Vieno Lietuvos banko vadovų V. Valvonio šmeižto byla perduota teismui

Publikuota: 2018-09-12
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl galbūt melagingos informacijos paskleidimo per „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės priemones apie Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vadovą Vytautą Valvonį.

Generalinė prokuratūra pranešė, kad Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai baigė 2016 metų birželį pradėtą ikiteisminį tyrimą ir perdavė bylą nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Nurodoma, kad kaltinimai byloje pareikšti trims asmenims.  Kaltinamajame akte nurodoma, kad jie tyčia, žinodami, jog jų skleidžiama informacija apie V. Valvonį neatitinka tikrovės, žemina šį žmogų bei gali pakirsti pasitikėjimą juo, skleidė 2016 m. šmeižikiškas žinias per visuomenės informavimo priemones. 

„Tokiais savo veiksmais jie pažemino ne tik vieno iš Lietuvos banko vadovų orumą, sumažino pasitikėjimą juo, bet ir sumenkino Lietuvos banko reputaciją bei pasėjo abejones jo skaidrumu. Visuomenės informavimo priemonėse tyčia skleidžiami melagingi, šmeižikiški teiginiai galėjo padaryti ne tik labai didelės žalos Lietuvos bankui, kaip institucijai, pakirsti pasitikėjimą jo vadovais ir Lietuvos banko vykdoma veikla, bet ir dėl jų galėjo nukentėti Lietuvos tarptautinė reputacija“, – rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Baudžiamasis kodeksas už šmeižtą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės publikacijose ir televizijos laidose kaip realus faktas buvo pateikti tikrovės neatitinkantys teiginiai apie neva vykusius p. Valvonio pokalbius su trečiaisiais asmeninis, galbūt reikalaujant kyšio iš vieno finansų rinkos dalyvio.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) 2016 m. kovą sulaikė konsultacijų įmonės „Va Bank Broker“ direktorių Valdemarą Aleksiuką, kuris iš kredito unijos Centro taupomosios kasos reikalavo 70.000 Eur kyšio, girdamasis pažintimi su p. Valvoniu ir tenisininku Andriumi Labunsku. STT tyrimo metu teigė nustačiusi, kad p. Aleksiuko teiginiai apie jo ryšius su LB darbuotojais yra išgalvoti, o jokių realių sąsajų su pastaraisiais jis neturėjo.

„Lietuvos ryto“ grupės žiniasklaidos priemonės 2016-ųjų gegužės pradžioje pateikė pokalbių išklotines, kuriose, anot jų, p. Valvonis ir p. Labunskas kalba apie kyšius.

Teismas pernai konstatavo, kad „Lietuvos ryto“ dienraštis ir televizija paskelbė neegzistuojančius pokalbius, sukūrė nepagrįstus kaltinimus, o teismui nepateikė jokių objektyvių bei patikimų duomenų, jog p. Valvonis reikalavo kyšio. Žiniasklaidos grupei geranoriškai atsisakius paneigti melagingas žinias, p. Valvonis vėl kreipėsi į teismą – Vilniaus miesto apylinkės teismas liepos viduryje įpareigojo „Lietuvos ryto“ grupę paneigti melagingą informaciją.

Analogiškoje byloje, kurią inicijavo Vitas Vasiliauskas, LB valdybos pirmininkas, teismas 2017 m. birželį priėjo tokią pačią išvadą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau