„Agrokoncerno grupė“: Augti padeda mokslo, tradicijų ir verslo sinergija

Publikuota: 2018-12-04
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.
Nuo 1993 m. „Agrokoncerno grupė“ išaugo į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, siūlantį geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus.

Šiandien žemės ūkio versle vykstančius procesus galima palyginti su XX a. I pusės žemės ūkio technikos proveržiu – naujos technologijos ir mokslas skatina šią sritį žengti į priekį milžiniškais šuoliais. 25 m. jubiliejų švenčiančio „Agrokoncerno“ grupės įmonių vadovai sako, kad Lietuva galėtų būti viena iš progresyviausių šalių, nes žemės ūkyje dirbančios įmonės neatsilieka nuo inovacijų ir iššūkiams renkasi tobulėjančius produktus ir sprendimus.

Skirtingas verslo sritis UAB „Agrokoncerno grupė“ įmonėse kuruojantys vadovai Valdas Eimontas, Edgaras Šakys, Karolis Šimas ir Donatas Višniauskas mano, kad jau greitai atsiras ir naujos profesijos, vienos iš jų apjungs jau turimus įgūdžius su naujovėmis, kitos neturės analogų pasaulyje.

Verslo plėtrai – modernus biuras

25-erių metų sukaktį „Agrokoncerno“ grupės įmonės pasitiko naujame, moderniame beveik 6.000 m2 ploto pastatų komplekse. Anot V. Eimonto, „Agrokoncerno grupės“ generalinio direktoriaus, biuras suprojektuotas taip, kad jame darniai galėtų dirbti labai skirtingų „Agrokoncerno“ grupės įmonių vystomų verslų specialistai. Čia, pasak V. Eimonto, susilies mokslo, žemės ūkio ir technikos pasauliai, kurie bus atviri Lietuvos ir užsienio ūkininkams bei įmonėms. Naujomis technologijomis ir šiuolaikiškais sprendimais aprūpintas naujasis pastatas apsuptas teritorijos, kurioje bus atliekami moksliniai tyrimai, pasitarnausiantys efektyvesniam įvairių sričių specialistų darbui. Sujungus technines galimybes bei žinias naujasis biuras tampa moderniu žemės ūkio inovacijų centru, neturinčiu analogų Lietuvoje, o gal ir Europoje.

nuotrauka::1 left

„Savo veiklą pradėjome 1993 m. kaip nedidelė prekybos įmonė. Dabar esame išaugę į 30 besiplečiančių įmonių susivienijimą, galintį Lietuvos ir užsienio partneriams pasiūlyti geriausias paslaugas, pažangiausias technologijas ir kokybiškiausius produktus“, – pasakoja jis ir teigia, kad naujajame pastatų komplekse įsikurs pusantro šimto specialistų.

„Agrokoncernas“ visada lygiavosi ir ėmė pavyzdį iš Vakarų Europos, kur žemės ūkis yra siejamas su mokslu, ekologija, inovacijomis,“ – pasakoja V. Eimontas.

Jo teigimu, tokia pačia filosofija kaip ir visas Vakarų pasaulis besivadovaujančiai įmonei konkuruoti pasaulyje nesunku. Šiuo metu „Agrokoncerno“ grupės įmonės dirba ne tik su artimiausiais kaimynais Latvija ir Estija, bet ir su kitomis šalimis, į kurias eksportuoja savo produkciją.

„Nesvarbu, kiek jėgų įmonė skirs tarptautinei veiklai, didžiąją pelno dalį esame nukreipę į investicijas Lietuvoje, šio verslo naujumą ir jam vystyti reikalingas specialybes. Esam savo krašto patriotai. Stengiamės, kad mūsų verslas taptų klestinčių kaimų ir miestelių, kuriuose gera gyventi, kurti šeimas, dalimi“, – pasakoja V. Eimontas.

2017–2018 m. sezoną „Agrokoncerno“ grupės įmonės pardavė prekių ir suteikė paslaugų daugiau kaip už 332,9 mln. Eur. Įmonių grupėje veikia trys pagrindinės žemdirbius aptarnaujančios UAB: „Agrokoncernas“, „Agrokoncerno grūdai“ ir „Agrokoncerno technika“.

Tobulėja kartu su žemdirbiais

„Agrokoncerno“ direktorius E. Šakys sako, jog svarbiausia jo vadovaujamos bendrovės veikla – konsultacijos žemdirbiams, taip pat daug dėmesio skiriama darbui savo ūkiuose, prekybai sėklomis, augalų apsaugos priemonėmis bei trąšomis.

„Pirmiausia turime įvertinti situaciją, pasiūlyti geriausius sprendimus ir tik tada jau galime rekomenduoti kažką iš savo produktų“, – pasakoja savo verslo filosofiją E. Šakys.

nuotrauka::2 left

Tokiam darbo modeliui „Agrokoncerno“ specialistams reikalingas geras išmanymas. Ūkininkai konsultuojami, kokia technika ir kokiu būdu geriausia dirbti žemę, kokias priemones naudoti pasėliams, kaip vieną ar kitą situaciją veikia žemės derlingumas, kalvotumas. Daugiau nei 10 m. bendradarbiaujama su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutu, taip pat su Aleksandro Stulginskio universitetu, ūkininkais – apie 2.000 laukelių nuolat atliekami įvairių veislių ir joms tinkamų sąlygų sudarymo tyrimai. Aktyviai veikdami ES rinkose „Agrokoncerno“ specialistai suinteresuoti, kad ši veikla atitiktų ES ir Lietuvos standartus, teisės aktus ir Lietuvos žemdirbių poreikius.

E. Šakys sako, kad žemės ūkis sparčiai keičiasi – per pastaruosius 10 m. našumas padidėjo bene trečdaliu.

„Jei prieš dešimtmetį kas nors būtų pasakęs, jog šiandien iškulsime tiek, kiek kuliam dabar, greičiausiai būtume išvadinti fantazuotojais“, – savo įžvalgomis dalijasi bendrovės vadovas.

Prekyba žemės ūkio technika plečiasi į Latviją

D. Višniauskas, „Agrokoncerno technikos“ direktorius, sako, kad jau kelintus metus jo vadovaujama įmonė yra viena iš pirmaujančių pagal technikos pardavimus, prekybos apimtys nuolat didėja. Nuo 2014 m. bendrovės apyvarta padidėjo beveik 4 kartus – tai rodo, kad pasirinkti partneriai ir darbo metodai gerai vertinami Lietuvos žemdirbių. Šiuo metu savo lūkesčius „Agrokoncerno technika“ sieja su naujovėmis, kurias pristato partneriai iš Italijos.

Pasak jo, plėtra neapsiriboja vien produkcijos sąrašo ilginimu. „Agrokoncerno“ grupės įmonėms persikėlus į naujas modernias patalpas Kauno r. Babtų gyvenvietėje, atidarytas trečiasis Lietuvoje serviso centras, kuriame galima ir technikos bei atsarginių detalių nusipirkti, ir atlikti reikalingą technikos priežiūrą. Šis serviso centras bus patogus didžiajai daliai Lietuvos ūkininkų. Įmonės veikla ir pardavimai auga ne tik Lietuvoje. „Agrokoncerno technikos“ padalinys Latvijoje šiemet pradėjo prekiauti populiariausių gamintojų produkcija.

Ateities žemės ūkis – globalus

„Žemės ūkio sritis labai perspektyvi. Man asmeniškai įdomus ateities žemės ūkis, nes vilioja pamatyti, kaip pramonės ir technologijų virsmas paveiks šią sritį“, – taip apie žemės ūkį kalba K. Šimas, „Agrokoncerno grūdų“ direktorius.

Verslo vadybos magistro studijas baigęs vadovas į žemės ūkio sritį pasuko iš bankų sektoriaus ir dabar jau 11 m. darbuojasi „Agrokoncerno grūduose“.

„Bendrovės veikla apima ne tik žemės ūkio sritį, bet ir investavimą, įvairiausių išvestinių finansinių priemonių taikymą. Tai yra sudėtingas verslas, nes situacija nuolat keičiasi“, – neslepia K. Šimas.

„Agrokoncerno grūdai“ neseniai išgyveno aktyvios plėtros etapą, dabar įsigyta įranga laukia modernizavimo, per artimiausius metus ketinama optimizuoti „Agrokoncerno“ įmonių grupės elevatorių valdymą, taip pat skaitmenizuoti procesus labiau persikeliant į elektroninę erdvę.

nuotrauka::3 right

„Agrokoncerno grūdai“ tiesiai iš ūkininkų per metus vidutiniškai supirkdavo apie 800.000–900.000 t grūdų, o su dabar turima struktūra galėtume nupirkti apie 1–1,1 mln. t. Turime dar apie 20–30% rezervo, kurį tikimės išnaudoti“, – sako K. Šimas, pristatydamas numatomus veiksmus.

Anot jo, šis verslas yra globalus, todėl tobulėti yra labai daug erdvės. Be to, stipri ir sėkminga įmonė reiškia ne tik didesnį pelną, bet ir naudą visai Lietuvai. Tai labai akivaizdu atveriant naujas rinkas, kurios reiškia naujas galimybes ne tik mūsų įmonei, bet ir visai Lietuvai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą AGROVERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kodėl gamintojams naudingas Paveldo sertifikatas

Produkcija, pažymėta tautinio paveldo ženklu, garantuoja, kad ji yra skani, nes teisę naudoti šį ženklą turi...

Rinkodara
12:36
Agroverslo metai: svarbiausi įvykiai ir įdomiausios verslo istorijos

2018 m. Lietuvos žemės ūkiui nebuvo lengvi – praėjusiais metais dėl liūčių nukentėjusius ūkius šiemet alino...

Agroverslas
2018.12.31
Lenkijos draudimą importuoti kiaulieną iš Lietuvos vadina šūviu sau į koją Premium 2

Lenkijos ūkininkams piktinantis dėl žemų kiaulienos supirkimo kainų šalyje, žemės ūkio ministras priėmė...

Agroverslas
2018.12.31
Agrobotai: 4 būdai, kuriais robotika 2019 pakeis žemės ūkį 4

Ūkininkams visame pasaulyje susiduriant su eile problemų, nuo darbo jėgos trūkumo iki stichinių nelaimių, vis...

Agroverslas
2018.12.30
Mėsą augaliniu maistu keičia kas dešimtas lietuvis 28

Apie 10% Lietuvos gyventojų suvartoja mažiau mėsos produktų arba jų iš viso atsisako, parodė šių metų rugsėjį...

Agroverslas
2018.12.30
Lietuviško maisto eksportas: kur pasiekėme proveržį ir į kokias rinkas dairysimės kitąmet 6

Lietuvos maisto pramonės gaminama produkcija šiemet pasiekė daugiau kaip 130 pasaulio valstybių. Nors...

Agroverslas
2018.12.28
Atšaukta ekstremali padėtis dėl sausros 4

Vyriausybė ketvirtadienį atšaukė ekstremalią situaciją visoje šalyje, kuri buvo paskelbta šį vidurvasarį dėl...

Agroverslas
2018.12.27
Neramios dienos Valstybinių miškų urėdijos vadovui 9

Tarpuvaldis Aplinkos ministerijoje neramus ir Mariui Pulkauninkui, VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU)...

Agroverslas
2018.12.27
Agroverslo sektoriaus apžvalga: po sausros kitų metų laukia su nerimu Premium 3

2017 m. Lietuvos žemės ūkio sektorių skalavo liūtys, 2018 m. žemdirbių ir bendrovių pelnus džiovino sausra:...

Verslo klasė
2018.12.23
Konkurencijos taryba leido „Groward Group“ įgyti „VG Agrogrūdai“ kontrolę

Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją bendrovei „Groward Group“ įsigyjant 99,9% „VG Agrogrūdai“...

Agroverslas
2018.12.21
Lenkijai nutraukus lietuviškos kiaulienos importą, ŽŪM kreipsis į EK

Lenkijai nutraukus lietuviškos kiaulienos ir kiaulių importą, Žemės ūkio ministerija ketina kreiptis į...

Agroverslas
2018.12.21
Grūdų rinkos ateitis: daugiau erdvės eksportui, bet ir stipresnė konkurencija Premium

Europos Komisijos (EK) analitikai, pateikę savo prognozes žemės ūkiui iki 2030 m., prognozuoja, kad grūdų...

Agroverslas
2018.12.21
Smulkieji agroverslo milžinams nepasiduoda: siūlo tai, ko pastarieji neturi ar nenori daryti Premium 1

Didelė konkurencija agrotechnikos rinkoje skatina smulkiuosius ieškoti neužimtų nišų, lanksčiai prisitaikyti...

Agroverslas
2018.12.21
„Judex“ nepavyko panaikinti Veterinarijos tarnybos nutarimo dėl šaldytos produkcijos

Šaldyta produkcija prekiaujančiai bendrovei „Judex“ nepavyko atšaukti Valstybinės maisto ir veterinarijos...

Agroverslas
2018.12.20
Šiemet bus išmokėta rekordinė tiesioginių išmokų suma

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) iki metų pabaigos ūkininkams bus išmokėjusi daugiau kaip 473 mln. Eur...

Agroverslas
2018.12.20
Trąšos „Agrokoncernui“ – iš Rusijos gamyklos, vadovaujamos „Vieningosios Rusijos“ nario 8

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ perka trąšas iš Rusijos...

Agroverslas
2018.12.20
Ministerija pasiūlė savas „Metrail“ taikos sutarties sąlygas, verslas jas vadina pasityčiojimu Premium 8

2018-uosius palydėti 1.800-ams Lietuvos įmonių, ko gero, teks taip ir nepasirašius taikos sutarties su...

Finansai
2018.12.20
Mėsos sektorius 2030 m.: pokyčius europiečių krepšeliuose atsvers augantis eksportas Premium 1

Europos Komisija (EK), pristačiusi vidutinio laikotarpio prognozes žemės ūkiui, prognozuoja, kad pagal apimtį...

Agroverslas
2018.12.19
Ukrainos uoste – lietuviškos investicijos

Specializuotame Ukrainos jūrų uoste „Olvija“ pradėjo veikti naujas terminalas, į kurį investuoja Raimundo...

Pramonė
2018.12.19
Seimas sumažino taršos mokestį už metalines pakuotes 2

Seimas antradienį priėmė Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimus, kuriais mokestį už aplinkos...

Finansai
2018.12.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau