VIADA – patikimiausias rapsų supirkėjas Lietuvoje

Publikuota: 2018-09-03
Ūkininkas Juozas Mikštas.
Ūkininkas Juozas Mikštas.

Įpusėjus gegužei turbūt daugelį keliaujančių Lietuvos keliais džiugina plačiai laukuose ryškiai geltonai pražydęs rapsas. Tai viena gražiausių žemės ūkio kultūrų mūsų krašte – tvirta, derlinga ir naudinga. Tačiau turbūt nedaugelis numano, kad iš rapsų spaudžiamo aliejaus gaminamas ir vienintelis tikras lietuviškas – VIADA biodyzelinas.

Susipažinkime su Juozu Mikštu – vienu progresyviausių Lietuvos ūkininkų, kurio trečdalis maždaug 1,5 tūkst. hektarų ūkio Ignalinos r. kasmet užsėjama vasariniu ar žieminiu rapsu. Dar 2004 m. pradėjęs ūkininkauti, Juozas yra vienas iš tų šiuolaikinių ūkininkų, suartėjęs su žeme maitintoja savo iniciatyva, o ne paveldėjęs ją iš tėvų.

„Džiaugiuosi pasirinkęs ūkininko kelią, nors jaunystėje apie tai ir nesvajojau. Gimiau ir užaugau Švenčionėliuose, bet norėdamas išvengti tarnybos sovietų armijoje, baigiau žemės ūkio technikumą, o paskui – ir žemės ūkio akademiją. Ir supratau, kad pasirinkau teisingai.

Ypač, kai vieną vasarą nuvykau į Vokietiją, kur susipažinau su modernia, efektyvia žemdirbyste. Ji šviesmečiais lenkė tuometinę neefektyvią, neapgalvotą žemdirbystę griūnančioje sovietų sąjungoje. Taip susidėliojo likimas ir  šiandien tuo labai džiaugiuosi“, - pasakoja Juozas Mikštas, vieno našiausių ir moderniausių Lietuvos ūkių šeimininkas.

Nuimant rapsą, kviečius, pupas ar žirnius, Juozo plačiuose laukuose triūsia tik 12 mechanizatorių – auksines rankas turinčių specialistų, kurie moka ir gali viską – sėti, nuimti, tręšti laukus, tvarkyti techniką ir ruošti ūkį kitam sezonui.

Mums besikalbant šios itin saulėtą ir šiltą  2018-ųjų vasaros rugpjūčio dieną, Juozas baigia javapjūtę. „Gausim po 6 tonas iš hektaro – gera vasara. Bijojau, kad bus prasčiau“, - džiaugsmo neslepia ūkininkas.

Tačiau žieminį rapsą ūkininkas jau seniai pardavęs. Po 1000 tonų kasmet – stabiliai, patikimai ir tik vienam supirkėjui. Didžiausią degalinių tinklą Lietuvoje valdanti VIADA štai jau penktus metus superka visą Juozo rapsų derlių.

„Didžiuojuosi, kad visas mano rapsas lieka Lietuvoje. Visą kitą nuimtą derlių – kviečius, pupas ir žirnius – parduodu eksporto rinkose, o štai rapsas lieka namie. Iš jo VIADA gamina biodyzeliną, kuriuo užpilti automobiliai ir žemės ūkio technika mažiau teršia unikalią Lietuvos gamtą“, - pasakoja ūkininkas Juozas Mikštas.

nuotrauka::2 left

Biodyzelinas pasižymi mažesne šiltnamio efektą sukeliančia dujų emisija nei iškastinis kuras. Dėl mažo teršalų kiekio, rapsų metilo esteris – tinkamiausi degalai transportui miestuose, taip pat ir žemės ūkio technikai. 100% biodyzelino naudojimas gali sumažinti CO2 išmetimą iki 50%.

„VIADA – patikimiausias mano partneris, visada atsiskaitantis laiku ir svarbiausia – mokantis geriausią kainą rinkoje. Kažkada sykį man siūlė didesnę kainą kiti rapso supirkėjai, bet atsisakiau. Ir nepasigailėjau – po pusmečio ta bendrovė bankrutavo, paliko didelius įsiskolinimus ūkininkams.

Viena tokia klaida gali atnešti kelis šimtus tūkstančių eurų nuostolių ir taip praktiškai sužlugdyti ūkį“, - apie tai, kad žemės ūkis – itin kruopštaus planavimo reikalaujanti veiklos sritis pasakoja Juozas Mikštas.

Šiandien turėdamas tokius patikimus partnerius, kaip VIADA, Juozas drąsiai planuoja tolimesnę ūkio modernizaciją, nes augti dar yra kur. Anot jo, sumaniai valdant žemę, naudojant naujausią techniką, sėjos technologijas bei žemės naudmenų apsaugos priemones – galima pasiekti dar geresnių rezultatų.

„Gyvenimas taip apsisuko, kad tie vokiečiai, pas kuriuos dar 1993 m. atlikau praktiką, šiandien atvažiuoja pas mane ir klausia, kaip pavyksta pasiekti tokių gerų rezultatų. Mano žemės Ignalinos r., Didžiasalyje, prie pat Baltarusijos sienos. Yra ir derlingų, yra ne tokių derlingų plotų. Bet viską lemia išmani žemdirbystė, nuolatinės inovacijos ir investicijos į naujas augalų apsaugos, sėjos technologijas. Augti dar yra kur“, - sako Juozas.

Jo beveik 1,5 tūkst. ha plote, kurį valdo kartu su dukra, dirba tik 12 žmonių – išmanūs mechanizatoriai, valdantys moderniausią sėjamąją, kuliamąją techniką. Didžioji dalis darbuotojų – iš Didžiasalio, kuris Lietuvoje nepelnytai laikomas „juodąja skyle“.

„Tai netiesa. Čia gyvena sumanūs, darbštūs žmonės; kas dirba, tas duonos neieško. Mechanizatoriai valdo kompiuterizuotus kombainus, kuriuose aš net nežinočiau kaip užvesti, jau nekalbant apie tai, kaip dirbti laukuose“, - juokauja Juozas.

Būtent nuolat atnaujinama moderni žemės ūkio technika ir leidžia pasiekti maksimalių rezultatų. Per sėją kiekvienas rapso ar kviečio grūdas pasodinamas taip tiksliai, kad, atrodo, neturi šansų nesudygti. Kiekvienas grūdas gauna savo trąšų, maistingųjų medžiagų kiekį ir numetamas ne bent kaip, o šveicarišku tikslumu pasodinamas į savo dirvos lopinėlį.

O nuimant derlių 30 ha lauką keli kartu triūsiantys kombainai „sutvarko“ akyse – grūdai derlingais kriokliais trykšta iš kombaino padavimo rankovės tiesiai į keliasdešimt tonų talpinančią traktoriaus tempiamą priekabą. Mums besikalbant su Juozu – laukas nuimtas, o kombainai nieko nelaukdami energingai išnyksta horizonte – laukia kiti subrendę kviečių laukai.

Grįžus iš laukų, prie erdvių Juozo ūkio sandėlių mus pasitinka bitininkas. Jo rankose – šviežias, tamsus, gintarinis rapsų medus. Jo aromatas ir sodrus skonis tik dar kartą primena, kokia naudinga yra rapso kultūra. Iš jo ne tik skanus aliejus, švarus biodyzelinas, bet ir vienas skaniausių medų gaunamas.

„Rapsas – itin naudinga kultūra. Turi galingas šaknis, sėjomainoje jis iškelia naudingas medžiagas į dirvos paviršių ir ją paverčia labai palankia auginti kitas kultūras. Ir rapsas pelningas, lyginti su javais.

Tiesa, šiemet rapsų derlius buvo vidutiniškas – dėl pernai metų drėgno rudens, bet turint tokius patikimus partnerius, kaip VIADA, visada būsiu tikras, kad iš rapso uždirbsime ir galėsime laiku atsiskaityti su mūsų tiekėjais“, - drąsiai į ateitį žvelgia Juozas Mikštas.

Atsisveikinę su ūkininku jau laukiame kito pavasario, kai Lietuvos laukai vėl pražys sodriu rapso geltoniu mums primins, kad čia auga ir kiekvieno pravažiuojančiojo akį džiugina naujas VIADA biodyzelino rapsų derlius.

nuotrauka::1

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

ŽŪM dėl žemdirbius klaidinusio fondo kreipėsi į prokuratūrą

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) trečiadienį pranešė, jog kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl M. K. Čiurlionio...

Pramonė
17:05
Pernai pritrūkęs produkcijos „Volfas Engelman“ investuoja didindamas pajėgumus  6

Pernai su produkcijos trūkumu susidūrusi AB „Volfas Engelman“ didina gamybos pajėgumus – artėjant naujam...

Pramonė
11:02
Prasideda pasėlių deklaravimas: aktualiausios naujovės

Šiandien prasideda pasėlių ir kitų žemės ūkio naudmenų deklaravimas, kuris tęsis iki birželio 7d. Šiemet...

Pramonė
2019.04.15
Medelynuose prasidėjo bumas: lenkiški sodinukai – jau ne konkurentai Premium 2

Vis daugiau medelynų įkūrėjų atsisako dalyvauti mugėse ir prekiauja tik savo sklype. Dabar į medelynus...

Gazelė
2019.04.15
„Akvilė“ apgynė savo teises į registruotą ženklą 1

Net jei registruotą prekės ženklą ginčija tarptautiniai verslai, savo poziciją galima atstovėti.

Rinkodara
2019.04.14
Pasirašytas leidimas kviečių eksportui į Kiniją  1

Giedrius Surplys, Lietuvos žemės ūkio ministras ir Ni Yuefengo, Kinijos muitinės generalinės administracijos...

Pramonė
2019.04.12
Kiaulienos kainų švytuoklė – augintojų pusėje, perdirbėjai parduoda su nuostoliu Premium

Kiaulienos kainos, pernai lepinusios perdirbėjus, dabar palankesnės augintojams. Ir nors verslas cikliškas,...

Pramonė
2019.04.11
Aprimusi grūdų rinka laukia rekordinio derliaus Premium 1

Grūdų prekybos rinkose – štilis. Prekeiviai šiemet tikisi rekordinio derliaus, jis kainas gali mušti žemyn,...

Pramonė
2019.04.11
Klaipėdos „Namų be gliuteno“ plėtra: sostinės naujokai jau mąsto apie Kauną Premium 4

Nuo pat verslo pradžios iš uostamiesčio siuntus kepinius pirkėjams už 300 km imta galvoti, kaip būti arčiau...

Gazelė
2019.04.10
„Vičiūnų“ grupė prašo leidimo kontroliuoti „Baltic food partners“ 2

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kontroliuojamos „Vičiūnų“ grupės bendrovė „RREI Holding“ prašo Konkurencijos...

Pramonė
2019.04.09
„Lytagros“ grupės pelnas mažėjo 49% iki 6,6 mln. Eur

 „Lytagros“ grupė praėjusiais metais uždirbo 6,579 mln. Eur grynojo pelno – 48,7% mažiau nei 2017 m. (9,789...

2019.04.09
„Biržų duona“ apyvartą augino 15,41% 1

UAB „Biržų duona“ apyvarta 2018 m. siekė 11,89 mln. Eur — 15,41% daugiau nei 2017 m. Pasak Andriaus...

Pramonė
2019.04.08
Paskirtas naujas Kėdainių konservų fabriko vadovas

Koncerno „Vikonda“ vadovybė nauju Kėdainių konservų fabriko vadovu paskyrė Andrių Viazovskį, kuris pakeis...

Pramonė
2019.04.08
Supaprastintas pasėlių deklaravimas – kokie pokyčiai laukia žemdirbių

Nuo balandžio 15 d. šalies žemdirbiai kviečiami deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius.

Pramonė
2019.04.08
Sveiki produktai okupuoja parduotuvių lentynas – kaip iki jų prasibrauti ir smulkiesiems  Premium 1

Ne kiekvienas gamintojas yra geras pardavėjas, todėl kai kurie produktai, neatradę vietos parduotuvių...

Gazelė
2019.04.08
Šakių rajono vyndario kelias iki vyno gamybos užtruko 19 metų 

Prie pat Jurbarko, Kiduliuose (Šakių raj.), yra UAB „Vilkenta“. Kavinė-vyninė žinoma dėl Kidulių vyno, kurį...

Paslaugos
2019.04.07
„Vilniaus pergalė“ taikosi į naujus vartotojų segmentus 5

Saldumynų gamintoja „Vilniaus pergalė“ ieško kelių, kaip patraukti jaunesnių vartotojų dėmesį.

Rinkodara
2019.04.07
Kaip 5G pakeis žemės ūkį  9

Naujos kartos 5G ryšys sudrebins ne vieną industriją, o kai kurioms jų atvers dar neregėtų galimybių. Viena...

Pramonė
2019.04.06
„KG Group“ į paukštidžių atnaujinimą šiemet investuos beveik 1,9 mln. Eur

Įmonių grupė „KG Group“, valdanti Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus, per 2019 metus į paukštidžių...

Pramonė
2019.04.05
Verslą Šakių rajone kūrė visa vyndario šeima, o išgelbėjo sūnus Premium 1

Yra verslų, kuriuose itin svarbūs šeiminis ir regioninis motyvai. Vienas tokių verslų – vynininkystė ir...

Gazelė
2019.04.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau