Vilniuje ir Kaune – iš anksto balsuoti norinčių rinkėjų eilės

Publikuota: 2019-02-27
Atnaujinta 2019-02-27 12:25

Šimtai žmonių trečiadienio rytą atėjo į miestų savivaldybes, kad iš anksto atiduotų savo balsą tarybų ir merų rinkimuose.

Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybėse dar prieš oficialią balsavimo pradžią nusidriekė keliasdešimties žmonių eilės, pranešė BNS žurnalistai. 

Kai kuriems rinkėjams klausimų sukėlė naujovės – šiemet balsavimo kabinos yra be užuolaidų, balsadėžės – ne skaidrios, o užklijuotos matine lipnia juostele.

„Žmonės jau pradeda rinktis, visi nori ateiti prieš darbą“, – BNS sakė sostinės savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Eugenija Ibianskienė.

Ji prognozavo, kad dar daugiau žmonių prie balsadėžių ateis ketvirtadienį, antrąją išankstinio balsavimo dieną.

44-erių mokytojas Mindaugas Balčiauskas po rinkimų tikisi, kad mieste sumažės transporto spūstys.

„Taip, jau esu apsisprendęs, už ką balsuoti. Turiu optimizmo, gal kamščiai sumažės mieste“, – BNS sakė vyras.

Tuo metu 57-erių viešojo sektoriaus darbuotoja Irena Jankauskienė teigė, kad galutinai apsispręs, už ką balsuoti, tik paėmusi biuletenį į rankas.

„Buvau jau pasirinkusi partiją, už kurią balsuoti, bet pažiūrėjusi sąrašus išsamiau, pradėjau abejoti. Bet balsuosiu už partiją, man komitetai neatrodo patvarūs“, – sakė moteris.

22-ejų studentė Milda Pieškutė prie balsadėžės eina žinodama savo pasirinkimą bei tikina neapsisprendusi tik dėl konkrečių pasirinkto sąrašo politikų reitingavimo.

„Einu balsuoti, nes man atrodo, kad niekas už mane neturėtų valdžios išrinkti“, – teigė ji.

Išankstinio balsavimo procedūra – šiek tiek sudėtingesnė nei įprasto balsavimo, todėl Kaune komisijos nariai pastebimai dirbo lėčiau, pasitardami ir pratindamiesi prie naujos tvarkos bei atsiprašydami balsuojančiųjų, kad reikia ilgai laukti.

Drauge balsuoti atvykę kauniečiai 43-ejų Edvardas ir 38-erių Jovita atkreipė dėmesį, kad nuo ankstaus ryto kabinose nebuvo kandidatų sąrašų, todėl buvo sudėtinga Kauno sąrašo ieškoti didžiulėje knygoje, kurioje – visų savivaldybių kandidatai.

„Davė visos Lietuvos didelę krūvą ir ieškok, kur ten viskas. Yra nepatogu, būtų gerai, kad būtų Kauno miesto sąrašai“, – sakė Edvardas.

Pasak Jovitos, išsirinkti, už ką balsuoti, sudėtinga nebuvo.

„Kai turi savo favoritus nuo seno, už juos ir balsuoji. Tikėsimės, kad tie favoritai ir laimės“, – jai pritarė Edvardas.

Balsavimas iš anksto vyksta visų savivaldybių pastatuose trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 valandos.

Trečiadienį iš anksto balsuoja prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vilniaus mero postą išlaikyti siekiantis Remigijus Šimašius ir sostinės vadovo posto siekiantis buvęs meras Artūras Zuokas, antrai kadencijai kandidatuojantis Kauno vadovas Visvaldas Matijošaitis, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

D. Grybauskaitė sako balsavusi už sąžiningumą ir skaidrumą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako lengvai apsisprendusi, už ką balsuoti Vilniaus mero ir savivaldybių rinkimuose.

Trečiadienį dalyvavusi išankstiniame balsavime Vilniaus savivaldybėje, ji teigė, jog tarp jos keliamų kriterijų buvo „sąžiningumas, ar vykdomas duotas žodis“, taip pat skaidrumas.

„Tai yra vienas pagrindinių mano kriterijų“, – sakė ji, paklausta, ar jai buvo svarbi kandidatų skaidri praeitis.

„Man buvo lengva išsirinkti, nors kandidatų ir septyniolika. Bet žinau, už ką balsavau“, – sakė p. Grybauskaitė.

Šalies vadovė sako nereitingavusi politikų pasirinktame sąraše, sakydama, kad pasitiki pasirinkta „organizacija“. 

„Kai balsuoji, tikiesi, kad išrinks tą, už kurį balsuoji, bet ne visada taip išeina. O permainos ir taip vyksta, jos priklauso nuo mūsų pačių, nuo kiekvieno Lietuvos žmogaus“, – teigė prezidentė, paklausta, ar balsavo už permainas sostinėje.

Prezidentė sako balsavusi rinkimuose iš anksto, nes šią savaitę išvyksta vizito į Slovakiją ir Austriją.

Ji taip pat mano, jog tiesioginiai merų rinkimai pasiteisino.

„Manau, kad taip. Jie po truputį įgyja daugiau drąsos ir jėgos. Gal ateityje reikės ir tikslinti įstatymus, bet taip, tai yra galimybė žmonėms tiesiogiai pasisakyti, tiesiogiai rinkti. Po tų pasikeitimų tiesiogiai renkami (merai – BNS) visiškai kitaip jaučia ir žmonių paramą ar kritiką, yra jiems tiesiogiai atskaitingi“, – kalbėjo p. Grybauskaitė. 

R. Karbauskis tarybose tikisi apie 300 atstovų

Trečiadienį Kaune iš anksto balsavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis tikisi apie 300 partijos atstovų savivaldybių tarybose.

„Manau, apie 300 tarybose. Manau, kad išlošime ir balsų prasme. Dėl merų sunkiau paskaičiuoti, nes nulems, kas papuls į antrąjį turą“, – žurnalistams Kauno savivaldybėje sakė p. Karbauskis.

Šiaulių rajono savivaldybės rinkimuose balsavęs politikas sako, kad pasirinkimas nebuvo labai didelis.

„Tikiuosi, kad mes ten nesunkiai laimėsime“, – sakė jis.

Pono Karbauskio teigimu, nėra partijų, su kuriomis „valstiečiai“ negalėtų dirbti savivaldybių tarybose, nes jose, pasak politiko, situacija dažnai būna kitokia nei nacionalinėje politikoje.

„Šiandien pasakyti su kuo nebūtų galima dirbti, aš nedrįsčiau“, – kalbėjo p. Karbauskis.

Kaune Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga remia dabartinio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kandidatūrą.

„Mes tuo įvykiu, jei Kauno meras Matijošaitis laimės rinkimus, džiaugsimės kaip bet kurio savo mero laimėjimu“, – sakė jis.

Ponas Karbauskis mano, kad „valstiečiams“ turėtų sektis tose savivaldybėse, kur partija dominavo ir turėjo merus šią kadenciją, tarp jų – Ignalinos, Šiaulių ir Panevėžio rajonai.

„Tai, kad mes dirbome tuos du su puse metų nacionaliniame lygyje padės mūsų savivaldybių tarybų kandidatams pasiekti gerus rezultatus“, – kalbėjo p. Karbauskis.

R. Šimašius tikisi perrinkimo į Vilniaus merus, tvirtos daugumos

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tikisi, jog bus perrinktas į šį postą.

Išankstiniame balsavime Vilniaus savivaldybėje trečiadienį dalyvavęs meras žurnalistams taip pat sakė turintis „didelį lūkestį“, kad jo vadovaujamas komitetas „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ užsitikrins daugumą didžiausioje šalies savivaldybės taryboje.

„Tikiuosi to komforto, kurio tokio tvirto neturėjau praeitoje kadencijoje, kad būtų dauguma dar stipresnė. Aš tikrai tikiuosi ir norėčiau laimėti, viskas priklausys nuo vilniečių pasitikėjimo“, – tikino p. Šimašius.

Jis ragino vilniečius balsuoti rinkimuose, „kad būtų realizuoti jų lūkesčiai“.

„Balsavau už Vilniaus ateitį, už tai, kad negrįžtumėme į blogus senus laikus, kai buvo pardavinėjama vilniečių laisvė“, – teigė p. Šimašius.

Politikas sako, kad sėkmingai susiklosčius rinkimams, jis būtų pasirengęs sudaryti koaliciją su visomis politinėmis jėgomis, išskyrus Artūro Zuoko sąrašu „Laimingas Vilnius“ bei Darbo partija.

„Tai yra žmonių, kurie yra nesąžiningi, vadovaujamos frakcijos, su kitais derėtis galima lengviau“, – teigė jis.

Ponas Šimašius į Vilniaus mero postą išrinktas per pirmuosius tiesioginius savivaldybių vadovų rinkimus 2015-aisiais. 

A. Zuokas neabejoja dalyvausiantis antrajame ture Vilniaus mero rinkimuose

Po pertraukos grįžti į Vilniaus mero postą siekiantis Artūras Zuokas neabejoja dalyvausiantis antrajame merų rinkimų ture.

 „Vienareikšmiai, aš išeisiu į antrą turą“, – žurnalistams sakė p. Zuokas.

 Jis trečiadienį atvyko į Vilniaus savivaldybę balsuoti iš anksto su dalimi savo komandos. Buvęs sostinės vadovas sako, jog šiuose rinkimuose tiek kandidatų į merus, tiek sąrašų į sostinės tarybas pasirinkimas itin didelis, tačiau teigė balsavęs „už laimingiausią sąrašą ir už geriausią kandidatą į merus“.

Ponas Zuokas yra Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas. Rinkimuose jis dalyvauja su sąrašu „Laimingas Vilnius“.

Jis sostinei vadovavo 2000-2007 ir 2011-2015 metais.

Trečiadienį prasideda ir balsavimas specialiuose paštuose, tai yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Čia balsuoti galima iki penktadienio.

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio bus galima balsuoti namuose. Šia teise pasinaudoti gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sulaukę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 val. ir baigsis 20 valandą.

Vietos politikai rinkimuose varžosi dėl 1.502 mandatų tarybose, iš jų 60 – dėl merų. Dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus šiemet renkama 22 tarybos nariais mažiau nei per praėjusius rinkimus. 

Dėl savivaldybės tarybos nario mandato varžosi per 13.000 politikų, į merus kandidatuoja per 400 žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Kur vairuos Europą naujasis Parlamentas? 1

Šiandien prasideda balsavimas rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) – paskutinės balsadėžės ES valstybėse bus...

Įdomiau nei anksčiau: Europa pradėjo rinktis atstovus į Europos Parlamentą Premium

Nors įprastai Europos Parlamento (EP) rinkimai sulaukdavo mažai visuomenės dėmesio, šiais metais visoje...

Austrijos „McDonald's“ restoranai padės pasus pametusiems JAV piliečiams 2

Nuo šiol amerikiečiai, kurie lankydamiesi Austrijoje praras pasus ar kuriems kils kitų problemų, dėl kurių...

Verslo aplinka
2019.05.22
FNTT: kovoje su pinigų plovimu Lietuva taiko naują praktiką 8

Kovodama su pinigų plovimu, Lietuva ėmė taikyti naują praktiką – ikiteisminiai tyrimai pradedami vien kilus...

Verslo aplinka
2019.05.22
Prokuratūra sustabdė Sausio 13-osios tyrimą

Prokuratūra trečiadienį patvirtino, kad prieš tris savaites sustabdė nuo pagrindinės bylos atskirtą...

Verslo aplinka
2019.05.22
Th. May atnaujintas „Brexit“ planas ir vėl sutiktas kritiškai

Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, pristačiusi savo atnaujintą „Brexit“ planą, vėl susiduria su skeptiškomis...

Verslo aplinka
2019.05.22
Naujojo EP projekcijos rodo, kad Lietuvoje sėkmė lydės konservatorius 5

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei...

Verslo aplinka
2019.05.22
R. Vilpišauskas: kandidatai akcentuoja panašias ekonomines problemas, o detalesnių siūlymų nepateikia Premium

Abu kandidatai į prezidentus — tiek Ingrida Šimonytė, tiek Gitanas Nausėda identifikuoja beveik tokias pačias...

Verslo aplinka
2019.05.22
Registrų centrą perduos Ekonomikos ir inovacijų ministerijai 3

Šiuo metu Susisiekimo ministerijos žinioje esantis Registrų centras, baigus jo pertvarkas, bus perduotas...

Verslo aplinka
2019.05.22
NMA laikinai vadovauja J. Valikonis

Žemės ūkio ministrui atleidus Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovą Eriką Bėrontą, įstaigai nuo...

Vadyba
2019.05.22
Ukrainoje vyks pirmalaikiai rinkimai

Volodymyras Zelenskis, naujasis Ukrainos prezidentas, po pokalbių su parlamentinėmis frakcijomis pasirašė...

Verslo aplinka
2019.05.22
Tęsiasi išankstinis balsavimas, prasideda balsavimas specialiuose paštuose

Tęsiasi balsavimas iš anksto prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Verslo aplinka
2019.05.22
D. Trumpo mokesčiai ir prekybos karai smukdo užsienio investicijas Premium

Tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas 2018 m. sumažėjo daugiau nei ketvirtadaliu, kai Donaldas...

Finansai
2019.05.22
Stato išskirtinę individualių namų gyvenvietę Vilniuje: naujakuriai čia jausis lyg kurorte Verslo tribūna 25

Vilniuje, pušyno apsuptyje kyla 24 privačių namų gyvenvietė – „Voverių giraitė“. Vos kelis šimtus metrų nuo...

Verslo aplinka
2019.05.22
Kai bankai užtrenkia duris 5

Lietuvoje veikiantys bankai mažina dosnumą nekilnojamojo turto (NT) plėtotojams, senka paskolų upelis ir...

Finansai
2019.05.22
Rusijos planas, kaip išsigelbėti nuo sankcijų, stringa Premium 7

Maskvos planas sumažinti sankcijų daromą žalą ekonomikai valstybės pinigais skatinant bendroves kol kas...

Verslo aplinka
2019.05.22
VRK po rinkimų įvertins I. Šimonytės skundą dėl G. Nausėdos finansavimo 5

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė, kad jau prasidėjus išankstiniam balsavimui prezidento rinkimų...

Verslo aplinka
2019.05.21
Th. May leis parlamentarams balsuoti dėl antrojo referendumo 3

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, suteiks šalies parlamentarams galimybę balsuoti dėl to, ar...

Verslo aplinka
2019.05.21
Kinija ruošiasi atsakui į JAV spaudimą „Huawei“ 2

Kinija gali imtis atsako į Donaldo Trumpo, JAV prezidento, žingsnį įtraukti į juodąjį sąrašą Kinijos...

Verslo aplinka
2019.05.21
G. Surplys atleido NMA vadovą E. Bėrontą 4

Valstybės saugumo departamentui (VSD) balandį pareiškus, kad Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovas...

Pramonė
2019.05.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau