Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-09-25

Antradienis, 2018 09 25

POPIEŽIUS.

Popiežius Pranciškus baigia apsilankymą Baltijos valstybėse. Ryte Vilniaus oro uoste įvyks oficiali atsisveikinimo su juo ceremonija. Popiežius išskris į Estiją, iš kurios vakarop išvyks į Romą.

ASAMBLĖJA.

Niujorke prasideda 73-osios Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos pagrindiniai debatai, kurių metu iš šios aukštos pasaulinės tribūnos pasisako daugelio valstybių lyderiai. Debatai truks iki spalio vidurio. Į juos vyks ir prezidentė Dalia Grybauskaiktė. Ypač laukiama Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo pasisakymo, kurio metu jis turėtų kritiškai įvertinti branduolinės programos vykdymu įtariamą Iraną. Beje, ir pastarosios valstybės prezidentas Hassanas Rouhanis, laukiama, irgi pasisakys iš JT tribūnos, paaiškins Teherano oficialią poziciją dėl branduolinės programos.

DERYBOS.

Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Sąjungos aukšti pareigūnai susitinka dar vienų derybų dėl prekybos klausimų. Derybininkai pareiškė tikintys, kad iki lapkričio pavyks pasiekti prekybos susitarimą, kuriuo būtų panaikinti kai kurie techniniai prekybos barjerai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

KOGENERACIJA.

Seime numatomas Atliekų tvarkymo įstatymo pataisų priėmimas dėl draudimo statyti kogeneracines atliekų deginimo jėgaines arčiau nei už 20 km nuo gyvenamųjų vietovių. Nemenka dalis opozicijos prieštarauja šiam įstatymui, vadindama jį antikonstituciniu. Praėjusią savaitę jai pavyko sužlugdyti pataisų priėmimą, tačiau valdantieji pareiškė ketinantys tęsti bandymus surinkti kvorumą, kad įstatymas būtų Seimo patvirtintas.

DOTACIJA.

Seimas balsuos dėl įstatymo, kuriuo pakeičiama valstybės biudžeto dotacijos teikimo partijoms tvarka, priėmimo. Šis įstatymas leis gauti pinigų iš biudžeto šiemet susikūrusiai Socialdemokratų darbo partijai, kuri priklauso valdančiajai koalicijai.

TYRIMAS.

Seimo plenariniame posėdyje numatoma surengti kelis kartus atidėliotą galutinį balsavimą dėl valdančiųjų valstiečių-žaliųjų inicijuotos laikinosios tyrimo komisijos dėl neteisėtos suinteresuotų asmenų įtakos politiniams procesams buvusių dviejų vyriausybių valdymo laikotarpiu sudarymo. Valdančiųjų atstovai tikina, kad naujoji komisija svarstytų klausimus, kurių nespėjo išnagrinėti parlamentinį tyrimą atlikęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Bet opozicija kaltina valdančiuosius politikavimu, nes numatoma, kad ji tyrimą baigtų kitų metų pavasarį – per patį trijų rinkimų kampanijų įkarštį.

VALDANTIEJI.

Seimas ketina balsuoti dėl Statuto pataisų, kad parlamento vicepirmininkų skaičius būtų padidintas nuo 5 iki 6. Tai leistų naujuoju Seimo pirmininko pavaduotoju deleguoti neseniai į valdančiąją koaliciją atėjusiems Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos atstovams. Jeigu Statuto pataisos būtų priimtos, balsavimas dėl naujojo vicepirmininko paskyrimo vyktų šį ketvirtadienį. Į šias pareigas greičiausiai būtų deleguotas „tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.

RINKIMAI.

Seimas balsuos dėl trijų nutarimų, kuriais nustatomos kitąmet įvyksiančių rinkimų datos. Savivaldos rinkimus numatoma surengti kovo 3 d., prezidento – gegužės 12-ąją, Europos Parlamento – gegužės 26 d. Tuo metu baigėsi apsisprendimo laikotarpis pretendentams į prezidentus, kuriems pasiūlyta dalyvauti pirminiuose opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų remiamo kandidato rinkimuose. Seimo narė Ingrida Šimonytė pranešė sieksianti dalyvauti šiuose rinkimuose, ekonomistas Gitanas Nausėda paskelbė to atsisakąs. Diplomatas Vygaudas Ušackas patvirtino, kad irgi sieks konservatorių paramos. Jis ketina Vilniuje šiandien pristatyti savo kandidatavimo programą – „Proveržio planą Lietuvai“.

PREKYBA.

Planuota, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje bus tęsiamos socialinių partnerių derybos dėl pasiūlymo riboti prekybos centrų darbą savaitgaliais ir šventinėmis dienomis. Tačiau susitikimo išvakarėse pranešta, kad šios derybos atidedamos neribotam laikui.

TRUMPAI.

Konstitucinis Teismas pradeda nagrinėti byla, ar Konstitucijai neprieštarauja normos, neleidžiančios suteikti leidimo gyventi Lietuvoje su tos pačios lyties Lietuvos piliečiu susituokusiam užsieniečiui; Lietuvos – Baltarusijos verslo taryba Vilniuje organizuoja II-ąjį verslo asociacijų forumą, skirtą Baltarusijos rinkai – forumo metu bus kalbama ir apie tai, kad pastaruoju metu ir vėl kilo diskusijos apie tai, ar Minskas nepasistengs savo dabar per Klaipėdą perkraunamų krovinių tranzitą nukreipti per kaimyninės Latvijos uostus; bankas „Swedbank“ pristatys atlikto tyrimo apie technologijų įtaką darbo vietoms rezultatus; ekspertai iš Britanijos pristatys savo analizę apie turizmo tendencijas Europoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku