Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-09-11
Atnaujinta 2018-09-11 07:17

Antradienis, 2018 09 11

KONFERENCIJA.

Vilniaus rajone, „Vilnius Grand Resort“ vyks tradicinė, „Verslo žinių“ organizuojama vadovų konferencija apie perspektyvas ateinančiais metais „Verslas 2019“. Tarp konferencijos dalyvių – premjeras Saulius Skvernelis, ekonomistas Žygimantas Mauricas, tarptautinės diplomatijos ekspertas Timas Marshallas, ‚Hella Lithuania“ direktorius Piotras Michaelis Jareckis, „BOD Group“ valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius, koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius, „Palink“ generalinis direktorius Gerardas Rogas, „Revolut“ verslo plėtros vadovas Andrius Bičeika, Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas ir kt.

KOALICIJA.

Numatoma pasirašyti susitarimą dėl iki šiol opozicine buvusios Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos bendradarbiavimo su valdančiąja Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Socialdemokratų darbo partijos koalicija. Už tai „tvarkiečiams“ turėtų atitekti Seimo vicepirmininko postas.

SEIMAS.

Parlamentarai plenariniame posėdyje žada balsuoti dėl Visuomenės informavimo įstatymo pataisų, numatančių kitokį žinių apie savižudybes pateikimo reglamentavimą. Ketinama priimti ir pataisas Medžioklės įstatyme, be kita ko numatančias liberalesnę leidimų medžioti tvarką. Bus svarstomas valdančiųjų valstiečių-žaliųjų pasiūlymas pratęsti tyrimą dėl neteisėtos įtakos politikams. Seimo nariams bus pristatyti du prezidentės veto – dėl sveikatos įstaigų pertvarkos ir referendumo kartelės sumažinimo.

KNYGA.

Jungtinėse Amerikos Valstijose išleidžiama daug triukšmo jau iš anksto sukėlusi publicisto Bobo Woodwardo 448 puslapių knyga „Fear: Trump in the White House“. Joje atskleidžiama, kad Baltųjų rūmų administracijos darbuotojai Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą už akių vadina idiotu ir melagiu bei slepia nuo jo svarbius dokumentus, kad „apsaugotų šalį“. Knygoje Trumpo administracijos vadovui Johnui Kelly priskiriami žodžiai, kad prezidentas yra „idiotas“ ir „iš vėžių išmuštas žmogus“, o gynybos sekretorius Jamesas Mattisas prezidentą esą yra lyginęs su „penktos ar šeštos klasės moksleiviu“. Knygos publikavimas sukėlė spelionių, ar prezidentas gali būti nušalintas, bangą. Pats p. Trumpas knygą pavadino „kupina apgavysčių“.

PAŽEIDIMAI.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir Registrų centro direktorius Saulius Urbanavičius, kuris anksčiau vadovavo Specialiųjų tyrimų tarnybai, ministerijoje aptars galimus pažeidimus Registrų centre ir pasitarimo rezultatus trumpai pristatys žiniasklaidos atstovams.

APŽVALGA.

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis pateiks savo naują ekonomikos apžvalgą, kuri šįkart pavadinta „10 metų po krizės“. Prieš kelias savaites šio banko ekonomistai buvo pateikę atnaujintą Lietuvos ūkio augimo prognozę. Jų teigimu, Lietuvos ekonomika šiemet paaugs 3,6%, bet 2019 ir 2020 m. augimas sulėtės iki 2-2,5%.

PRAMONININKAI.

Numatomas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo posėdis, kuriame numatoma aptarti siūlomą naują, griežtesnį lobistinės veiklos reglamentavimą.

PRISTATYMAS.

Virginijus Sinkevičius, ūkio ministras, Stokholme ir Geteborge susitiks su Švedijos įmonių vadovais, pristatys Lietuvos investicinę aplinką ir galimus projektus, aptars galimybę Lietuvos bendrovėms bendradarbiauti su Švedijos įmonėmis.

STATISTIKA.

Lietuvos statistikos departamentas skelbs naujausius duomenis apie kainų pokyčius pagal suderintą vartotojų kainų indeksą.

METINĖS.

Minimos didžiausių istorijoje 2001 m. rugsėjo 11-osios teroristinių išpuolių Jungtinėse Amerikos Valstijose 17-osios metinės.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau