A. Lukašenka konsultuojasi su V. Putinu, miestuose vėl būriuojasi minios 

Publikuota: 2020-08-15
Minske vyksta atsisveikinimas su A. Taraykovskiu. „Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.
svg svg
Minske vyksta atsisveikinimas su A. Taraykovskiu. „Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.

Vladimiras Putinas ir Aliaksandras Lukašenka, Rusijos ir Baltarusijos prezidentai, šeštadienį kalbėjosi telefonu.

Apie tai šiandien skelbia įvairūs informacijos kanalai Rusijoje ir Baltarusijoje. Šaltinius prezidentūroje cituojančios agentūros rašo, kad buvo aptariama „Baltarusijos viduje ir aplink ją besiklostanti situacija“.

Šiandien A. Lukašenka Minske vykusiame pasitarime pareiškė, kad „spalvotų revoliucijų metodikoje jau pasirodė išorinio kišimosi elementai“. Jis pareiškė apie būtinybę susisiekti su V. Putinu, kadangi „tai yra pavojus ne tik Baltarusijai“. Pasak A. Lukašenkos, dabar Baltarusijos „gynyba yra ne mažiau, nei visos mūsų erdvės, Sąjungos valstybės gynyba ir pavyzdys kitiems“. Jis tvirtina, jog jeigu baltarusiai „neišlaikys“, ši banga „nusiris ten“.

„Aliaksandras Lukašenka informavo apie padėtį Baltarusijoje, susiklosčiusią po prezidento rinkimų. Abi pusės išreiškė įsitikinimą, kad visos iškilusios problemos bus greitai sureguliuotos, – sakoma Kremliaus pranešime. – Svarbiausia, kad šiomis problemomis nepasinaudotų destruktyvios jėgos, siekiančios pakenkti abiem šalims naudingam bendradarbiavimui sąjunginės valstybės pagrindu.“

Kremliaus spaudos tarnyba priduria, kad „kalbant apie išvakarėse įvykusį anksčiau Baltarusijoje sulaikytų 32 piliečių piliečių grąžinimą į Rusiją, pateiktas teigiamas įvertinimas glaudžiai atitinkamų žinybų sąveikai šiuo klausimu“. Taip pat nurodoma, kad „susitarta tęsti reguliarius kontaktus įvairiais lygiais ir patvirtintas nusiteikimas stiprinti sąjunginius ryšius, kas visiškai atitinka Rusijos ir Baltarusijos broliškų tautų esminius interesus“, – nurodė Kremlius.

Pranešime pažymima, kad pokalbį inicijavo Minskas.

Demaskuojama propaganda

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Baltarusijos prezidento kreipimasis pagalbos į Rusijos vadovą Vladimirą Putiną demaskuoja visą iki šiol buvusią jo propagandą.

„Tai demaskuoja visą propagandą ir akių dūmimą, kuris buvo iki šiol. Metas būtų pažvelgti realybei į akis“, – BNS šeštadienį sakė ministras.

Jo teigimu, A. Lukašenkos retorika žemina permainų reikalaujančius žmones.

„Tai yra tos valstybės piliečiai, o ne kažkas kažkieno manipuliuojama, reikėtų nustoti juos įžeidinėti vadinant bedarbiais ar nežinančiais ko nori, žeminti, rodant, kad jie neverti ne tik pagarbos, bet ir dėmesio. Tai ėjimas į aklavietę, kur gali būti pasekmės ne tik asmeninės, bet ir šaliai“, – pridūrė L. Linkevičius.

Tiek kalbėdamas su BNS, tiek įraše tviteryje jis A. Lukašenką pavadino „buvusiu Baltarusijos prezidentu“.

„Nors ir buvęs vadovas, bet vis tiek turėtų atsakomybę jausti“, – sakė L. Linkevičius.

Vėl renkasi minios

„Tut.by“ rašo, kad šeštadienio popietę Minske ir kituose šalies miestuose vėl pradėtos akcijos. Sostinėje surengtas atsisveikinimas su protestų metu žuvusiu Aliaksandru Taraikovsiu, kuriame susirinko tūkstančiai žmonių.

Daugelis susirinkusiųjų skandavo „Pasitrauk!“, o kai kurie žmonės laikė sumuštų protestuotojų nuotraukas, pasirodžius pranešimams, kad sulaikyti demonstrantai buvo mušami ir kankinami.

Kiti laikė plakatus su užrašais „Ne smurtui“ ir „Daugiau jokių kankinimų“.

Teisėsaugos pareigūnai kol kas nemėgina sutrukdyti akcijos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus