Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-10-18

Ketvirtadienis, 2018 10 18

ES.

Briuselyje vyksta Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimas. Po vakarykščių debatų, skirtų Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš bendrijos deryboms, šiandien ES lyderiai kalba apie migracijos suvaldymą, žemyno saugumo užtikrinimą, klimato kaitą ir ekonominius klausimus, įskaitant ir dėl pinigų sąjungos bei krizės įveikimo mechanizmų stiprinimą.

PROTESTAS.

Briuselyje vykstančio Europos Vadovų Tarybos pasitarimo metu Lietuvos žemės ūkio rūmai inicijuoja protesto akciją dėl Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) po 2020 m. Protesto metu žemdirbiai reikalaus didesnių tiesioginių išmokų BŽŪP finansavime. Prie protesto akcijos taip pat prisijungs Lenkijos bei Čekijos žemės ūkio rūmai ir Latvijos žemdirbių savivaldos atstovai. Lietuvai naujuoju 2021–2027 m. laikotarpiu tiesioginėms išmokoms numatoma skirti 3,344 mlrd. Eur arba 5,8% daugiau nei 2014–2020 m. laikotarpiu, tačiau Kaimo plėtros programai numatoma skirti tik 1,214 mlrd. Eur – 26,2% mažiau negu 2014–2020 m. laikotarpiu. Pasiūlytasis scenarijus numato, kad 2027 m. Lietuvos tiesioginių išmokų vidurkis turėtų pasiekti tik 79% ES vidurkio.

BIUDŽETAS.

Seimo plenariniame posėdyje bus pateiktas Vyriausybės antradienį patvirtintas kitų metų biudžeto projektas. Į biudžetinį paketą įtraukti valstybės ir savivaldybių, „Sodros“ bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2019 m. biudžetai. Kitąmet numatomas 0,4% bendrojo vidaus produkto viešųjų finansų perteklius.

OPOZICIJA.

Opozicinės Seimo frakcijos rengia bendrą posėdį, į kurį kviečiamas premjeras Saulius Skvernelis ir Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis dėl neatsakytų bei kilusių papildomų klausimų po premjero pateiktų atsakymų Seimo plenariniame posėdyje apie Vyriausybės pasitarimų garso įrašų saugojimo subtilybes. Opozicija kaltina premjerą netiesos sakymu Seimui. Todėl esą norima dar sykį suteikti progą premjerui ir kancleriui išsamiai atsakyti į parlamentarams kilusius papildomus klausimus bei paaiškinti aplinkybes dėl nepateikiamo Vyriausybės pasitarimo įrašo. Premjeras jau iš anksto pareiškė abejojąs, ar ateis į šį susitikimą. Opozicija žada apsispręsti dėl tolesnių teisinių ir politinių veiksmų.

PATAISOS.

Seimo posėdyje numatoma vėl surengti galutinį balsavimą dėl Vyriausybės pasiūlytos šių metų biudžeto pataisos, numatančios valstybės paskolomis užtikrinti, kad krašto apsaugai šiemet būtų skirta ne mažiau kaip 2% bendrojo vidaus produkto. Prieš kelias savaites jau buvo Seimo posėdyje bandyta priimti šias pataisas, tačiau opozicija sužlugdė kvorumą, protestuodama prieš valdančiųjų paskutiniu momentu į tą patį įstatymą įtrauktos pataisos, jog skolintomis lėšomis galima užtikrinti ir naujai susikūrusių parlamentinių partijų finansavimą iš biudžeto. Ši pataisa skirta šiemet pavasarį susikūrusiai Gedimino Kirkilo vadovaujamai Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, kuri yra valdančiosios koalicijos dalis.

VETO.

Bus Seimui pateiktas prezidentės veto dėl Atliekų tvarkymo įstatymo pataisų, numatančių kogeneracinių jėgainių statybos ir plėtros apribojimus. Seimas balsuos, ar svarstyti valstybės vadovės veto, ar iškart laikyti įstatymą nepriimtu ir tokiu būdu faktiškai sutikti su veto.

DUOMENYS.

Registrų centro direktorius Saulius Urbanavičius pristatys bendrovės valdybos patvirtintą naują įmonės struktūrą ir veiklos modelį bei laukiamus teigiamus pokyčius. Numatoma atsakyti ir į klausimus dėl Registrų centro duomenų suteikimo žiniasklaidai tvarkos pakeitimus.

TEKSTILĖ.

„Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilniuje atidaroma tradicinė tekstilės paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius 2018“. Kartu veiks ekspozicija „Lietuvos aprangos ir tekstilės sektorius – integruota Pramonė 4.0 dalis“.

MUZIEJUS.

Vilniuje oficialiai atidaromas MO muziejus, pastatytas buvusio legendinio kino teatro „Lietuva“ vietoje.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau