Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-09-17
Atnaujinta 2018-09-17 08:53

Pirmadienis, 2018 09 17

RINKIMAI.

Ekonomistas Gitanas Nausėda oficialiai praneš, ar dalyvaus kitąmet gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Tokį pat pranešimą žada ir filosofas Arvydas Juozaitis.

VIZITAS.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Bukareštą, kur dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime. Jame 12 šalių lyderiai aptars regioninį bendradarbiavimą ir patvirtins prioritetinį infrastruktūros projektų sąrašą, kurie padėtų sujungti Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regionus moderniomis energetinėmis, transporto, bei skaitmeninėmis jungtimis. Tai – jau trečiasis Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas, kuriame kartu su p. Grybauskaite dalyvaus Lenkijos, Rumunijos, Kroatijos, Latvijos, Estijos, Austrijos, Slovėnijos, Slovakijos, Vengrijos, Bulgarijos, Čekijos vadovai, Europos Komisijos pirmininkas, Vokietijos, JAV, Europos investicinio banko, Europos rekonstrukcijų ir plėtros banko atstovai.

TARIFAI.

Laukiama, kad Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pristatys naujus muitų tarifus prekėms iš Kinijos.

PENSIJOS.

Lietuvos bankas rengia ekonomikos konferenciją „Lietuvos pensijų sistema: kaip užtikrinti socialiai teisingą ir tvarią pensiją?“. Pranešama, kad joje dalyvaus apie 150 Lietuvos ir užsienio politikos formuotojų, tarptautinių institucijų atstovų bei akademikų, kurie diskutuos, kaip įveikti artimiausio laikotarpio demografinius, ekonominius ir socialinius iššūkius, kaip užtikrinti pensininkams tinkamas pajamas ir viešųjų finansų tvarumą.

BANKNOTAI.

Lietuvos bankas kartu su Europos centriniu banku paskelbs, kaip atrodys naujieji 100 ir 200 Eur banknotai, jų apsaugos požymius bei išleidimo į apyvartą datą. Pastarąjį kartą atnaujintas 50 Eur banknotas į apyvartą išleistas 2017 m. balandį.

MIŠKAI.

Premjeras Saulius Skvernelis su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku aptars kertamų miškų klausimus. Esą reaguojant į viešoje erdvėje sklindančią informaciją dėl miškų kirtimo Labanoro girioje ir kitur, turi būti išsklaidytos visuomenės abejonės dėl galimų neteisėtų kirtimų.

KINIJA.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius dalyvauja Pasaulio ekonomikos forumo organizuojamame 12-ajame metiniame naujųjų lyderių susitikime. Numatomas ir p. Sinkevičiaus susitikimas su Kinijos prekybos ministru Zhong Shanu. Lietuvos įmonės pastaruoju metu vis dažniau imasi bandymų žengti į Kinijos rinką.

ENERGETIKA.

Austrijos sostinėje Vienoje prasideda penkias dienas vyksianti kasmetinė, 62-oji Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) generalinė asamblėja. Lietuvai joje atstovaus energetikos viceministrė Lina Sabaitienė. Lietuva kelia klausimų dėl jos pašonėje, Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės saugumo ir patikimumo.

BLOCKCHAIN.

Korėjos sostinėje Seule vyksta Blockchain B7 aukšto lygio susitikimas. Jame dalyvauja ir Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka. Pastaruoju metu specialistai pastebi, kad „blockchain“ technologijos jau paseno ir jas reikėtų atnaujinti.

AVIACIJA.

„FL Technics“ angare Vilniuje bus pristatyta rugsėjo pabaigoje Lietuvos sostinėje įvyksianti „Air Convention“ konferencija, kurioje dalyvaus daugiau kaip 30 šalių bendrovių atstovai.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau