Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-10-29
Atnaujinta 2018-10-29 08:13

Pirmadienis, 2018 10 29

TRANSPORTAS.

Austrijos Graco mieste vyks Europos Sąjungos transporto ir aplinkos ministrų neformalus susitikimas. Trijų Baltijos valstybių transporto ministrai Grace atskirai susitiks su transporto eurokomisare Violleta Bulc ir aptars pastaruoju metu stringantį „Rail Baltica“ projektą.

SUSITIKIMAS.

Norvegijos sostinėje Osle prasideda Britanijos, Šiaurės ir Baltijos šalių lyderių susitikimas. Dviejų dienų renginyje Lietuvai, kaip ir Latvijai, atstovaus užsienio reikalų ministrai. Į „Šiaurės ateities forumu“ vadinamą renginį atvyksta premjerai iš Jungtinės Karalystės, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Suomijos, Estijos ir Islandijos. Susitikimo metu ketinama aptarti santykius su Rusija, regiono saugumo iššūkius ir galimybes stiprinti bendradarbiavimą į juos atsakant, kitas regiono valstybėms aktualias temas.

TVF.

Beveik savaitę trukusį darbą Lietuvoje baigia eilinės Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos ekspertai, kurie analizavo bendrą šalies makroekonominę būklę, vertino ūkio raidos tendencijas, padėtį finansų sektoriuje, įgyvendinamas reformas. Netrukus TVF ekspertai pateiks savo preliminarias išvadas, o vėliau parengs ir išsamesnį pranešimą apie ekonominę padėtį Lietuvoje, kuris bus perduotas Fondo valdybai Vašingtone vertinti. TVF misijos Lietuvoje lankosi kartą per pusmetį.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

KINIJA.

Lietuvos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pradeda kelių dienų vizitą Kinijoje. Susitikimuose su aukštais šios valstybės pareigūnais numatoma aptarti Lietuvos žemės ūkio produkcijos – mėsos ir pieno gaminių – eksportą į Kiniją, kitus dvišalės agroprekybos klausimus.

MINISTERIJA.

Darbą pradeda Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauno projekto vadove praėjusią savaitę tapusi Vitalija Zumerienė. ŽŪM pranešė, kad atranką laimėjusi p. Zumerienė turi daugiau kaip 10 m. patirties projektų valdymo srityje, tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje. Atrankoje į projekto vadovo vietą dalyvavo 5 pretendentai. Žemės ūkio ministeriją planuojama perkelti į Kauną 2019 m. pabaigoje – 2020 m. pradžioje.

LAIKAS.

Neformalaus Europos Sąjungos transporto ir aplinkos ministrų susitikime Austrijoje bus be kita ko pasitarta ir apie tai, kaip greitai įmanoma įgyvendinti Europos Komisijos pasiūlymą atsisakyti laiko sukinėjimo dukart per metus. Komisija siūlė tai padaryti itin greitai – jau kitąmet, tačiau nemažai ES valstybių paprieštaravo tokiai skubai. Dabar svarstomas pasiūlymas direktyvos dėl sezoninio laiko taikymo atsisakyti ne anksčiau kaip 2021 m.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku