Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-09-18

Antradienis, 2018 09 18

KORĖJA.

Prasideda istorinis Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino trijų dienų vizitas į komunistinės Šiaurės Korėjos sostinė Pchenjaną. Numatytas Pietų Korėjos prezidento susitikimas su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong-unu. Tai bus jau trečiasis per pastarąjį laikotarpų abiejų Korėjų vadovų susitikimas, tačiau pirmąsyk rengiamas Pchenjane. Be kita ko abu lyderiai žada aptarti Šiaurės Korėjos dialogą su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, ruošiantis dar iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje numatomam dar vienam Kimo susitikimui su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

VIZITAS.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas atvyksta į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Vengrijos vyriausybės vadovas nė neslepia savo palankaus požiūrio į Kremliaus lyderį. Susitikimo metu bus kalbama ir apie Vengrijos ekonominių ryšių su Rusija stiprinimą, tokiu būdu savotiškai priešinantis Europos Sąjungos bendrai politikai. Pastaruoju metu gilėja ES nesutarimai su Budapeštu, kuris kaltinamas demokratijos ir teisės pamynimu.

MMA.

Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovus vienijanti Trišalė taryba grįžta prie diskusijų dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo. Šįkart jau žadama sutarti dėl to, kiek MMA didėtų nuo Naujųjų metų – nuo dabartinių 400 Eur iki 420 Eur, kaip yra siūliusi Vyriausybė ir darbdaviai, ar iki profsąjungų reikalaujamų 450 Eur. Dabar jau dardaviai siūlo apsvarstyti galimybę diferencijuoti MMA pagal regionus, o profsąjungos jau kelia reikalavimus dar labiau kelti minimalią algą, galbūt net iki 465 Eur. Pastaruosiuose keliuose posėdžiuose Trišalei tarybai nepavykdavo sutarti dėl MMA padidinimo. Galutinį sprendimą dėl MMA kitąmet šį rudenį priims Vyriausybė, bet ji dar laukia Trišalės tarybos sutarimo šiuo klausimu.

RINKIMAI.

Seimui bus pristatyti ir iškart priimti nutarimai dėl savivaldybių tarybų ir merų rinkimų paskelbimo 2019 m. kovo 3 d., prezidento rinkimų paskyrimo 2019-ųjų gegužės 12-ąją ir Europos Parlamento rinkimų datos nustatymo – 2019 m. gegužės 26 d. Nutarimai įsigalios ir šių rinkimų oficiali politinė kampanija prasidės šiemet lapkritį.

KANDIDATAI.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) priežiūros komitetas išnagrinės visus kandidatus, kuriuos partijos skyriai iškėlė pirminiams prezidento rinkimams. Tokių kandidatų iš viso yra 12. Tiesa, vienas - Žygimantas Pavilionis - jau paskelbė atsisakąs dalyvavimo prezidento rinkimų maratone. „Atsijojus“ kandidatus iki kitos savaitės bus laukiama jų apsisprendimo, ar jie sutinka dalyvauti šiemet lapkritį renginiuose pirminiuose TS-LKD remiamo kandidato į prezidentus rinkimuose. Galutinį pretendentų sąrašą konservatorių vadovybė patvirtins rugsėjo pabaigoje.

FONDAS.

Parlamentarams bus pristatytas Vyriausybės siūlomas įstatymų projektų paketas dėl Ginklų fondo panaikinimo ir jo funkcijų išskirstymo kitoms institucijoms.

STATISTIKA.

Lietuvos Statistikos departamentas pateiks naujausią turimą statistiką apie būsto kainų pokyčius.  

UNIJOS.

Lietuvos bankas savo interneto svetainėje skelbia naujausią kredito unijų veiklos apžvalgą.

ATSISKAITYMAI.

„Swedbank“ pristatys bekontakčius atsiskaitymus telefonu. Šią naujovę „Swedbank“ pristatys kartu su bandomąja išmaniosios banko programėlės versija.

DISKUSIJA.

Vytauto Didžiojo universitete Kaune vyks aukšto lygio pareigūnų, diplomatų ir akademinės bendruomenės diskusija „Europa šiandien ir rytoj: Lietuvos vaidmuo“.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau