atidarytas trečiasis Lietuvoje serviso centras, kuriame galima ir technikos bei atsarginių detalių nusipirkti, ir atlikti reikalingą technikos priežiūrą. Šis serviso centras bus patogus didžiajai daliai Lietuvos ūkininkų. Įmonės veikla ir pardavimai auga ne tik Lietuvoje. „Agrokoncerno technikos“ padalinys Latvijoje šiemet pradėjo prekiauti populiariausių gamintojų produkcija.

Ateities žemės ūkis – globalus

„Žemės ūkio sritis labai perspektyvi. Man asmeniškai įdomus ateities žemės ūkis, nes vilioja pamatyti, kaip pramonės ir technologijų virsmas paveiks šią sritį“, – taip apie žemės ūkį kalba K. Šimas, „Agrokoncerno grūdų“ direktorius.

Verslo vadybos magistro studijas baigęs vadovas į žemės ūkio sritį pasuko iš bankų sektoriaus ir dabar jau 11 m. darbuojasi „Agrokoncerno grūduose“.

„Bendrovės veikla apima ne tik žemės ūkio sritį, bet ir investavimą, įvairiausių išvestinių finansinių priemonių taikymą. Tai yra sudėtingas verslas, nes situacija nuolat keičiasi“, – neslepia K. Šimas.

„Agrokoncerno grūdai“ neseniai išgyveno aktyvios plėtros etapą, dabar įsigyta įranga laukia modernizavimo, per artimiausius metus ketinama optimizuoti „Agrokoncerno“ įmonių grupės elevatorių valdymą, taip pat skaitmenizuoti procesus labiau persikeliant į elektroninę erdvę.

nuotrauka::3 right

„Agrokoncerno grūdai“ tiesiai iš ūkininkų per metus vidutiniškai supirkdavo apie 800.000–900.000 t grūdų, o su dabar turima struktūra galėtume nupirkti apie 1–1,1 mln. t. Turime dar apie 20–30% rezervo, kurį tikimės išnaudoti“, – sako K. Šimas, pristatydamas numatomus veiksmus.

Anot jo, šis verslas yra globalus, todėl tobulėti yra labai daug erdvės. Be to, stipri ir sėkminga įmonė reiškia ne tik didesnį pelną, bet ir naudą visai Lietuvai. Tai labai akivaizdu atveriant naujas rinkas, kurios reiškia naujas galimybes ne tik mūsų įmonei, bet ir visai Lietuvai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

ŽŪM dėl žemdirbius klaidinusio fondo kreipėsi į prokuratūrą

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) trečiadienį pranešė, jog kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl M. K. Čiurlionio...

Pramonė
2019.04.17
Pernai pritrūkęs produkcijos „Volfas Engelman“ investuoja didindamas pajėgumus  6

Pernai su produkcijos trūkumu susidūrusi AB „Volfas Engelman“ didina gamybos pajėgumus – artėjant naujam...

Pramonė
2019.04.17
Prasideda pasėlių deklaravimas: aktualiausios naujovės

Šiandien prasideda pasėlių ir kitų žemės ūkio naudmenų deklaravimas, kuris tęsis iki birželio 7d. Šiemet...

Pramonė
2019.04.15
Medelynuose prasidėjo bumas: lenkiški sodinukai – jau ne konkurentai Premium 2

Vis daugiau medelynų įkūrėjų atsisako dalyvauti mugėse ir prekiauja tik savo sklype. Dabar į medelynus...

Gazelė
2019.04.15
„Akvilė“ apgynė savo teises į registruotą ženklą 1

Net jei registruotą prekės ženklą ginčija tarptautiniai verslai, savo poziciją galima atstovėti.

Rinkodara
2019.04.14
Pasirašytas leidimas kviečių eksportui į Kiniją  1

Giedrius Surplys, Lietuvos žemės ūkio ministras ir Ni Yuefengo, Kinijos muitinės generalinės administracijos...

Pramonė
2019.04.12
Kiaulienos kainų švytuoklė – augintojų pusėje, perdirbėjai parduoda su nuostoliu Premium

Kiaulienos kainos, pernai lepinusios perdirbėjus, dabar palankesnės augintojams. Ir nors verslas cikliškas,...

Pramonė
2019.04.11
Aprimusi grūdų rinka laukia rekordinio derliaus Premium 1

Grūdų prekybos rinkose – štilis. Prekeiviai šiemet tikisi rekordinio derliaus, jis kainas gali mušti žemyn,...

Pramonė
2019.04.11
Klaipėdos „Namų be gliuteno“ plėtra: sostinės naujokai jau mąsto apie Kauną Premium 4

Nuo pat verslo pradžios iš uostamiesčio siuntus kepinius pirkėjams už 300 km imta galvoti, kaip būti arčiau...

Gazelė
2019.04.10
„Vičiūnų“ grupė prašo leidimo kontroliuoti „Baltic food partners“ 2

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kontroliuojamos „Vičiūnų“ grupės bendrovė „RREI Holding“ prašo Konkurencijos...

Pramonė
2019.04.09
„Lytagros“ grupės pelnas mažėjo 49% iki 6,6 mln. Eur

 „Lytagros“ grupė praėjusiais metais uždirbo 6,579 mln. Eur grynojo pelno – 48,7% mažiau nei 2017 m. (9,789...

2019.04.09
„Biržų duona“ apyvartą augino 15,41% 1

UAB „Biržų duona“ apyvarta 2018 m. siekė 11,89 mln. Eur — 15,41% daugiau nei 2017 m. Pasak Andriaus...

Pramonė
2019.04.08
Paskirtas naujas Kėdainių konservų fabriko vadovas

Koncerno „Vikonda“ vadovybė nauju Kėdainių konservų fabriko vadovu paskyrė Andrių Viazovskį, kuris pakeis...

Pramonė
2019.04.08
Supaprastintas pasėlių deklaravimas – kokie pokyčiai laukia žemdirbių

Nuo balandžio 15 d. šalies žemdirbiai kviečiami deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius.

Pramonė
2019.04.08
Sveiki produktai okupuoja parduotuvių lentynas – kaip iki jų prasibrauti ir smulkiesiems  Premium 1

Ne kiekvienas gamintojas yra geras pardavėjas, todėl kai kurie produktai, neatradę vietos parduotuvių...

Gazelė
2019.04.08
Šakių rajono vyndario kelias iki vyno gamybos užtruko 19 metų 

Prie pat Jurbarko, Kiduliuose (Šakių raj.), yra UAB „Vilkenta“. Kavinė-vyninė žinoma dėl Kidulių vyno, kurį...

Paslaugos
2019.04.07
„Vilniaus pergalė“ taikosi į naujus vartotojų segmentus 5

Saldumynų gamintoja „Vilniaus pergalė“ ieško kelių, kaip patraukti jaunesnių vartotojų dėmesį.

Rinkodara
2019.04.07
Kaip 5G pakeis žemės ūkį  9

Naujos kartos 5G ryšys sudrebins ne vieną industriją, o kai kurioms jų atvers dar neregėtų galimybių. Viena...

Pramonė
2019.04.06
„KG Group“ į paukštidžių atnaujinimą šiemet investuos beveik 1,9 mln. Eur

Įmonių grupė „KG Group“, valdanti Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus, per 2019 metus į paukštidžių...

Pramonė
2019.04.05
Verslą Šakių rajone kūrė visa vyndario šeima, o išgelbėjo sūnus Premium 1

Yra verslų, kuriuose itin svarbūs šeiminis ir regioninis motyvai. Vienas tokių verslų – vynininkystė ir...

Gazelė
2019.04.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau