Seime – žemės ūkio paskirties sklypų įsigijimo pakeitimai

Seimas rudens sesijoje svarstys, ar leisti privačių sklypų savininkams be aukciono įsigyti ne tik į jų teritoriją įsiterpusius valstybinius žemės ūkio paskirties sklypus, bet ir besiribojančius.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos nario, Kaimo reikalų komiteto pirmininko Andriejaus Stančiko Seimui pristatytose Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisose taip pat siūloma nustatyti šių parduodamų sklypų maksimalius dydžius.
Privatiems asmenims būtų galima įsigyti ne didesnius kaip 0,04 ha sklypus, esančius po 1995 m. birželio 1 d. miestams priskirtose teritorijose, ir ne didesnius kaip 10 ha, esančius kaimo gyvenamosiose vietovėse.
Taip pat būtų galima įsigyti didesnius kaip 10 ha, esančius kaimo gyvenamosiose vietovėse, jeigu šiuose žemės plotuose nustatyta tvarka negalima suformuoti racionalių ribų ir dydžio žemės ūkio paskirties žemės sklypų.
Šiuo metu galimų įsigyti valstybinių sklypų dydžius nustato Vyriausybė. Pagal 2003 m. nutarimą, kaimo gyvenamosiose vietovėse būdavo galima be aukciono įsigyti ne didesnius kaip 1 ha valstybinius sklypus, kurie yra įsiterpę privačią žemę ir trukdo savininkui suformuoti racionalių ribų ir dydžio žemės ūkio sklypą.
Siūlomais įstatymų pakeitimais esą būtų sudarytos sąlygos spartesniam žemės sklypų sujungimui, racionalesniam ir efektyvesniam žemės ūkio paskirties žemės panaudojimui, kelių tinklo ir išlaidų privažiavimams prie kiekvieno atskiro žemės sklypo mažinimui, teigiama pataisų aiškinamajame rašte.
Šiandien pagal įstatymą žemės ūkio paskirties žemę, kuri yra įsiterpusi į žemės savininko, ūkininko teritoriją iki hektaro, buvo leidžiama įsigyti rinkos kaina. Šiuo metu įstatymu yra siūloma, kad taip būtų galima įsigyti iki dešimties hektarų ir tais atvejais, jeigu negalima suformuoti sklypo, na, įsivaizduojate, dėl esančių pelkių, dar kažko, kad tas, sakykim, plotas galėtų būti ir šiek tiek didesnis, Seime kalbėjo p. Stančikas.
Įstatymų keitimo projektams po pateikimo pritarė 38 Seimo nariai, prieš balsavo 10, susilaikė 25. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Kaimo reikalų komitetas, projektą plenariniame posėdyje nuspręsta svarstyti lapkričio 14 dieną. Taip pat šiuo klausimu nuspręsta kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl antikorupcinio vertinimo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti