Šveicarija balsavo už visą veidą dengiančių musulmoniškų skarų draudimą

Šveicarijos referendume nedidele balsų persvara pritarta draudimui viešose vietose dėvėti visą veidą slepiančias musulmonių nešiojamas skaras, tokias kaip burkos ar nikabai.
Suskaičiavus sekmadienio balsavimo balsus, oficialiai paskelbta, kad 51,21% balsavusiųjų (1.426.992) parėmė draudimą, o 48,8% buvo prieš (1.359.621). Balsavime dalyvavo 50,8% rinkėjų.
Nors referendumo formuluotėje, kurioje siūlyta balsuotojams pritarti draudimui visą veidą slepiantiems dangalams konkrečiai neminimos burkos ir nikabai, šios musulmoniškos skaros dengia visą veidą, išskyrus akis, nekyla abejonių kokia yra šio sprendimo esmė.
Draudimas reiškia, kad niekas negali visiškai uždengti savo veido viešose vietose, pavyzdžiui, parduotuvėse. Išimtis sudaro maldos vietos.
Draudimo šalininkai sveikino sprendimą, teigdami, kad tai būdas kovoti su radikaliuoju islamu. Oponentai sprendimą vadina seksistiniu ir rasistiniu.
Pasiūlymą pateikusi dešinioji Šveicarijos liaudies partija (SVP) pasitelkė šūkius, raginančius stabdyti ekstremizmą.
Šveicarijos islamo grupuotė teigė, kad musulmonams tai buvo tamsi diena.
Sprendimas atveria senas žaizdas, dar labiau praplečia teisinės nelygybės principą ir siunčia aiškų atskirties signalą musulmonų mažumai,- sakoma Musulmonų centrinės tarybos pranešime. Taryba skelbia, kad ginčys sprendimą teisme, praneša BBC.
Draudimui nepritaria ir Šveicarijos vyriausybė, teigianti, kad valstybė neturėtų nurodinėti ką moterims dėvėti.
Liucernos universiteto tyrimas parodė, kad Šveicarijoje beveik niekas nedėvi burkų ir tik labai nedaug yra moterų veidą dengiančių nikabais. Iš 8,6 mln. Šveicarijos gyventojų apie 5% sudaro musulmonai, daugiausia kilę iš Turkijos, Bosnijos ir Kosovo.
Islamiškų veidą dengiančių šydų dėvėjimas viešumoje reglamentuojamas ir kai kuriose Europos Sąjungos šalyse. Prancūzija 2011 m. uždraudė dėvėti visą veidą dengiančius šydus, jų dėvėjimą reguliuojantys ir iš dalies draudžiantys įstatymai yra priimti Nyderlanduose, Danijoje, Austrijoje ir Bulgarijoje.
Šveicarijoje referendumas surengtas tuo metu, kai dėl koronaviruso pandemijos tokiose vietose kaip parduotuvės ar viešais transportas privaloma dėvėti veido kaukes.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti