Grūdų džiovinimas- be vargo

Reklama publikuota: 2017-03-02
Pasak R.Bertašiaus, labai patogu turėti ir džiovinimo bokštą, ir džiovyklą, kai ūkyje auginama daug skirtingų grūdinių kultūrų.
svg svg
Pasak R.Bertašiaus, labai patogu turėti ir džiovinimo bokštą, ir džiovyklą, kai ūkyje auginama daug skirtingų grūdinių kultūrų.

Į Lietuvą atkeliauja ir ūkiuose mielai naudojami kompiuterizuoti grūdų džiovinimo bokštai, kuriuos mūsų šalies žemdirbiams siūlo UAB „Inter-Silo“. Ūkininkai tokia įranga labai patenkinti.
Įsileido naujovių

Firmos „Sukup“ grūdų džiovinimo įrangą praėjusią vasarą įsigijo 20 metų netoli Griškabūdžio (Šakių r.) ūkininkaujanti Galginaičių šeima. Ne vieną šimtą ha žemės turinčiame ūkyje auginami javai, rapsai, kukurūzai, ankštinės kultūros, todėl pradėjus imti derlių grūdų talpyklos labai praverčia. Sūnus ir tėvas Galginaičiai pasistatė du talpius grūdų džiovinimo bokštus.

„Dar nespėjome šios naujovės intensyviai išbandyti, bet tikrai ja džiaugiamės. Pernai džiovinome tik viename džiovinamo bokšte ir tikimės, kad šią vasarą per javapjūtę jau užpildysime abu bokštus“, – „Valstiečių laikraščiui“ sakė jaunasis ūkininkas Justas Galginaitis. Vyrai pasakojo, kad vietą statybai paruošė patys, o bendrovės „Inter-Silo“ specialistai per porą savaičių sumontavo grūdų džiovinimo įrangą.

Pasak J.Galginaičio, besiplečiančiam jų ūkiui grūdų džiovinimo bokštai labai pravers. „Įsigyti šiuos bokštus nusprendėme dėl to, kad juose galėsime grūdus išdžiovinti ir laikyti, kol išvešime parduoti. Be to, bokštus valdys kompiuteris“, – įrangos privalumus vardijo jaunasis ūkininkas.

Valdyti džiovyklą nesudėtinga. Išmokti tai daryti padeda konsultantas. Šaltuoju metų laiku bokšto įrenginius įjungti reikia tik kartą per mėnesį arba dar rečiau, kad būtų permaišyti saugomi grūdai. „Tokie dabar laikai, kad reikia įsileisti į ūkį naujovių“, – teigė ūkininkas Justas.

„Inter-Silo“ siūlomą grūdų džiovinimo bokštą praėjusį rudenį pasistatė ir Meškeliūnų k. (Šakių r.) ūkininkas Edmontas Jurgevičius. Jis pasakojo, kad įsigyti modernų įrenginį nutarė likęs be jokio grūdų sandėlio bei džiovyklos. „Nesinorėjo iš karto nuimto derliaus parduoti supirkėjams“, – tvirtino ūkininkas.

E.Jurgevičius įsitikinęs, kad naujasis statinys leis būti mažiau priklausomam nuo kitų, nereikės gaišti brangaus laiko eilėse prie elevatorių. „Specialistai įrangą sumontavo gana greitai. Man tai labai patiko. 416 t bokštelis nedidelis, elektronikos jame yra, bet nedaug. Manau, kad nebus sudėtinga bokštą valdyti, nes konsultantai geranoriškai pataria, įsiklauso į ūkininko norus“, – kalbėjo per 100 ha žemės dirbantis Šakių r. ūkininkas.

nuotrauka::1 nocrop

Nepakeičiamos ūkyje

Prie Girdžių miestelio (Jurbarko r.) UAB „Agra Corporation“ pernai grūdams džiovinti ir laikyti pasistatė net keturis firmos „Sukup“ pagamintus grūdų džiovinimo bokštus. Kiekviename iš jų telpa 1 064 t grūdų. Bendrovės gamybos apimtys siekia 25 tūkst., o gerais metais – ir 35 tūkst. t grūdų per sezoną, tad tokios įrangos labai reikėjo.

„Šią įrangą naudojome pirmą sezoną, tad spėjome išdžiovinti nuimtus žirnius. Taip pat bokštuose laikėme miežius ir kviečius. Mūsų lūkesčius džiovyklos pateisino“, – patirtimi dalijosi UAB „Agra Corporation“ gamybos direktorius Tautvydas Beinoras.

nuotrauka::2 nocrop

Prieš statydamasi įrangą bendrovė kruopščiai analizavo, ar rinktis tradicines šachtines džiovyklas, kaitinamas dyzelinu, ar siūlomas „Inter-Silo“. Skaičiavimai parodė, kad „Sukup“ įranga yra ekonomiškesnė ir pigesnė. Be to, daug pranašumų turi joje įdiegta grūdų maišymo technologija, neleidžianti jų perkaitinti. Grūdų bokšte įrengta maišyklė leidžia sumaišyti skirtingo drėgnumo grūdus, išgauti vienodesnį drėgnumą bei pasiekti vientisą ir aukštesnę grūdų kokybę. Gamybos direktoriaus teigimu, grūdų talpyklų bendrovei labai trūko. O parduoti ką tik nuimtą derlių, anot T.Beinoro, neekonomiška ir nepelninga.

Jau dvejų metų grūdų džiovinimo įrangos eksploatavimo patirtį turintis Šilalės r. Bijotų k. ūkininkas Romualdas Bertašius pirmas Lietuvoje nusprendė savo ūkyje įsirengti „Sukup“ bokštą ir dėl to visiškai nesigaili. Šiame šeimos ūkyje dirbama apie 600 ha žemės ir auginamos įvairios grūdinės kultūros.

„Praėjusį sezoną orai buvo nepalankūs, todėl į bokštą vos išdžiovinę vienus grūdus pylėme kitus. Bėrėme net iki 20 proc. drėgnumo grūdus, ir viskas buvo gerai“, – džiaugėsi R.Bertašius, neslėpdamas, kad apie „Inter-Silo“ džiovyklą sužinojo žemės ūkio parodoje ir beveik metus dėl jos varvino seilę.

Bijotiškis sakė, kad ūkyje turi ir sandėlius, ir džiovyklą, tačiau nauja įranga atvėrė platesnes galimybes, nes senoji džiovykla nebuvo pakankamai naši. Kadangi ūkyje naujiems statiniams vietos nedaug, ūkininkas pasirinko „Inter-Silo“ siūlomą bokštą, mat jis nėra didelis, tačiau atlieka daug funkcijų. Be to, bokšte grūdus džiovinti yra pigiau nei džiovykloje.

Pasak R.Bertašiaus, labai patogu turėti ir bokštą, ir džiovyklą, kai ūkyje auginama daug skirtingų grūdinių kultūrų. Ūkininkas džiaugiasi įsigijęs ilgalaikį turtą ir tikisi, kad įranga tarnaus bent 10–20 metų.

nuotrauka::3 nocrop

Talpyklų pasirinkimas – platus

nuotrauka::5 left nocrop

Maišymo įranga bei džiovinimo bokštas buvo sukurti „Sukup“ gamykloje prieš maždaug 50 metų. Dauguma sprendimų yra patentuoti ir nuolat tobulinami. Viskas pagaminta to paties gamintojo ir pritaikyta veikti kartu. Tai leidžia išvengti problemų, su kuriomis susiduriama, jei derinami skirtingų gamintojų įrenginiai. Džiovinti bokšte – universalus sprendimas. Tai yra ir saugykla, ir džiovykla kartu. Puiki ventiliacija leidžia kokybiškai saugoti grūdus neribotą laiką. O maišymo įranga padeda pasiekti puikią kokybę ir reikiamą drėgnumą. Galimybė džiovinti iš karto didelį kiekį leidžia nestabdyti kūlimo proceso bei jį pailginti.

Džiovinimas ne itin aukštoje temperatūroje nedaro žalos grūdams ir yra naudingas ekonomiškai. Itin mažai priežiūros reikalaujanti įranga leidžia ūkininkams susikoncentruoti į kitus darbus.

Įmonė „Inter-Silo“ grūdų džiovinimo bokštus montuoja daugiau nei 6 metus ir jau yra įrengusi daugiau kaip 500 tokių bokštų Europoje. Lietuvoje per du sezonus sumontuoti 13 bokštų „Sukup“, kurių talpa – nuo 400 iki 1 064 t. „Inter-Silo“ ne tik tiekia, bet pati ir montuoja įrangą, visiškai atsako už visus darbus, juos atlieka greitai, kokybiškai ir laiku. Visuomet esame kliento pusėje. Nuolat ieškome jam geriausio sprendimo, pripažįstame ir taisome klaidas.

Norime ir dirbame tam, kad savo pasirinkimu jie liktų patenkinti ir po 10 metų. Dėkoju visiems pirmiems mūsų klientams už jų pasirinkimą, drąsą, pasitikėjimą ir draugystę.

Apie bokštus galima rasti www.inter-silo.lt

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Maisto ir veterinarijos tarnyba ragina maitinimo verslus atsakingiau tikrinti galimybių pasus 1

Maisto ir veterinarijos tarnyba ragina maitinimo verslus atsakingiau tikrinti lankytojų galimybių pasus. Anot...

Pramonė
2021.09.28
Registrų centras: žemės perleidimo sandorių mažėja, kainos auga

Žemės ūkio paskirties sklypų perleidimo sandorių skaičius ir įsigyjamos žemės plotas Lietuvoje kelerius...

Statyba ir NT
2021.09.27
Aliuminio deficitas ir augančios kainos – galvos skausmas aludariams  Premium

Jau šią vasarą aludariai daugelyje šalių susidūrė su aliuminio skardinių trūkumu. Padėtis negerėja ir dabar,...

Prekyba
2021.09.27
Pieno perdirbėjai prarado Kinijos rinką, bet to nesureikšmina 5

Pablogėjus Vilniaus ir Pekino santykiams bei Kinijos partneriams nutraukiant bendradarbiavimą su Lietuvos...

Pramonė
2021.09.23
„Mantinga“ pasirinko komunikacijos partnerius

Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių gamintojos UAB „Mantinga“ komunikacijos partneriais tapo ryšių su...

Rinkodara
2021.09.23
„Auga Group“ ketina trauktis iš Varšuvos biržos  

Verslininko Kęstučio Juščiaus netiesiogiai kontroliuojama viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio...

Rinkos
2021.09.22
ŽŪM siūlo keisti maisto rezervo tvarką

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo keisti valstybės maisto produktų rezervo tvarką. Valstybės rezervo...

Pramonė
2021.09.21
Paskirta nauja „Fazer Bakery Baltic“ vadovė

Anne Mere tampa kepyklų „Fazer Bakery Baltic“, Lietuvoje atstovaujančių „Gardėsio“ duonos prekiniam ženklui,...

Vadyba
2021.09.20
Ūkininkų nuostoliai šiemet – didesni nei pernai

Nedidelė dalis pasėlių vis dar yra laukuose, tačiau ūkininkai ir draudimo bendrovės pastebi, kad nepalankūs...

Pramonė
2021.09.19
Rusija savo įtaką plečia pasitelkdama ir „kviečių diplomatiją“ Premium

„Vladimiras Putinas buvo ką tik tapęs prezidentu, – sako rinkos konsultantas Maskvoje, pageidavęs, kad jo...

Pramonė
2021.09.19
„NielsenIQ“: duonos ir jos gaminių kategorija traukiasi Premium

Per pastaruosius metus, iki š. m. liepos, duonos, duonos gaminių ir kepinių kategorijos apyvarta susitraukė...

Prekyba
2021.09.18
Dalis kavinių galimybių pasą tikrina prie staliuko, SAM tokią tvarką draudžia 1

Einant į pabaigą pirmajai savaitei su platesniu galimybių paso taikymu, dalis maitinimo įstaigų pasakoja...

Verslo aplinka
2021.09.18
JK kritiškai trūkstant darbuotojų, perspėja – maisto deficitas taps kasdieniu reiškiniu Premium 17

Ištuštėjusios lentynos Jungtinės Karalystės (JK) prekybos centruose ir veiklą stabdyti priversti arba...

Verslo aplinka
2021.09.16
„Žemaitijos pieno“ pajamos augo, pelnas mažėjo 

Viena didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių „Žemaitijos pienas“ pirmąjį pusmetį gavo 93,25 mln. Eur...

Pramonė
2021.09.14
„Linas Agro Group“ perka žaliavų prekybos įmonę „Agro logistic service“ 

AB „Linas Agro Group“ pasirašė akcijų pirkimo–pardavimo sutartį dėl 100% UAB „Agro logistic service“ akcijų...

Rinkos
2021.09.14
Latvija ketina pasekti Estijos pavyzdžiu ir uždrausti kailinių gyvūnų auginimą 2

Latvijos Saeima svarstys gyvūnų apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis būtų nuo 2026-ųjų uždrausta veisti...

Pramonė
2021.09.14
Prancūzijos šampano gamintojai atnaujins eksportą į Rusiją 2

Prancūzijos šampano gamintojai planuoja nuo rugsėjo 15-osios atnaujinti šio gėrimo tiekimą Rusijai, skelbia...

Verslo aplinka
2021.09.13
JK gresia ilgalaikis produktų trūkumas, perspėja šalies Maisto ir gėrimų federacija 2

Jungtinės Karalystės (JK) pirkėjai gali susidurti su ilgalaikiais maisto produktų trūkumais ir pustuštėmis...

Verslo aplinka
2021.09.10
Baltijos jūros „negyvoji zona“ – didesnė nei visa Lietuvos teritorija ir toliau plečiasi 6

Baltijos jūroje aptinkama „negyvoji zona“, kurioje yra labai mažai deguonies, užima beveik 70.000 kvadratinių...

Verslo aplinka
2021.09.09
Daugiau tiekėjų galės pasinaudoti įstatyme numatyta apsauga 

Nuo lapkričio 1 d. įsigaliojus Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ)...

Prekyba
2021.09.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku