VGTU Statybos inžinerijos mokslai pateko į pasaulio universitetų šimtuką

Publikuota: 2019-02-27
Lietuvos universitetai stiprina pozicijas pasauliniame reitinge.  Vladimiro Ivanovo nuotr.
svg svg
Lietuvos universitetai stiprina pozicijas pasauliniame reitinge. Vladimiro Ivanovo nuotr.
 

Vilniaus Gedimino technikos universitetas pateko į geriausiųjų pasaulio universitetų šimtuką – statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijų srityje universitetui skirta 51-100 vieta.

Į tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings by Subject 2019“ įtraukos 4 Lietuvos aukštosios mokyklos, kurios vertintos pagal skirtingas mokslo ir studijų kryptis bei sritis. VGTU yra vienintelis iš visų universitetų Lietuvoje patekęs į šimtuką, aukščiausio Lietuvoje pripažinimo universitetas sulaukė statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijų kryptyje, pranešė VGTU.

„Reitingo rezultatai rodo spartų VGTU šuolį inžinerijos ir technologijų srityje. Stebėdami rinką, matome didėjančią socialinių mokslų svarbą, todėl nestebina ir VGTU sparčiai kylantys šios krypties rodikliai, sukuriantys sinergiją su technologiniais mokslais“, – reitingų rezultatus komentuoja VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Architektūros kryptyje VGTU jau kelerius metus išlaiko tą pačią poziciją ir užima 101–150 vietą. Ten pat reitinguota ir VGTU verslo ir vadybos kryptis – lyginant su pernai metais, pakilo per 100 pozicijų. Ekonomikos ir ekonometrijos kryptyje VGTU išlaikė tą pačią poziciją ir užima 201–250 vietą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Inžinerijos ir technologijų srityje VGTU yra 256 pozicijoje, o vertinant bendrus rezultatus socialinių mokslų ir vadybos srityje – 276 poziciją.

Lingvistika, fizika ir teisė

Vilniaus universitete (VU) aukščiausias reitingas suteiktas lingvistikos kryptyje (201–250 vieta) bei fizikos ir astronomijos kryptyje (251–300 vieta).

VU įvertintas 30 studijų krypčių iš 48 – trimis daugiau nei praėjusiais metais. 23-jų rodikliai šiemet gerėjo. Tarp 500 geriausių universitetų pasaulyje VU pateko keturiose studijų srityse iš penkių: fizinių mokslų (383 vieta), socialinių mokslų ir vadybos (384 vieta), menų ir humanitarinių mokslų (393 vieta), inžinerijos ir technologijos (451-500 vieta).

„Studijų krypčių reitingas šiemet nuteikia pozityviai, nes gerėjančius rodiklius stebime visose studijų srityse. Šie reitingai patvirtina tai, kad apie mūsų mokslininkus gerai atsiliepia kitų pasaulio universitetų kolegos, o absolventus puikiai vertina darbdaviai“, komentuoja VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Mykolo Romerio universitetas reitinguotas teisės kryptyje ir užima 251–300 vietą. Tai pirmas Lietuvos universitetas, reitinguotas teisės kryptyje. Anot Mykolo Romerio teisės mokyklos dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės, ši mokykla teisės kryptyje Lietuvoje turi daugiausiai sėkmingai veikiančių tarptautinių programų, teisės kryptyje studijuoja daugiausia užsienio studentų. „Lietuvos patekimas į pasaulinius teisės krypties reitingus yra itin reikšmingas įvykis, nes teisės kryptis kitų mokslų krypčių kontekste turi daug mažesnes tarptautines konkuravimo sąlygas, – teigia p. Jakulevičienė.

Kauno technologijų universitetas (KTU) aukščiausiai reitinguotas elektronikos ir elektros inžinerijos kryptyje (401–450 vieta).

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku