Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-09-26

Trečiadienis, 2018 09 26

IRANAS.

Suplanuotas aukšto lygio Jungtinių Tautų Saugumo tarybos posėdis, skirtas Irano branduolinei krizei aptarti. Laukiama, kad jam pirmininkaus pats Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas.

RAPORTAS.

Jungtinių Tautų prekybos ir bendradarbiavimo agentūra išplatins raportą apie pasaulio ekonomikos padėtį praėjus dešimčiai metų po krizės. Pranešama, kad raporte greičiausiai bus konstatuota, jog pasaulio ekonomika išlieka labai jautri ir pažeidžiama, o vystymosi kulminacija buvo 2017 m., dabar ekonomika ima vystytis lėčiau. Kita vertus, dauguma pasaulio valstybių šįkart yra kur kas geriau pasirengusios galimiems naujos krizės iššūkiams.

TYRIMAS.

Parlamentinį krizės tyrimą atliekantis Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) apklaus ekspremjerą Gediminą Kirkilą ir buvusią europarlamentarę Margaritą Starkevičiūtę.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ponas Kirkilas 2006–2008 m. vadovavo Vyriausybei, t. y. tuo metu, kai specialistai jau ėmė teikti įspėjimus apie gresiančią krizę, bet valdžia priėmė nemažai sprendimų dėl išlaidų didinimo. Ponia Starkevičiūtė 2004–2009 m. buvo Lietuvos atstovė Europos Parlamente, jos bus prašoma pakomentuoti Lietuvos veiksmus ir sprendimus dėl krizės.

PREKYBA.

Vyriausybės uždarame pasitarime numatoma aptarti siūlomą priemonių planą dėl prekybos tinklų darbo ir maisto produktų kainų. Be kitų priemonių siūloma skatinti smulkiuosius ir vidutinius verslininkus steigti savus prekybos taškus, kitomis priemonėmis didinti konkurenciją, riboti prekybos centrų darbą savaitgaliais ir šventinėmis dienomis, imtis kitų mokestinių ir skatinamųjų priemonių.

RINKIMAI.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas patvirtins galutinį kandidatų pirminiams prezidento rinkimams, kurie įvyks lapkritį, sąrašą. Taip pat numatoma patvirtinti kandidatų į Europos Parlamentą kandidatų abėcėlinį sąrašą. Be to, Gabrielius Landsbergis, TS-LKD pirmininkas, žada pristatyti partijos kandidatą į Vilniaus miesto merus.

NT. 

Vyriausybės posėdyje planuojama jau trečią kartą per pastarąsias kelias savaites svarstyti įstatymo pataisas, kurios atveria kelią tęsti valstybei priklausančio nekilnojamojo turto valdymo centralizavimą, vietoje panaudos ir paslaugų tiekimo santykių pereina prie naujo administracinio modelio – nuomos santykių. Įstatymo projektas turėtų būti perduotas Seimui svarstyti, jeigu bus parlamentarų priimtas, įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 d.

LEU.

Vyriausybės pasitarime bus aptariamas klausimas „Dėl Lietuvos edukologijos universiteto centrinių rūmų pastatų“.

FORUMAS.

„Litexpo“ konferencijų centre Vilniuje prasideda dvi dienas vyksiantis tarptautinis forumas „Life Sciences Baltics“. Renginyje tikimasi sulaukti daugiau nei 1.500 pasaulinio garso biotechnologijų, farmacijos, medicininės įrangos ekspertų bei daugiau nei 40 pasaulinio lygio pranešėjų. Lietuva yra priskiriama prie pasaulinių lyderių gyvybės mokslų vystymo srityje.

TRUMPAI.

Seimo Sveikatos reikalų komitetui bus pateikta Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos informacija apie asmens sveikatos priežiūros įstaigų finansinę situaciją; Statistikos departamentas paskelbs naujausius turimus duomenis apie Lietuvai suteiktą paramą; Vilniuje prasideda dviejų dienų aviacijos konferencija ir paroda „Air Convention“, kurioje dalyvaus daugiau kaip trijų dešimčių pasaulio valstybių atstovai; Virginijus Sinkevičius, ūkio ministras, paskelbs Ūkio ministerijos organizuoto konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2018“ nugalėtoją.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku