Visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, po šio šildymo sezono norinčių renovuotis bus daugiau

Kartu su augančiomis šildymo kainomis, didėja ir gyventojų susidomėjimas daugiabučių modernizacija. Norintys už šildymą mokėti mažiau butų savininkai apsvarsto ir galimybes įsidiegti alternatyvius energijos šaltinius, kurie net tik padeda sutaupyti, bet ir prisideda prie žalesnės aplinkos kūrimo.
Tokią informaciją atskleidė kiekybinė visuomenės nuomonės apklausa, atlikta rinkos tyrimų bendrovės. Joje dalyvavo 1015 nuolatinių gyventojų iš visos Lietuvos, 409 jų renovuotinų daugiabučių namų gyventojai. Tyrimą inicijavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
Visuomenės apklausa atskleidė, kad kiek daugiau nei pusė (56 proc.) renovuotinų daugiabučių gyventojų nurodo, kad šildymo kainų augimas skatina juos galvoti apie būsto atnaujinimą.
Nerenovuotų daugiabučių gyventojai už šildymą moka 2-3 kartus didesnes sąskaitas, nei tie, kurie jau atsinaujino savo gyvenamuosius namus arba gyvena naujos statybos būstuose. Kainoms už šildymą augant, vienintelis būdas žymiai sutaupyti atnaujinti savo daugiabutį, taip padidinant jo energinį efektyvumą. Pradėjus rūpintis savo namo modernizacija dabar, ateityje nebereikės jaudintis dėl sąskaitų už šildymą, teigia APVA direktorius Vytautas Vrubliauskas.
Nori gyventi šilčiau ir mokėti mažiau
Šiauliuose daugiabučių modernizaciją atstovaujančios bendrovės specialistė Judita Kivyliūtė pastebi, kad gyventojų susidomėjimas renovacija auga. Tai gali būti susiję tiek su augančiomis šildymo kainomis, tiek su nuolatiniu būstų renovaciją administruojančios įmonės darbu, viešinant daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą ir jos naudas.
Dažniausiai daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojus susimąstyti apie galimybę atnaujinti savo namą paskatina didelės sąskaitos už šildymą ir temperatūrų skirtumas atskiruose kambariuose ar butuose šildymo sezono metu. Ne ką mažiau svarbi priežastis, skatinanti gyventojus atnaujinti savo daugiabutį namą, yra siekis kompleksiškai sutvarkyti savo daugiabučio namo inžinerines sistemas, apšiltinti ir pakeisti stogo dangą, langus, duris, pasakoja J. Kivyliūtė.
Alternatyvūs energijos šaltiniai populiarėja negreitai
Atliktas tyrimas parodė, kad net 80 proc. renovuotinų daugiabučių gyventojų, kurie būtų linkę modernizuoti savo būstą, nurodo, kad šildymo kainų augimas skatina juos atnaujinant būstą diegti ir alternatyvius energijos šaltinius: saulės jėgaines, geoterminį šildymą, šilumos siurblius ir kt.
Klaipėdoje renovacijos projektus administruojanti Vilija Adakauskienės teigia, kad daugiabučių, įsidiegusių atsinaujinančius energijos šaltinius, mieste nėra daug. Kadangi kaimynystėje toks sprendimas retai sutinkamas, planuojančius modernizaciją gyventojus jis dažnai gąsdina, nes vis dar yra per mažai realių pavyzdžių, kurie padėtų susipažinti su atsinaujinančių energijos šaltinių teikiamomis naudomis. Kad ir kokius skaičiavimus administratorius pateiktų, gyventojai vis tik labiausiai pasitiki kaimynų patirtimis, tačiau tikimasi, jog tokių daugiabučių mieste daugės, o kartu ir gyventojų, kurie diegsis aplinkai draugiškus sprendimus.
Specialistei pritaria ir Edvinas Bindokas, dirbantis daugiabučių namų atnaujinimo srityje Kauno mieste: Atsinaujinantys energijos šaltiniai sunkiai skinasi kelią į gyventojų širdis. Pastebimas šių priemonių diegimo daugiabučiuose didesnis aktyvumas, bet tai dar nėra masinis reiškinys. Manau, kad pagrindinė to priežastis nepasitikėjimas naujomis technologijomis ir baimė, kad investicijos neatsipirks.
APVA primena, kad daugiabučių renovacija ir alternatyvių šaltinių diegimas padeda ne tik sutaupyti, bet ir žymiai prisideda prie sveikos aplinkos kūrimo ir klimato kaitos stabdymo.
Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: www.betalt.lt arba telefonu 8 614 99699.
.png)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti