EK tikslas, kad vasarą būtų paskiepyta 70% ES suaugusių gyventojų

Publikuota: 2021-01-19
VUL Santaros klinikų nuotr.
svg svg
VUL Santaros klinikų nuotr.

Europos Komisija iškėlė tikslą iki 2021 m. vasaros visose valstybėse narėse paskiepyti 70% visų suaugusių gyventojų.

Papildyta: EK pavaduotojas teigia, kad 70% tikslas yra iki vasaros pabaigos, nors komunikate įrašyta „iki vasaros“.

Jau iki 2021 m. kovo ES narėse turi būti paskiepyta ne mažiau kaip 80% vyresnių nei 80 metų žmonių ir 80% sveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos specialistų, numatyta Europos Komisijos komunikate, kuris paskelbtas prieš ketvirtadienį vyksiantį ES vadovų susitikimą.

Tiesa,  Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas, kurį cituoja AFP-BNS, patikslina, kad užsibrėžtas laikotarpis yra „iki vasaros pabaigos“, tai yra iki rugpjūčio pabaigos.

Europos Komisijos vadovės Ursulos von der Leyen pareiškime sakoma, kad 70% tikslo pasiekimas būtų „lūžio taškas mūsų kovoje su virusu“.

Ko turi imtis valstybės narės

EK komunikate (kurį galima rasti čia) išdėstyti pagrindiniai veiksmai, kurių turėtų imtis valstybės narės, Europos Komisija, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras ir Europos vaistų agentūra, kad padėtų sumažinti riziką ir kontroliuoti viruso plitimą, pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

Numatyta, kad valstybės narės ir Europos Medicinos agentūra (EMA) bendradarbiaus su farmacijos bendrovėmis ir išnaudos visas ES turimas galimybes, kad kuo labiau padidintų vakcinų gamybos pajėgumus.

Taip pat numatyta, iki 2021 m. sausio pabaigos susitarti dėl bendro požiūrio, kad valstybių narių išduoti vakcinavimo pažymėjimai būtų pripažįstami visoje ES ir už jos ribų ir jais būtų galima greitai pasinaudoti.

EK numato, kad valstybės narės turėtų atnaujinti savo tyrimų strategijas ir atsižvelgti į naujas viruso atmainas ir plačiau naudoti greituosius antigenų testus.

„Valstybės narės turėtų skubiai užtikrinti, kad genomo sekoskaita būtų atliekama ne mažiau kaip su 5%, o pageidautina – su 10% teigiamų tyrimų rezultatų. Šiuo metu daugelis valstybių narių tiria mažiau nei 1% mėginių, o to nepakanka, kad būtų galima įvertinti esamų atmainų plitimą ar aptikti naujas“, — teigiama EK komunikate.

Jame taip pat aptariamos priemonės, kaip išsaugant bendrąją rinką ir laisvą žmonių judėjimą mažinti su kelionėmis susijusią viruso perdavimo riziką.

Drauge primygtinai raginama atsisakyti visų nebūtinų kelionių, kol epidemiologinė situacija žymiai pagerės. O keliaujantiems iš vietovių, kuriose yra labiau paplitusios susirūpinimą keliančios atmainos, turėtų būti toliau taikomi proporcingi kelionių apribojimai, keliautojams turėtų būti atliekami tyrimai.

VŽ rašė, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antadienį paragino Lietuvą ir visą ES išsikelti sau ambicingą tikslą iki šių metų vidurio nuo koronaviruso paskiepyti apie 70% populiacijos. Lietuvos atveju tai būtų beveik 2 mln. žmonių.

Šiuo klausimu G. Nausėda ketvirtadienį rengiasi tartis nuotoliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Przidentas, drauge su Latvijos ir Estijos premjerais

kreipėsi į Europos Sąjungos institucijų vadovus, ragindami artimiausioje Europos Vadovų Taryboje susitarti dėl ES piliečių kolektyvinio imuniteto pasiekimo tikslų ir terminų.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus