Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-10-24

Trečiadienis, 2018 10 24

PAKUOTĖS.

Europos Parlamento nariai balsuos dėl siūlymo nuo 2021 m. uždrausti Europos Sąjungoje vienkartinius plastikinius daiktus, pvz., stalo įrankius, lėkštes, gėrimų šiaudelius ar balionų lazdeles.

METRAIL. 

Vyriausybės kanceliarijoje numatomas pasitarimas, kuriame kancleris su gamintojais ir importuotojais aptars taikos sutarties galimybes ginče dėl pakuočių atliekų tvarkymo sistemos Metrail. Planuojamas Vyriausybės, Ūkio, Aplinkos ministerijų, Aplinkos apsaugos departamento atstovų ir suinteresuotų verslo atstovų susitikimas, kurio metu bus svarstoma susidariusi situacija.

ES.

Plenarinėje sesijoje Europos Parlamento nariai tvirtins Parlamento poziciją deryboms su Europos Sąjungos Taryba dėl kitų metų ES biudžeto. Jie greičiausiai nepritars ES Tarybos siūlomiems biudžeto karpymams.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

ENERGETIKA.

Seimo Energetikos komisijai uždarame posėdyje pristatomas Baltijos šalių elektros energijos sistemos sinchronizavimas su Vakarų Europa planas. Sinchronizavimą su Europos Sąjungos finansine parama numatoma atlikti iki 2025 m. Posėdyje dalyvaus laikinosios Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo grupės nariai, Energetikos ministerijos, „Litgrid“ atstovai.

VYRIAUSYBĖ.

Ministrų kabineto posėdyje numatoma pakeisti kasos aparatų naudojimo taisykles, kad jos be kita ko būtų suvienodintos taksi ir pavėžėjimo paslaugas suteikiantiems asmenims. Be to, Vyriausybė svarstys pasiūlymus dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano rengimo pakoregavimo, numatant dar labiau pratęsti terminą, per kurį deramasi dėl nelegalių pripažintų pastatų Nerijoje griovimo ar įteisinimo. Ministrai spręs ir dėl pasiūlymų kai kurias Susisiekimo ministerijos valdomas valstybės įmones – oro uostus, „Oro navigaciją“, Klaipėdos jūrų uostą, Vidaus vandenų kelių direkciją – paversti akcinėmis bendrovėmis.

ĮMONĖS.

Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre „Verslo žinios“ kartu su „Swedbank“ organizuoja jau šeštąją, tradicinę konferenciją „Įmonių finansai 2018“. Šiemet ji vyks net dviem srautais. Vienas srautas bus skirtas aukščiausio lygio įmonių ir finansų vadovams, kitas – vyr. buhalteriams, apskaitos bei finansų specialistams. 

TYRIMAI.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, atliekantis parlamentinį tyrima „Dėl veiksnių ir aplinkybių, lėmusių 2009-2010 metų krizės Lietuvoje reiškinius“, apklaus Vaidievutį Ipolitą Geralavičių ir Audrių Misevičių, 2004–2013 m. Lietuvos banko valdybos narius. Tuo metu Seimo laikinoji komisija, tirianti neteisėtas įtakas, į savo posėdį kviečiasi Valstybės saugumo departamento direktorių Darių Jauniškį, Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovą Žydrūną Bartkų bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atstovus. 

STATISTIKA.

Lietuvos Statistikos departamentas pateiks naujausius turimus duomenis apie eksportuotų ir importuotų prekių kainų pokyčius.

IT.

Konferencijoje Vilniuje bus pristatyta Lietuvos skaitmeninės ekonomikos apžvalga. Informacinės ir ryšių technologijos Lietuvoje sukuria vis didesnę apyvartą, kuri jau priartėjo prie 2 mlrd. Eur. IT sektorius – sparčiausiai augantis sektorius mūsų šalyje per pastaruosius penkerius metus. Kartu jis kuria vis didesnę vertę ir už jos ribų – eksportas pastaraisiais metais ūgtelėjo daugiau kaip 60%. Apžvalgą pristatys Paulius Vertelka, asociacijos „InfoBalt“ direktorius, ir Vadimas Ivanovas, VšĮ „Versli Lietuva“ Tyrimų ir analizės skyriaus vadovas.

MEDIJOS.

Kauno Vytauto Didžiojo universitete vyks viena didžiausių Baltijos ir Šiaurės šalyse UNESCO konferencijų – Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės renginys. Konferencija suburs daugiau nei 300 dalyvių – žurnalistų ir ekspertų iš UNESCO, Europos Komisijos, „Twitter“ ir kitų aukščiausio lygio institucijų, organizacijų ir universitetų, kurie aptars žiniasklaidos laisvę, manipuliavimą rinkėjais, virtualų saugumą, dezinformaciją, dirbtinį intelektą, e. valdymą ir kitus klausimus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku