Po skyrybų su Bendrija JK nežada jokių privilegijų imigrantams iš ES

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė, pirmadienį su savo ministrų kabinetu susitarė JK migracijos sistemą po Brexit nukreipti į kvalifikuotus imigrantus, taip pat p. May ministrų kabinetas nutarė, kad atvykėliams iš Europos Sąjungos (ES) nebus suteikta pirmenybės dirbti šalyje.
Vis dėlto JK vyriausybė, atsiliepdama į verslininkų poreikius ir priekaištus, po Brexit planuoja įsileisti ir dalį nekvalifikuotų darbuotojų iš užsienio, skelbia dienraštis Financial Times.
Praėjusią savaitę oficialūs pareigūnai rekomendavo prioretizuoti aukštos kvalifikacijos darbuotojus imigrantus, atvykstančius į JK po Brexit. JK bendrovės, kurios įdarbina žemos kvalifikacijos darbuotojus, išreiškė pasipiktinimą dėl tokios vyriausybės pozicijos. Jie taip pat pabrėžė, kad migrantams iš ES neturėtų būti suteiktos išskirtinės sąlygos.
Financial Times skelbia, kad nors ministrai pritarė tokiam patarėjų siūlymui nesuteikti išskirtinumo migrantams iš ES, tokia nuostata dar gali pasikeisti, jeigu JK patvirtintų susitarimą su ES po Brexit.
Susitarimas reikštų geresnes migracijos sąlygas, tačiau tas pats pasiūlymas galiotų, jeigu mes patvirtintume prekybos susitarimus ir su kitomis pasaulio šalimis, Financial Times citavo neįvardytą JK pareigūną.
Liko mažiau nei šeši mėnesiai, kol JK paliks ES, tačiau Londonas ir Briuselis niekaip negali susitarti, kaip atrodys ateities prekybos santykiai, ir p. May primygtinai reikalavo naujų kontrolės mechanizmų migrantams darbuotojams iš Bendrijos.
Ponios May atstovas spaudai ir JK vidaus reikalų ministerija kol kas tokios dienraščio skelbiamos informacijos nekomentuoja.
Anksčiau p. May yra sakiusi, kad Vyriausybė susitarė, kad JK pristatys naują sistemą, kuri geriausiai atspindės JK interesus, taip pat padės skatinti šalies produktyvumą.
Sieks produktyvumo
Šalies vyriausybės patarėjai savo ataskaitoje nurodė, kad turima informacija leidžia daryti išvadą, kad aukštos kvalifikacijos darbuotojai migrantai daro kur kas didesnę teigiamą įtaką JK produktyvumui negu žemos kvalifikacijos darbuotojai iš užsienio.
Praėjusią savaitę ES lyderiai atmetė p. May planą ir tvirtino, kad jos Brexit planas neveiks. JK pasiūlytas naujas ekonominės partnerystės planas yra netinkamas tai ketvirtadienį pareiškė Donaldas Tuskas, Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas.
Ponas Tuskas neformaliame ES vadovų viršūnių susitikime Austrijos Zalcburgo mieste teigė, kad p. May planas, jeigu būtų įgyvendintas, galėtų pakenkti bendrai ES rinkai.
Ponia May tikėjosi užsitikrinti paramą savo vadinamajam Chequers Brexit pasiūlymui, pagal kurį JK liktų bendroje ES rinkoje. JK premjerė taip pat bandė susiderėti dėl specialaus muitų susitarimo su ES, kuriuo būtų išvengta vadinamosios kietosios sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos.
Ponia May teigė, kad jos planas yra vienintelis, kuris šiuo metu yra ant derybų stalo.
Kartu JK vyriausybė rengsis galimam pasitraukimui iš ES be susitarimo, praėjusios savaitės JK pareiškime cituojama šalies premjerė.
Ponios May vyriausybė pirmadienį paskelbė dar vieną ataskaitų, kas būtų, jeigu JK pasitrauktų iš ES be susitarimo, seriją.
JK pasitraukimas iš Bendrijos be susitarimo trukdytų oro linijoms, sustotų prekių judėjimas su didžiausia JK prekybos partnere ir pan. JK iš ES oficialiai pasitrauks kitų metų kovo 29 d.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti