Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-09-10

Pirmadienis, 2018 09 10

SESIJA.

Seimas susirinks į eilinę rudens sesiją. Ji tęsis iki Kalėdų. Numatoma surengti daugiau kaip pusšimtį plenarinių posėdžių, apsvarstyti apie 600 teisės aktų projektų. Vyriausybė siūlo daugiau kaip 100 įstatymų, prezidentė Dalia Grybauskaitė – 13, atskiri Seimo nariai – beveik 400. Rudens sesijoje tarp pagrindinių Seimo darbų – 2019 m. biudžeto tvirtinimas. Parlamentarai taip pat priims nutarimus dėl kitąmet rengiamų savivaldos, prezidento ir Europos Parlamento rinkimų datų. Sesijos metu numatoma surengti dvi diskusijas strateginėmis temomis: dėl Europos Sąjungos ateities ir Lietuvos pozicijos bei socialinės atskirties mažinimo.

GYNYBA.

Parlamentinės partijos, išskyrus opozicinę Lietuvos socialdemokratų partiją, Vyriausybės rūmuose pasirašys susitarimą „Dėl Lietuvos gynybos politikos gairių“. Juo numatoma, kad iki 2030 m. krašto apsaugai turi būti skiriama ne mažiau kaip 2,5% bendrojo vidaus produkto, o 2022-aisiais turi būti apsispręsta dėl visuotinio šaukimo įvedimo.

KOALICIJA.

Tikimasi iki šiol opozicine buvusios Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos susitarimo dėl bendradarbiavimo su valdančiąja Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Socialdemokratų darbo partijos koalicija pasirašymo. Už tai „tvarkiečiams“ turėtų atitekti Seimo vicepirmininko postas.

FRAKCIJA.

Valstiečių-žaliųjų frakcija susirinks svarstyti savo seniūno Ramūno Karbauskio reikalavimo pašalinti iš frakcijos Seimo narį Justą Džiugelį, kuris vasarą išvadino seniūną „patologiniu melagiu“, o dabar dar ir kaltinamas neteisėtu spaudimu aplinkos ministrui.

EUROPARLAMENTAS.

Strasbūre prasideda Europos Parlamento (EP) eilinė sesija, kurioje svarbiausias klausimas – Europos Komisijos pirmininko Jeano Claude‘o Junckerio metinė kalba apie Europos Sąjungos padėtį. Europarlamentarai taip pat spręs, ar imtis veiksmų dėl ES teisės viršenybės Vengrijoje. EP sieks suderinti pozicijas dėl autorių teisių apsaugos reformos internetinėje erdvėje ir balsuos, ar tam pritarti. Įvyks diskusija ir dėl plastiko panaudojimo mažinimo strategijos.

MOKĖJIMAI.

Lietuvos bankas savo interneto svetainėje paskelbs naujausią mokėjimų rinkos apžvalgą.

STATISTIKA.

Lietuvos Statistikos departamentas skelbs duomenis apie vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius šiemet rugpjūtį.

VRK.

Numatomas Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis, kuriame bus svarstomas ir konservatoriaus Vido Urbonavičiaus pareiškimas apie pasitraukimą iš Vilniaus miesto savivaldybės tarybos. Ponas Urbonavičius kaltinamas balsavęs už savo kolegą taryboje Arvydą Sekmoką. Vietoje p. Urbonavičiaus į sostinės tarybą ateis Kultūros paveldo departamento vicedirektorius Audrius Skaistys.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau