„Diena Media News“ vėl imasi savaitraščio „Vilniaus diena“

Publikuota: 2018-06-18
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vasaros pabaigoje UAB „Diena Media News“ sostinėje vėl žada atnaujinti nemokamo savaitraščio „Vilniaus diena“ leidybą ir platinimą.

„Vilniaus diena“ buvo leidžiama nuo 2007 m., tačiau prieš ketverius metus leidyba buvo sustabdyta.

„Diena Media News“ rankose – dienraščiai „Kauno diena“ ir „Klaipėda“, žurnalai „Sveikata“, „Verslas. Lyderiai“, taip pat šių leidinių portalai.

„Gaila, kad anuomet teko priimti tokį sprendimą, tačiau padėtis per tuos kelerius metus pasikeitė, jaučiame, kad popierinės žiniasklaidos paklausa auga ir ji susigražina savo pozicijas, nors dar prieš kelerius metus tai atrodė neįmanoma“, – teigia Tadas Širvinskas, „Diena Media News“ direktorius.

Pasak jo, šį sprendimą paskatino neužimta rinka – Vilniaus miestas neturi regioninės spausdintos žiniasklaidos priemonės.

„Tai yra niša, kurią ir vėl bandyme užpildyti, – kalba p. Širvinskas. – Juolab, kad 2017 m. buvo puikūs, augo ir pajamos, ir pelnas. Didėjo ir „Kauno dienos“, „Klaipėdos“ dienraščių bei rusų kalba leidžiamo savaitraščio „Klaipėda“ prenumeratorių skaičius bei tiražas.“

Kaip rodo Registrų centrui pateiktos finansinės ataskaitos, „Diena Media News“ pajamos 2017 m. sumenko 17% ir siekė 3,57 mln. Eur, tačiau grynasis pelnas išaugo daugiau nei tris kartus ir buvo 493.728 Eur.

Nuo 2017 m. pradžios atskirtos kontroliuojamos bendrovės UAB „Klaipėdos dienraštis“ pajamos išaugo nuo 557.461 Eur iki 740.762 Eur 2017 m., tačiau Klaipėdos bendrovė dirbo nuostolingai (-219.207 Eur).

„Kritimą matome tik todėl, kad buvo atskirtos įmonės. Sudėjus abi bendroves augome. Pagal teismo patvirtintą restruktūrizacijos planą turėjome atskirti įmones, tačiau save skaičiuojame ir vertiname kaip vieną juridinį vienetą“, – pažymi p. Širvinskas.

VŽ rašė, kad restruktūrizuojama žiniasklaidos įmonių grupė „Diena Media News“ skolas turėjo atiduoti iki 2019 m., taip pat privalėjo atskirti Kauno ir uostamiesčio leidinių bendroves.

„Viskas vykdoma pagal planą, atsiskaitėme su pirmos eilės kreditoriais, o Vilniaus apygardos teismas patenkino ilgesnį atsiskaitymo terminą – iki 2020 m., to plano ir laikomės“, – pabrėžia p. Širvinskas.

Bendrovės skolos – susidariusios per laikotarpį, kai leidėja priklausė bankininko Vladimiro Romanovo įmonių grupei. Prieš iškeliant restruktūrizacijos bylą 2015 m., „Diena Media News“ skolos siekė 2,32 mln. Eur.

Šiais metais Vilniaus apygardos teismo patvirtintame plane numatyta, kad iki 2019 m. vasario 12 d. kreditoriams bendrovė turi sumokėti 595.000, iki 2020 vasario 12 d. – 1,39 mln. Eur.

Nuo vasaros pabaigos

Atnaujinamai „Vilniaus dienai“ vadovaus buvęs dienraščio „Vakaro žinios“ vyriausiasis redaktorius Alfredas Zdramys. Numatoma, kad leidinio tiražas sieks 20.000 egzempliorių.

„Atnaujinti savaitraštį Vilniui planavome jau nuo pernai žiemos. Galvojome startuoti jau gegužę, bet nespėjom, tad nukėlėme į vasaros pabaigą. Savaitraštis bus nemokamas, laikomės nuostatos, kad kurdami gerą, įdomų turinį, pritrauksime ir reklamą. Matome perspektyvas augimui. Pernykščiai rodikliai buvo geresni nei ankstesnių metų, šiemetiniai – nei 2017 m. Dinamika teigiama, tad ir optimizmo netrūksta“, – teigia p. Širvinskas.

Be p. Zdramio, atnaujindama savaitraštį, bendrovė planuoja priimti dar kelis žurnalistus.

65,2% UAB „Diena Media News“ akcijų valdo UAB „Sunra“, vadovaujama Andriaus Butkaus, 30,1% – Mindaugas Mickevičius, 4,7% – Vytautas Stankus. Bendrovės valdybą sudaro p. Mickevičius, p. Širvinskas ir Džeraldas Daukša. Valdybos pirmininkas – p. Širvinskas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau