Šiandien svarbu

Publikuota: 2018-09-07

Penktadienis, 2018.09.07

KARJERA.

Gitanas Nausėda baigia darbą SEB banke, palieka šio banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigas, kurias buvo užėmęs pastaruosius 18 metų. SEB vyr. ekonomisto pareigas eis Tadas Povilauskas, kuris ruošia atnaujintą Lietuvos makroekonominę apžvalgą. Netrukus vienas iš visuomenės nuomonės apklausų lyderių p. Nausėda žada oficialiai paskelbti, ar kitąmet dalyvaus prezidento rinkimuose.

EUROPA.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel susitiks Marselyje, kad aptartų Europos Sąjungos ateitį bei pasirengimą kitų metų gegužę vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams. Ypatingas dėmesys žadamas skirti tiek dešiniųjų, tiek ir kairiųjų radikalų įtakos ES stiprėjimo stabdymo būdus ir galimybes.

ECOFIN.

Finansų ministras Vilius Šapoka ir viceministrė Miglė Tuskienė Vienoje, Austrijoje dalyvaus dvi dienas vyksiančiuose Euro grupės bei Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos ECOFIN neformaliuose posėdžiuose. Juose ES valstybių finansų ministrai žada diskutuoti apie Europos investicijų banko ateitį, bazinę palūkanų normą, kriptovaliutas, ES mokesčių sistemos stabilumą bei skaitmeninės ekonomikos apmokestinimo principus.

VIZITAS.

Premjeras Saulius Skvernelis lankysis Utenoje – apžiūrės tarptautinę verslo parodą „Expo Utena 2018“, susitiks su Utenos rajono verslininkais ir savivaldybės vadovais, lankysis bendrovėse „Utenos mėsa“ ir „Utenos trikotažas“.

SVEČIAS.

Lietuvoje lankysis NATO Parlamentinės asamblėjos generalinis sekretorius Davidas Hobbsas. Numatomi jo susitikimai su prezidente Dalia Grybauskaite ir Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

MIŠKAI.

Kauno rajone, Girionyse numatomas Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikimas su Lietuvos miško savininkų asociacijos valdyba. Pokalbio temos – valstybės įgyvendinta miškų urėdijų reforma ir biokuro didėjančios kainos.

INOVACIJOS.

Ūkio ministerijoje rengiamas pasitarimas dėl inovacijų reformos įgyvendinimo. Inovacijų reforma yra viena iš šešių struktūrinių reformų, kurias šią vasarą Vyriausybės teikimu patvirtino Seimas.

JAPONIJA.

Virginijus Sinkevičius, ūkio ministras, susitiks su Japonijos verslo delegacija, aptars galimybes plėsti Japonijos investicijas Lietuvoje, dvišalius prekybinius santykius.

STATISTIKA.

Lietuvos Statistikos departamentas skelbs naujausius turimus duomenis apie šalies užsienio prekybą.

FESTIVALIS.

Birštone prasideda ir visą savaitgalį vyks jau tradiciniu tapęs diskusijų festivalis „Būtent!“.

FUTBOLAS.

Pradedamas naujas Europos futbolo turnyras – UEFA tautų lyga. Pirmąsias rungtynes Lietuvos rinktinė, patekusi į šios lygos C divizioną, žais su Serbijos komanda.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau