Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-10-25
Atnaujinta 2018-10-25 08:52

Ketvirtadienis, 2018 10 25

PALŪKANOS.

Posėdžiaus Europos centrinis bankas (ECB), kuris be kita ko svarstys ir palūkanų normos klausimą, bet vargu ar priims sprendimus dėl jų didinimo. Kita vertus, rinkos laukia, ką šiuo klausimu ir apskritai apie Europos bei pasaulio ekonomikos ir finansų perspektyvas pasakys Mario Draghi, EBC prezidentas.

KARYBA.

Norvegijoje ir dar keliose NATO valstybėse bei Šiaurės jūroje prasideda ir iki lapkričio 8 d. vyks didžiausios per pastaruosius tris dešimtmečius Aljanso karinės pratybos „Trident Juncture“. Jose dalyvaus daugiau kaip 40.000 karių iš 30 šalių, tarp jų ir bemaž 100 lietuvių kariškių. Pratyboms vadovaus Vokietija, kuri deleguoja didžiausią grupuotę – 8.000 karių. NATO pastaraisiais metais priėmė ne vieną sprendimą dėl savo europietiškojo sparno, priglundančio prie agresyviosios Rusijos, gynybos stiprinimo, tad ir šios pratybos yra tokio stiprinimo plano dalis.

VETO.

Seimo posėdyje bus balsuojama, ar atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto įstatymui, numatančiam atliekų deginimo jėgainių veiklos ribojimus. Prezidentė įsitikinusi, kad Seimo priimtos Atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, kuriomis ne tik suteikiami Vyriausybei įgaliojimai pakeisti sprendimus dėl dviejų jau pradėtų statyti kogeneracinių jėgainių Vilniuje ir Kaune, bet ir uždrausta Lietuvoje ateityje statyti tokias atliekų deginimo gamyklas 20 km nuo gyvenamosios teritorijos, „be jokių pagrįstų aplinkosaugos kriterijų apriboja galimybes Lietuvoje statyti naujas jėgaines, taip pat kvestionuoja jau statomų jėgainių ateitį“. Tuo metu valdančioji koalicija pareiškė sieksianti surinkti bent 71 balsą Seime, kad veto būtų atmestas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

KONSTITUCIJA.

Seimo posėdyje bus pirmą kartą balsuojama dėl Konstitucijos pataisos, kuria siūloma reglamentuoti dėl apkaltos būdu pašalintų asmenų teisių įgyvendinimą. Pataisa leistų asmenims, pašalintiems iš pareigų apkaltos proceso tvarka, po dešimties metų grįžti į aktyviąją politiką. Norint priimti Konstitucijos pataisą reikia, kad už ją dabar ir paskui dar ir po trijų mėnesių pertraukos balsuotų ne mažiau kaip 94 Seimo nariai.

REFERENDUMAS.

Parlamentarai ketina priimti kreipimąsi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti ar spalio 18 d. Seimo priimtas nutarimas, kuriuo nustatyta privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės vykdyti 2019 m. gegužės 12 ir 26 dienomis, neprieštarauja Konstitucijai.

LRT.

Valdančiųjų valstiečių-žaliųjų atstovo Arvydo Nekrošiaus vadovaujamos laikinosios komisijos išvados dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) veiklos sugrįš į Seimo plenarinį posėdį ir dėl jų priėmimo bus balsuojama. Išvadose be kita ko siūloma sutapatinti LRT valdančios tarybos narių kadencijas su Seimo ir prezidento kadencijomis. Tam prieštarauja tiek LRT, tiek ir tarptautiniai ekspertai iš UNESCO.

RINKIMAI.

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turėtų apsispręsti dėl savo kandidato į Vilniaus merus. Bus pasirinktas vienas iš keturių potencialių pretendentų.

KONFERENCIJA.

Kauno technologijos universiteto „Santakos“ slėnyje rengiama tarptautinė konferencija „Pramonė 4.0 – sprendimai skaitmeninei transformacijai“.

APDOVANOJIMAI.

Vilniuje, „Vaidilos“ teatre bus surengta tradicinė kasmetinė Amerikos verslo apdovanojimų ceremonija.

MINĖJIMAI.

Lietuvoje minima 1992 m. spalio 25-ąją visuotiniame referendume priimtos Konstitucijos diena. Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos mini nepriklausomos Lietuvos žvalgybos 100-mečio jubiliejų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku